Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP PageWide Enterprise Color 586z Flow

Modelová rada HP PageWide z portfólia spoločnosti HP zastrešuje zariadenia pre stredne veľké firmy a kancelárie, kde je prioritou vysoká efektivita pri veľkom objeme tlače. Do tejto série patrí aj výkonná multifunkcia, model HP PageWide Enterprise Color 856z Flow. Dokáže pokryť potreby väčšej pracovnej skupiny v náročnom pracovnom nasadení a to v rovnováhe medzi rýchlosťou, kvalitou a nákladmi. Keďže ide o multifunkčné zariadenie ponúka hneď 4 dôležité funkcie v jednom zariadení. Okrem rýchlej tlače vo vysokej kvalite, kopírovania a skenovania, môžete využívať aj fax. Ale nielen výkon a multifunkčnosť robia z tohto zariadenia bojovníka v kancelárií. Čo všetko môžete od modelu HP PageWide Enterprise Color 586z Flow očakávať a aké má slabé stránky sme zhrnuli do krátkej recenzie.
 
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print 2.0/ HP ePrint/ Mopria
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 530 mm
Hĺbka: 564 mm
Výška: 529 mm
Hmotnosť: 32,3 kg
 

Dizajn, ktorému dominuje displej a klávesnica

 
Vďaka veľkosti a robustnému vzhľadu pôsobí zariadenie kvalitným, pevným dojmom. Pri prevádzke sa správa stabilne a pevná konštrukcia je zárukou spoľahlivosti aj pri dlhodobom chode. Pevné plasty sú továrensky kvalitne spracované. To, čo je dominantou multifunkcie nie je iba jej veľkosť, ale dva zaujímavé prvky. Veľký neprehliadnuteľný tabletový displej s dotykovým ovládaním a mechanická výsuvná qwerty klávesnica. Ovládanie zariadenia má tak blízko ku komfortu práce s počítacom. V hornej časti sa nachádza skener pre obojstranné skenovanie s automatickým podávačom dokumentov a pod ním nájdete výstup papiera s kapacitou 300 hárkov papiera. Na čelnej časti máme farebný, dotykový LCD displej s uhlopriečkou 8“ (20,32 cm), čo už je veľkosť štandardného tabletu. V časti, kde sa nachádza displej (na vpravo) nájdeme priestor na čítačku kariet, pre identifikáciu a zabezpečený prístup. Pred displejom je časť z ktorej sa vysúva klávesnica. Tá je plnohodnotnou qwerty klávesnicou bez numerickej časti, akú nájdete na mnohých notebookoch. 
 
Predná časť zariadenia sa skladá z časti, kde sú za otváracím krytom umiestené 4 samostatné atramentové kazety. Tie sú veľmi špecifické, svojim dizajnom pripomínajú tenorové kazety. V spodnej časti vpredu je vstupný zásobník s kapacitou 500 listov papiera. Toto nie je konečná kapacita, pretože zaradenie si môžete rozšíriť prídavným príslušenstvom a to, až 3 voliteľnými zásobníkmi s kapacitou ďalších 500 listov, spolu 1 500 listov papiera. Ak k tomu pripočítame vstavaný zásobník a zásobník v zadnej časti zariadenia na voliteľné média (50 ks), dostávame sa ku konečnej kapacite, ktorá môže byť max. 2 050 ks papiera. To už je parádna vstupná kapacita, pre nepretržitú tlač, bez zbytočných prestojov na dopĺňanie spotrebného materiálu. Vpredu ešte nájdete tlačidlo pre zapnutie/ vypnutie. V zadnej časti sa nachádzajú porty pre zapojenie do siete, pre usb kábel a pre ethernetový kábel.
 
 
 
 
Celkový dizajn najlepšie vystihne slovo robustný. Multifunkcia svojou veľkosťou, hlavne s niekoľkými  prídavnými zásobníkmi, už zaberie dostatok miesta. Keďže sa jedna o zariadenie do firmy, rozmery nie sú problém a práve vďaka pevnej konštrukcii je zabezpečená výborná stabilita pri prevádzke. Kvalitné súčiastky sú zase zárukou dlhej životnosti zariadenia. Kladne hodnotíme mechanickú klávesnicu, ktorá je nenapadne zasunutá v tele zariadenia a stačí ju jednoducho vysunúť, keď potrebujete. Na niektoré úlohy však úplne stačí dotykový displej.
 

