Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP Laser MFP 135w (MFP 135a, MFP 135r)

Monochromatická multifunkcia z portfólia výrobcu Hewlett Packard s označením HP Laser MFP 135 je v ponuke v troch verziách. Modely HP Laser MFP 135a, HP Laser MFP 135w a HP Laser MFP 135r majú rovnaký dizajn a skoro totožné parametre a funkcie. Líšia sa v podstate farebným prevedením a konektivitou. Model MFP 135a a model MFP 135r majú rovnaké špecifikácie a jediným rozdielom je farebné prevedenie. Kým ačkový model má dizajn ladený v kombinácii bielej, tmavosivej a svetlej sivej, tak model r je v bielej, tmavosivej a niečo medzi mentolovozelenou a petrolejovou farbou. Model 135w je dizajnom zhodný s model 135a, ale má bohatšiu konektivitu. Cenový rozdiel je malý a najvýhodnejším nákupom je multifunkcia HP Laser 135w.  Zhrnuli sme, čo všetko môžete od tejto univerzálnej tlačiarne očakávať.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi (iba model MFP 135w)
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Print/ Mobile Print (iba model MFP 135w)
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (manuálna s podporou ovládača)
Displej: áno (2-riadkovy)

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 406 mm
Hĺbka: 360 mm
Výška: 253 mm
Hmotnosť: 7,5 kg

Ergonomický dizajn

Aj tento model vychádza z dizajnu predošlých tlačiarní Samsung, ktoré prešli pod spoločnosť HP. Má veľmi dobrú ergonómiu, jednoduchý vzhľad a minimalistické ovládanie. Horná časť patrí rovnému otváraciemu krytu pod ktorým je plochý skener. Do prednej časti mierne vystupuje ovládací panel. Na ňom sa nachádza niekoľko tlačidiel a kruhový ovládač s potvrdzovaním OK. V strede panelu je malý 2-riadkový informačný displej a tesne pod ním stavová dióda. Miesta na paneli je dosť, škoda že tam výrobca neumiestnil trochu väčší displej. Na čelnej strane sa za otváracím krytom nachádza priestor pre tonerovú kazetu a pod ním je vstupný zásobník. Ten sa po otvorení vyklopí, čím vznikne lišta pre uloženie papiera. Výstup papiera je pod ovládacím panelom. V zadnej časti zariadenia nájdete konektor pre zapojenie USB káblom do pc a kábel do elektrickej siete. Model HP MFP 135w má rovnaké farebné prevedenie, ako model MFP 135a. Model MFP 135r má rovnaký dizajn, ale tmavosivú farebnú časť nahrádza petrolejová. Do tej je ladené aj logo, ktoré sa je na prednej strane. Továrenské spracovanie zariadenia je vo výbornej kvalite a plasty sú pevné. Tlačiareň sa správa počas prevádzky stabilne a tlačí spoľahlivo.

Základné funkcie a podpora mobilnej tlače

Multifunkcia HP MFP 135w ponúka 3 plnohodnotné funkcie v jednom kompaktnom zariadení. Ušetrí priestor a zároveň aj náklady na ďalšie zariadenia. Okrem monochromatickej tlače ponúka kopírovanie a skenovanie. Model MFP 135w má navyše aj podporu bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi a tlač z mobilných zariadení. Dokáže tlačiť z mobilu a skenovať priamo do mobilného zariadenia. S vhodným ovládačom môžete využívať aj manuálnu obojstrannú tlač. Tlačiareň ponúka základné funkcie, ale veľkým plusom je rýchly prístup k tlačovým úlohám a jednoduché ovládanie. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Všetky 3 modely monochromatických multifunkcií HP Laser MFP 135 w/ a/ r tlačia v rozlíšení 1 200 Dpi v čiernobielom režime. Podporujú maximálny formát papiera A4 a bezokrajovú tlač. Doba tlače prvej strany je približne 6 - 8 sekúnd. Za minútu dokáže zariadenia vytlačiť 20 strán. Vstupný zásobník má kapacitu 150 hárkov a na výstupe je to 100 listov papiera. Podporované sú typy média: obyčajný, kancelársky, hrubý, tenký, tvrdý, bavlnený, farebný, predtlačený, recyklovaný, archívny papier, štítky a obálky. Odporúčaná hmotnosť papiera je 60 - 163g/ m. Kopírovanie a skenovanie je v rozlíšení 600 x 600 Dpi a za minútu vyprodukuje zariadenie 99 kópií. Čiernobiela tlač je vo veľmi dobrej kvalite a text dokumentov je ostrý aj pri nastavení menšieho písma. Odporúčané mesačné vyťaženie je 1 500 strán. Zariadenie je vhodné do viacčlennej domácnosti alebo malej pracovnej skupiny s 1 až 5 užívateľmi. Maximálne mesačné vyťaženie je 10 000 strán tlače.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- ergonómia zariadenia
- kompaktná veľkosť
- kvalita čiernobielej tlače
- multifunkcia (3 funkcie v 1 zariadení)
- Wi-Fi (iba model MFP 135w)
- podpora tlače z mobilných zariadení (iba model MFP 135w)
- jednoduché ovládanie
- dostupná cena

Mínusy tlačiarne

- malý informačný displej
- nemá duplex (manuálna obojstranná tlač)
- iba čb tlač
- nemá hostiteľský USB port

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia tlačí laserovou technológiou v monochromatickom režime a pre tlač využíva jednu čiernu tonerovú kazetu s označením HP W1106A. Vyťaženosť toneru je 1 000 strán pri 5 % pokrytí tlačou. Tento toner sa používa vo všetkých 3 modeloch zariadení HP MFP135w/ MFP 135a/ MFP 135r.

 

Zhodnotenie

Multifunkcia HP Laser MFP 135w je spoľahlivé, kompaktné zariadenie, ktoré zastrešuje 3 plnohodnotné funkcie tlač, kopírovanie a skenovanie. Vďaka jednoduchému ovládaniu a rýchlemu prístupu k úlohám šetrí čas. Minimalizmus prispieva k užívateľskému komfortu. Tlač v čiernobielom režime je ostrá a vo veľmi dobrej kvalite. Plusom je bezdrôtová konektivita. Ako základná multifunkcia pre jednoduché tlačové úlohy do malej kancelárie alebo domácnosti je zariadením v dobrom pomere výkonu, kvality tlače a dostupnej ceny. Ako mínus hodnotíme absenciu automatickej obojstrannej tlače, malý informačný displej a chýbajúci USB port pre pripojenie USB kľúča a priamu tlač z USB zariadení. Potešil USB kábel, ktorý je súčasťou balenia a štartovací toner s kapacitou približne 500 strán tlače.