Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP Sprocket 3 x 4

Ak ste fanúšikom insta-fotografie, tak máme pre vás zaujímavý tip. Spoločnosť HP má v ponuke niekoľko prenosných fototlačiarní a ďalšie predstavila na tohtoročnom veľtrhu CES 2024. Okrem 1. verzie prenosnej fototlačiarne HP Sprocket, ktorá sa okamžite po uvedení na trh stala hitom uviedol výrobca nielen vylepšenú 2. verziu, ale aj model HP Sprocket Select, HP Sprocket Studio Plus a HP Sprocket Panorama. V strede tohto portfólia sa nachádza ešte jeden model. Keďže skoro všetky prenosné fotografické tlačiarne produkovali tlač na menší formát papiera 2 x 3“, alebo 2 x 3,4“ používatelia hľadali malú prenosnú tlačiareň, ktorá by podporovala formát klasickej fotografie 4 x 6“. Na trhu podporovali tento formát fototlačiarne Canon Selphy. Tento formát navýšil samozrejme aj veľkosť rozmerov zariadenia. Spoločnosť HP má v ponuke fototlačiareň HP Sprocket Studio Plus s podporou tlače pre média 4 x 6“. Aby uspokojila aj užívateľov, ktorí hľadajú trochu väčší formát fotografie a zároveň kompaktnú veľkosť prenosnej tlačiarne doplnila svoju ponuku o model HP Sprocket 3 x 4.

 

Okamžitá fotografická tlačiareň HP Sprocket 3 x 4 nie je väčšia, ako modely s výstupom vo veľkosti peňaženky. Tlačí fotografie s rozmermi 3,5 x 4,25“ ( 8,9 x 10,8 cm) bez atramentovej kazety. HP Sprocket 3 x 4 Instant Photo Printer patrí do zoznamu ľahko-prenosných tlačiarní, pre okamžitú tlač z mobilného telefónu alebo tabletu. Rovnako ako väčšina konkurenčných zariadení je HP Sprocket 3 x 4 malá a ľahká, obsahuje vstavanú batériu, pripája sa bez káblov (v tomto prípade pomocou Bluetooth) a je v ponuke za dostupnú cenu. Zaujímavý je výstup tlače vo formáte  fotografie  3,5 x 4,25“. Tento model je presne to, čo sa rozhodnete kúpiť, ak sú pre vás výtlačky klasickej prenosnej insta fototlačiarne  2 x 3“ malé a veľkosť tlačiarne pre formát 4 x 6“ veľká. Ak urobíte tento kompromis dostanete väčšie fotografie v menšom prenosom zariadení.

 

Najväčšie plusy HP Sprocket 3 x 4

- kompaktná veľkosť

- nízka hmotnosť, ľahká prenosnosť

- tlač fotografie formát 3,5 x 4,25“ na lepivý fotografický papier

- podpora tlače z mobilných zariadení (systém Android a iOS pomocou Bluetooth)

- tlač z galérie vášho zariadenia a sociálnych sietí  Instagram, Facebook, Google

- intuitívna aplikácia Sprocket na úpravu fotografie

- tlač bez atramentových kaziet

 

Mínusy HP Sprocket 3 x 4

- typická stredná kvalita výstupu Zink

- fotografie sa tlačia s bielymi okrajmi

- chýba podpora bezokrajovej tlače

- cena tlače oproti klasickej tlačiarni 

 

Dizajn zariadenia je pekný v strieborno-sivej farbe. Plochá krabička je doplnená krytom (pridržiavaný magnetmi), ktorý odstránite a odkryjete zásobník papiera. Zaoblené hrany a  náhodné tmavšie akcenty textúry na vrchnom kryte, dodávajú tlačiarni štýlový vzhľad. Stavová LED dióda vo forme tenkého pruhu sa nachádza na prednej strane, tesne nad výstupným slotom. Ľavá strana obsahuje malý vypínač a kontrolku stavu plus micro-USB port na nabíjanie vstavanej batérie.

 

Prvým krokom nastavenia je nabitie batérie pomocou kábla USB Type-A-micro-USB, ktorý sa dodáva s tlačiarňou. AC nabíjačka súce nie je súčasťou balenia, ale ak ju nemáte po ruke, môžete sa namiesto toho pripojiť k portu USB Type-A počítača alebo notebooku. Špecifikácie uvádzajú čas nabíjania 2 hodiny a výrobca garantuje, že na jedno nabitie dokáže vytlačiť  približne 30 fotografií. 

 

zdroj foto: HP

 

HP Sprocket 3 x 4 pracuje štandardne pomocou technológie Zink, ktorá na vytvorenie obrazu používa teplom aktivované kryštály farbiva integrované do papiera. Jednoducho odstráňte horný kryt, vložte balíček fotografického papiera do zásobníka (uistite sa, že modrá kalibračná strana je dolu), zatvorte horný kryt a zapnite tlačiareň. Chvíľu počkajte, kým sa načíta kalibračná stránka, a všetko je pripravené.

 

Okrem nastavenia tlačiarne si budete musieť stiahnuť a nainštalovať aplikáciu HP Sprocket, ktorá je dostupná pre mobilné zariadenia so systémom Android alebo iOS. Neexistuje žiadna možnosť tlače z počítača. Nastavenie a pripojenie tlačiarne k mobilnému zariadeniu je  jednoduché. Aplikácia ponúka zaujímavé funkcie, vrátane možnosti nasnímať obrázok z aplikácie; vytvárať koláže z dvoch alebo štyroch obrázkov v rôznych rozloženiach; upraviť jas a kontrast pred tlačou; a pridajte text, rámčeky alebo pečiatky. Umožňuje vám tiež prezerať a tlačiť fotografie z galérie mobilu alebo účtov sociálnych sietí Instagram, Facebook a Google.

 

Rovnako ako u všetkých tlačiarní Zink aj HP Sprocket 3 x 4 ponúka veľmi dobrú kvalitu výstupu. Je potrebné sa pohrať s nastaveniami pre čo najlepší výsledok. Fotografie sú bohužiaľ obmedzené na biele okraje, pretože HP Sprocket 3 x 4 nemá možnosť bezokrajovej tlače. Uvádzaná rýchlosť tlače je 68 sekúnd v rozlíšení tlače 287 x 505 Dpi.

 

Tlačiareň sa dodáva so štartovacím balíčkom 5tich hárkov papiera Zink, takže vám odporúčame, aby ste si s ňou kúpili aj spotrebný materiál. Papier HP Zink sa dodáva v baleniach po 20, 50 alebo 150 listov, pričom cena za fotografiu výrazne klesne pri väčšom množstve. Pre všetky tri balenia sa papier dodáva balený po 10 listov, čo je maximálna kapacita papiera pre tlačiareň. Každé balenie 10tich hárkov zároveň obsahuje aj vlastnú kalibračnú stranu. Papier má na zadnej strane lepivú vrstvu pre nalepenie fotografie.

  

 zdroj foto: HP

 

Kľúčovým faktorom pri výbere akejkoľvek fototlačiarne pre instatlač je, či dokáže vytlačiť vami požadované veľkosti fotografií. Vďaka tomu je HP Sprocket 3 x 4 dobrým kandidátom, ak chcete fotografie s rozmermi až 3 x 4“ a nie väčšie. Ak chcete občas fotografie s veľkosťou 2 x 3“, tak väčšie fotografie môžete vždy orezať. Ak má HP Sprocket 3 x 4 správnu veľkosť výstupu pre vaše potreby a oceníte lepiacu zadnú stranu, môže to byť  vaša najlepšia voľba pre okamžitú tlač fotografií.