Funkcie výkonného, pracovného zariadenia

 
To najdôležitejšie, čo od tlačiarní očakávame sú funkcie, rýchlosť a kvalita tlače. Model HP PageWide Enterprise Color 586z Flow ponúka komplexné riešenie pre podnikovú sféru, kde je dôležitá nielen rýchlosť, kvalita, ale aj funkčnosť a bezpečnosť zariadenia. A práve to spĺňa tento model. Okrem farebnej tlače s podporou automatickej obojstrannej tlače, rýchleho kopírovania a obojstranného skenovania s automatickým podávačom dokumentov, obsahuje aj funkciu fax. Ten má vďaka tomu, že sa aj táto technológia vyvíja, stále opodstatnenie v niektorých firmách. Konektivita je zastúpená dvomi spôsobmi: pevným pripojením USB káblom k počítaču a ethernetovým pripojením do LAN siete. Napriek tomu, že chýba integrovaný modul Wi-Fi, zariadenie môžete využívať pre tlač z mobilných zariadení. A to buď nastavením sieťového rozhrania, prepojením routru s multifunkciou alebo dokúpením kompatibilného bezdrôtového tlačového servera. Týmto spôsobom môžete využívať mobilnú tlač pomocou AirPrint, HP ePrint, Google Cloud Print.
 
Ovládanie zariadenia je komfortné a to nielen vďaka veľkému dotykovému displeju, ale aj pomocou mechanickej qwerty klávesnice. Uľahčuje to prácu s úpravou dokumentov pred tlačou a skenovaním, odosielanie dokumentov emailom a ďalším zdieľaním. Samotné nastavenie pred tlačou a editácia tlačových úloh, automatizácia krokov, to všetko si môžete upravovať v prijemnom užívateľskom prostredí s množstvom funkcií pre tlač a skenovanie. Rozšírené funkcie skenera môžete využiť pre úpravu, optimalizáciu obrázkov a textu, odstránenie okrajov, elimináciu prázdnych strán, nastavenie výstupnej kvality, rozlíšenia a mnoho ďalších. Nechýba ani funkcia optického rozpoznávania textu (OCR). K úspore spotrebného materiálu prispievajú funkcie obojstrannej tlače, ale aj obojstranného kopírovania a skenovania.
 
Ďalším benefitom tejto multifunkcie je zabezpečenie tlače a prístupu k zariadeniu, k tlačovým úlohám. Bezpečnosť je vo firemnom prostredí dôležitým prvkom a to nielen pre počítačový park, ale kompletne všetky zariadenia pripojené do siete. Spoločnosť HP ponúka vlastné riešenia, ktoré implantuje do svojich zariadení. Tento model je pripravený pre integráciu hardvéru, čítačku kariet pre identifikáciu a autorizáciu prístupu k zariadeniu. Touto metódou môžete overovať používateľov, ktorí majú prístup k multifunkcii a tlačovým úlohám. Softvérová bezpečnosť je zastúpená programom HP JetAdvantage Security Manager, ktorý umožňuje nastaviť širokú škálu bezpečnostnej politiky a zahŕňa aj overovanie pomocou PIN kódov alebo integrovanej čítačky kariet. Takto získate vo firme nielen prehlaď o prístupe, ale aj o všetkých tlačových uchách. Riadením môžete zmierniť vysoké náklady na tlač a vyhnúť sa zbytočnému plytvaniu.
 
