Kancelária a škola

DYMO tlačiareň štítkov s RFID

Firmy každoročne tlačia a kódujú milióny inteligentných štítkov. Väčšina problémov, ktoré vznikajú, sa vyskytujú následkom niekoľkých faktorov, ktoré sa dajú ľahko vyriešiť. Mnohým problémom možno úplne predísť. Asi najčastejšou príčinou zlyhania inteligentných štítkov je zlý výber správneho média a manipulácie s ním. Tento problém sa výrobcovia snažia odstrániť nahradením manuálnej kalibrácie tlačiarne modelmi s automatickou kalibráciou. 

Spoločnosť DYMO Industries, Inc. bola založená už v roku 1958. Zaoberá sa výrobou šťítkovacích tlačiarní. Ich najnovšie modely DYMO LabelWriter 550, 550 Turbo a 5XL obsahujú RFID čítačku. Tá pomáha pri detekcii správneho média načítaním RFID štítku, ktorý je vložený do originálnych kotúčov štítkov DYMO a automaticky rozpoznáva typ štítku. Na jednej strane je to prínos pre spotrebiteľa a okamžite vie určiť kompatibilitu média a na druhej strane sa tým zabraňuje používaniu kotúčov so štítkami tretích strán. Takýto postoj niekoľko rokov zaujalo aj spoločnosť HP, ktorá do svojich tlačiarní integrovala systém detekcie čipov originality náplní. Ten zabraňoval používaniu náplní tretích strán, čím si spoločnosť na jednej strane zabezpečila používanie vlastných originálnych náplní a na druhej strane spustila veľkú nevoľu zákazníkov. Rovnako aj spoločnosť DYMO týmto krokom spôsobila vlnu kritiky aj napriek vyjadreniu, že tento krok bol potrebný kvôli vylepšeniu funkčnosti tlačiarne. Tým mala spoločnosť na mysli automatické rozpoznávanie štítkov RFID/ NFC a vytváranie inteligentných štítkov.

 

          

 

Ako tlačiareň vytvára inteligentné štítky 

Inteligentná tlačiareň /kódovač štítkov používa médiá, ktoré obsahujú vložku RFID (čip a hliníkovú, medenú alebo striebornú anténu pripojenú k polyetyléntereftalátovej (PET) vrstve zabudovanej do materiálu štítku. Vložka sa dodáva výrobcovi štítkov bez lepidla alebo pripevnené k podložke citlivej na tlak. Procesy „konvertovaného štítku“ vkladajú vložku RFID do samolepiaceho papierového štítku. Kódovač RFID vo vnútri tlačiarne zapisuje vopred určené údaje na štítok RFID pomocou rádiovej frekvencie (RF) prenos Ďalej tlačiareň tlačí čiarové kódy, text a grafiku pomocou štandardného procesu tepelnej tlače. 

Výber správneho média prioritou

Zhoda média s tlačiarňou a aplikáciou je dôležitá pre úspech akéhokoľvek systému tlače štítkov, ale je rozhodujúca pre inteligentnú tlač/kódovanie štítkov RFID. Systémy RFID sú navrhnuté tak, aby minimalizovali rušenie, zaistili integritu údajov a poskytli maximálny rozsah čítania. Rozsah čítania RFID a integrita údajov závisia od vysokokvalitných inteligentných štítkov. Inteligentný štítok musí neomylne preniesť údaje spoľahlivým, predvídateľným spôsobom v klasickom dominovom efekte. Od toho závisí úspech alebo zlyhanie systému RFID. Materiál inteligentného štítku by mal dostatočne chrániť vložku a nemal by poskytovať potenciálne rušenie, ktoré ovplyvní dosah a spoľahlivosť. Preto detekcia výberu inteligentného štítku môže znamenať obrovský rozdiel v tom, či implementácia RFID dosiahne úspech alebo nie. Toľko k pozadiu zavedenia RFID do tlačiarní pre tlač štítkov. A teraz sa pozrime na samotný nový model DYMO LabelWriter 550 Turbo. Treba podotknúť, že predchádzajúce modely série 450 neobsahovali RFID.

DYMO LabelWriter 550 Turbo

Kompaktná tlačiareň DYMO LabelWriter 550 Turbo na efektívnu tlač štítkov zabezpečí rýchlu tlač štítkov pre firemné účely, profesionálnu poštu, podanie, správu návštevníkov alebo iné potreby označovania pomocou tlačiarne. Vďaka RFID automatickému rozpoznávaniu štítkov viete, ktoré štítky (podľa veľkosti, typu a farby) sa načítajú. Dokážete zistiť koľko zostáva do konca média. Priama tepelná tlačiareň sa zaobíde bez atramentu alebo tonera. Ponúka voliteľné sieťové pripojenie siete LAN, ktoré umožňuje viacerým používateľom prístup k zariadeniu. Tento nový model je až o 45% rýchlejší, ako model LabelWriter 550 a tlačí až 90 štítkov za minútu. Rýchlosť na základe 4-riadkového štítku adresy prostredníctvom pripojenia USB. Samozrejmosťou je kompatibilita s Windows a Mac OS.

 

Plusy 

- automatické rozpoznávanie štítkov (detekcia veľkosti, typu a počtu zostávajúcich štítkov)
- vysokorýchlostná tlač  (45 % rýchlejšia ako model LabelWriter 550)
 - vytlačí až 90 štítkov za minútu (model 550 vytlačí 62 štítkov za minútu)
- konektivita LAN (prístup viacerých používateľov)
- bez potreby atramentu alebo toneru

Mínusy

- pracuje iba s originálnymi autentickými DYMO štítkami (výhradne používanie vysoko kvalitných štítkov DYMO Authentic LabelWriter bez BPA. 

(BPA Free je označenie pre produkty, ktoré neobsahujú Bisfenol A, čo je škodlivá organická chemická zlúčenina, endokrinný disruptor) 

 

Nové modely DYMO LabelWriter prinášajú rýchlosť, kvalitu a inovatívnu funkciu detekcie správneho média. Bohužiaľ výmenou za obmedzenie výberu kotúčov štítkov. Kým v starších modeloch ste mohli používať aj média tretích strán kompatibilné s tlačiarňou a za priaznivejšiu cenu, teraz ste odkázaný na originálne média výrobcu.