Kancelária a škola

Epson WorkForce Pro WF-C5390DW

Nájsť tlačiareň pre malú pracovnú skupinu do firemného prostredia nie je ťažké. Na trhu je ich dostatočné množstvo od rôznych výrobcov. Nás zaujala dizajnovo príjemná jednoúčelová farebná tlačiareň Epson WorkForce Pro WF-C5390DW. Ideálne sa hodí do pracovného prostredia, kde potrebujete znížiť náklady a zvýšiť produktivitu. Menšia firma tak dokáže tlačiť aj s obmedzeným rozpočtom a vyhne sa tak ďalším skrytým nákladom.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver), Apple AirPrint, Google Cloud Print

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 425 mm

Hĺbka: 535 mm

Výška: 357 mm

Hmotnosť: 15,3 kg

 

Príjemný ergonomický dizajn

Dizajn tohto modelu je veľmi príjemný, moderný a má veľmi dobrú ergonómiu. V hornej časti vzadu sa nachádza viacúčelový podávač  pre špeciálne média. Predná časť je vyhradená vyklápaciemu ovládaciemu panelu. Na ňom je umiestený  6,1 cm LCD displej a dotykové tlačidlá. Pod ovládacím panelom je umiestený výstup papiera a pod ním vstupný zásobník papiera a priestor pre  štyri samostatné atramentové náplne. Keďže ide o jednoúčelové zariadenie je tlačiareň zhotovená z menšieho počtu dielov s vyššou životnosťou. Továrenské spracovanie je na vysokej úrovni a vďaka pevnej konštrukcii je pri tlači zariadenie stabilné a pracuje spoľahlivo.

 

 

Funkcie

Funkčnosť tohto zariadenia má primárne priradenú tlač a to v monochromatickom aj farebnom režime s podporou obojstrannej automatickej tlače. K vysokej kvalite výstupu prispieva tlačová hlava PrecisionCore a atramentová technológia DURABrite Ultra. Tlačiareň má bohatú konektivitu. Môžete ju pripojiť nielen pomocou USB kábla k PC, ale aj ethernetovým káblom k LAN sieti a bezdrôtovo pomocou Wi-Fi. S podporou mobilnej tlače získate aj prístup tlače z cloudových služieb. Tlačiareň Epson WorkForce WF-C5390DW podporuje Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver), Apple AirPrint, Google Cloud Print. Pomocou hostiteľského USB môžete využívať aj priamu tlač na USB zariadenie. Ovládanie je veľmi intuitívne.

 

 

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení tlače 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 25 strán v monochromatickom aj farebnom režime. V kvalite ISO/ IEC je to 16 strán A4 v oboch režimoch. Tlač prvej strany trvá približne 5,3 sekundy, ak tlačíte farebne necelé 4,8 sekúnd pri čiernobielej tlači. Maximálny objem tlače mesačne je 75 000 strán. Kvalita tlače v oboch režimoch je vysoká a tlač je ostrá.

 

Plusy tlačiarne

- ergonomický dizajn

- kvalita spracovania

- rýchla kvalitná tlač

- farebná tlač

- automatická obojstranná tlač

- konektivita

- ovládanie

- náklady na tlač

 

 

Mínusy tlačiarne

- jednoúčelové zariadenie (iba tlač)

 

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň využíva k tlači 4 samostatné farebné náplne s pigmentovým atramentom DURABrite Ultra. Čierna náplň má štandardne vyťaženosť 5 000 strán a vo verzii XL až 10 000 strán pri 5 % pokrytí. Farebné atramenty azúrový, purpurový a žltý majú vyťaženosť 3 000 strán v štandardnej verzii a 5 000 strán vo veľkokapacitnej verzii XL. Môžete tak vytlačiť 10 000 strán čiernobielych dokumentov alebo 5 000 strán farebnej tlače, bez nutnosti výmeny spotrebného materiálu.

 

 

Zhodnotenie

Ak si potrebujete v pracovnom tíme zachovať vysokú produktivitu spolu s nízkou náročnosťou na energiu a zlepšiť tak udržateľnosť svojej firmy je tento model priamo pre vás. Získate spoľahlivú tlač spolu so spotrebným materiálom s vysokou vyťaženosťou a veľmi kvalitným výstupom tlače. Navyše ide o zariadenie s veľmi dobrou ergonómiou, ovládaním a príjemným moderným dizajnom. Výmena atramentov, ktoré sú v špeciálnych vreckách je inovatívna a pohodlná. Navyše týmto modelom znížite náklady na energie, zvýšite produktivitu, skrátite prestoje a v konečnom dôsledku znížite aj vplyv na životné prostredie.