Multifunkcia HP PageWide Enterprise Color 586z Flow je kompatibilná s operačnými systémami Windows 10, 8.1, 8, 7 a Vista, Mac OS X 10.11, 10.10, 10.9, Unix a edície Linux. 
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Rýchlosť tlače patrí pri tomto modeli k veľmi dobrým. Za minútu získate na výstupe 50 listov tlače a to v monochromatickom alebo farebnom režime. Výrobca deklaruje pri nižšej nastavenej kvalite až 75 strán. Optimalizované rozlíšenie čiernobielej tlače je  1 200 x 1 200 Dpi a pre farebnú tlač je to  2 400 x 1 200 Dpi. V štandardnej výbave sú 2 vstupné zásobníku s možnosťou rozšírenia na celkový počet 5 zásobníkov papiera na vstupe. Maximálny formát papiera je formát A4. Multifunkcia podporuje tlač na širokú škálu typov papiera od obyčajného kancelárskeho papiera typu: ľahký, stredný, stredne ťažký, ťažký, veľmi ťažký, preddierovaný, recyklovaný, zviazaný. Nechýba podpora pre fotopapier typ lesklý, mierne lesklý, saténový, matný a obálky, štítky, vizitky, špeciálny papier, ako je lesklá brožúra, matná brožúra, pohľadnice a iný špeciálny papier vhodný pre atramentové tlačiarne. Zariadenia je vhodné pre pracovnú skupinu do 15 užívateľov s mesačným odporúčaným zaťažením 2 000 až 7 500 strán tlače. Maximálny objem tlače pre pracovné využitie je až 80 000 strán tlače. Tlač prvej strany trvá necelých 7,3 sekundy. Vo firme, kde sa vyžaduje vysoké pracovné nasadenie sa tento model dokáže prispôsobiť veľmi rýchlemu tempu.
 
 
Plusy tlačiarne
 
- pevná konštrukcia, kvalitné plasty a súčiastky s dlhou životnosťou 
- kvalitné továrenské spracovanie
- veľký dotykový displej 
- intuitívne užívateľské rozhranie
- výsuvná qwerty klávesnica
- multifunkcia (4 funkcie v 1 zariadení)
- rýchlosť a kvalita tlače
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- voliteľná kapacita na vstupe max. 2 050 hárkov papiera
- bezpečnostné funkcie
- možnosť integrácie čítačky kariet
- podpora LAN
- 2x  hostiteľské USB
- výborný pomer výkonu, kvality a efektívnosti nákladov na tlač 
 
Mínusy tlačiarne
 
- veľkosť a robustný vzhľad
- nemá integrovaný Wi-Fi modul
- atypické atramentové kazety
- cena originálnych náplní
 

Náplne do tlačiarne

 
Na prvý pohľad si náplne do multifunkcie HP PageWide Enterprise Color 586z Flow môžete zmýliť s tonermi. Podlhovasté kazety naozaj silno pripomínajú tonery. Ide o špeciálne atramentové cartridge s ochranným čIpom, ktorých kapacita je 6 000 strán v štandardnej veľkosti s označením HP 981A a 11 000 strán vo veľkokapacitnej veľkosti s označením HP 981X. zariadenie používa atramentové kazety systém CMYK, s náplňami azúrová, purpuroví, žltá a čierna. 
 
 
Zhodnotenie
 
Vysoký výkon, rýchlosť a kvalita sú základné piliere tejto multifunkcie. Výborná stabilita v tej najnáročnejšej prevádzke, kvalitné továrenské spracovanie a kvalitné súčiastky, ktoré zabezpečia dlhú životnosť zariadenia, to sú požiadavky pre tlačiareň do firemného prostredia, ktoré tento model spĺňa. Máme tu možnosti vysokej úrovne zabezpečenia, rozšírené možnosti pre tlač, kopírovanie a skenovanie. Nesmieme zabudnúť na fax a samozrejme konektivita v podobe LAN. Mínusom je absencia priamej  Wi-Fi. V rámci zníženia nákladov obsahuje zariadenie automatickú obojstrannú tlač a podporu veľkokapacitných náplní. Plusom je komfortné ovládanie pomocou veľkého dotykového displeja a pomocníka v podobe mechanickej qwerty klávesnice. 
 
Už v štandardnej, základnej verzii ide o veľmi výkonnú multifunkciu určenú pre veľký objem tlače do náročného firemného prostredia. S možnosťou rozšíriť zariadenia prídavným príslušenstvom dostanete flexibilné zariadenie, ktoré je schopné rásť s potrebami vašej firmy. Ak by sme mali zhrnúť mínusy, tak je to veľkosť, chýbajúca Wi-Fi v základe, cena originálnych náplní a absencia lacnejšej alternatívy náplní, v podobe kompatibilných alternatívnych atramentových kaziet pre tento model.