Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Canon Pixma TR150 (s batériou)

Prenosná tlačiareň k notebooku s batériou

Kompaktných prenosných tlačiarní, ktoré sú vhodné na používanie pri cestovaní nie je veľa. V ponuke predajcov ich nájdeme v počte, ktorý zrátame snáď na jednej ruke. Preto nás potešil nový model prenosného zariadenia v portfóliu výrobcu Canon, pod označením Pixma TR150. Nepotrebujete bezpodmienečne žiadnu zásuvku elektriny, aby ste mohli tlačiť. Vystačíte si s dobíjateľnou batériou a ak vám dôjde zachráni vás powerbanka, ktorú si k tlačiarni rýchlo pripojíte. Tento nový model bude dopĺňať staršiu prenosnú tlačiareň Canon Pixma iP110.

 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá firma (živnostník), obchodný cestujúci, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB - C/ Wi-Fi (2,4 GHz - 5 GHz)
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Pixma Cloud Link/ Mopria/ Canon Print Service
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (manuálna)
Displej: áno (OLED 1,44“)


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 322 mm
Hĺbka: 210 mm
Výška: 66 mm
Hmotnosť: 2,1 kg (2,3 kg s batériou)

 

Príjemný dizajn na cesty

Nová prenosná tlačiareň vychádza z dizajnu predošlého modelu Pixma iP110. Má skoro rovnaké rozmery a len o niečo vyššiu hmotnosť. Hrany majú mierne zaoblenie a zariadenie pôsobí ergonomickejšie. Plast získal jemnú textúru, vďaka ktorej vyzerá tlačiareň modernejšie. Najväčším prekvapením je malý ovládací panel ukrytý na vrchnej strane pod krytkou. Po jej otvorení sa užívateľ dostane k malému čiernobielemu OLED displeju a smerovému tlačidlu pre ovládanie. Na 3,6 cm veľkom displeji si môžete okamžite skontrolovať hladinu atramentových náplní, intenzitu signálu bezdrôtového pripojenia a informácie o tlači. Informácie o kapacite batérie sú viditeľné priamo na batérii, ktorá sa nachádza v zadanej časti tlačiarne. Vďaka 4 LED diódam si viete zistiť, aká energia ešte batérii ostáva. Vstup papiera je vzadu. Klasickým vytiahnutím podporných líšt si zabezpečíte podporu pre viac hárkov papiera. Výstup papiera sa nachádza vpredu. Výstupný slot je chránený úzkou krytkou. Na pravej strane zariadenia je USB port pre kábel nabíjania alebo pripojenia USB- C kábla do powerbanky, autonabíjačky. Tlačiareň môžete samozrejme zapnúť aj do elektrickej siete pomocou kábla so zabudovaným zdrojom. Vrchný kryt po otvorení  ukrýva ovládací panel, a ešte jedno veko, kde je priestor na dve atramentové kazety. Zariadenie disponuje aj zámkom proti odcudzeniu. Kvalita továrenského spracovania je výborná. Použité plasty sú pevné a vďaka jemnej textúre zariadenie v rukách pri prenášaní nekĺže. Celkový dizajn je príjemný a oproti staršiemu modelu prenosnej tlačiarne Canon je to skvelý krok dopredu. 

 

                          

 

Funkcie s pridanou hodnotou

Farebná prenosná tlačiareň Canon Pixma TR150 dokáže tlačiť až do formátu A4. Najväčšou výhodou je bezdrôtová konektivita pomocou Wi-Fi v pásme 2,4 GHz a 5 GHz. Tlačiť môžete z pripojených mobilných zariadení alebo cloudových služieb. Tento model je doslova bezkáblový, pretože sa nemusíte starať nielen o pripojenie k počítaču, ale ani o zapojenie do elektrickej siete. Odpojiteľná, lítium-iónová batéria má vyťaženosť 330 strán a čas do úplného nabitia je približne 2 hodiny 20 minút. Tlačiareň podporuje bezokrajovú tlač a obojstrannú tlač manuálne. Veľmi dobrou funkciou je možnosť uložiť si až 5 volieb pre rýchlu tlač alebo opakujúce sa úlohy. Prenosná tlačiareň Canon Pixma TR150 ponúka ešte jednu zaujímavú funkciu a tou je podpora inteligentných asistentov  a automatizácie (Amazon Alexa, Google Assistant).


Rýchlosť a kvalita tlače

Napriek malým rozmerom dokáže tlačiareň vytlačiť za minútu 9 strán v monochromatickom režime alebo 5,5 strán farebne. Kvalita tlače v najvyššom rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi je ostrá s veľmi dobrým podaním čiernej. Za to vďačí zariadenie pigmentovému čiernemu atramentu. Vstup papiera je obmedzený na max. 50 listov. Okrem bežného kancelárskeho papiera podporuje Canon Pixma TR150 tlač na papier s vysokým rozlíšením Canon (HR-101N), lesklý Canon Plus II (PP-201), matný Canon (MP-101), obojstranný matný Canon (MP-101D), obálky, odoberateľné fotografické nálepky (RP-101), ale aj magnetický fotografický papier (MG-101).

 


Plusy tlačiarne

- kompaktná prenosná veľkosť
- nízka hmotnosť
- kvalita továrenského spracovania
- konektivita Wi-Fi (2,4 GHz -5 GHz)
- mobilná konektivita
- podpora inteligentných asistentov a automatizácie
- napájanie dobíjateľnou batériou (možnosť pripojenia powerbanky)
- jednoduché ovládanie
- kvalita tlače 
- 5 šablón pre rýchlu voľbu tlače
- podpora alternatívnych náplní


Mínusy tlačiarne

- cena zariadenia
- náklady na tlač
- cena originálnych náplní


Náplne do tlačiarne

Prenosná tlačiareň Canon Pixma TR150 tlačí farebne atramentovou technológiou a pre tlač využíva 2 samostatné náplne. ChromaLife 100. Atramentová náplň s čiernym pigmentovým atramentom s označením Canon PGI-35BK má vyťaženosť 191 strán a farebná náplň  CLI -36 tricolor má vyťaženosť 249 strán. Pre tento model sú dostupné aj alternatívne náplne, ktoré sú plne kompatibilné a značne znížia náklady na tlač.

Zhodnotenie alebo zbaľte si kanceláriu na cesty

Napriek vyššej cene nás prenosná farebná tlačiareň Canon Pixma TR150 kladne prekvapila. V malom kompaktnom tele zariadenia s príjemným dizajnom ukrýva všetko, čo užívateľ na cestách potrebuje. Výrobca uvádza tento model sloganom „ zbaľte si kanceláriu na cesty“. Plusom je intuitívne, pohodlné ovládanie a to buď priamo z mobilu alebo na ovládacom paneli. Bezdrôtová konektivita pomocou Wi-Fi v pásme 2,4 GHz a 5 Ghz a podpora inteligentných asistentov a systému IFTTT je ďalším plusom. Ak potrebujete pri svojej práci tlačiareň, ktorú môžete pokojne vložiť do kufríka a kedykoľvek vytiahnuť a tlačiť, tento nový model by vás mohol zaujať.