Kancelária a škola

Canon Pixma G4040 MegaTank

Monochromatická multifunkcia 3 v 1

Druhým z modelov, ktorý sa dostal prednedávnom na trh je multifunkcia Canon Pixma G4040 zo série MegaTank. Oproti modelu G7040 ide o monochromatickú tlačiareň, bez faxu. Aj napriek tomu má tento model, čo ponúknuť a nie je ochudobnený o výbornú konektivitu. Navyše v jeho prospech hrá nižšia cena. Veľkým plusom sú nízke náklady na tlač, čo je ideálnym riešením pre malé pracovné skupiny a domácnosti, kde sa hlavnou podmienkou hospodárnosť prevádzky a nízke náklady tlače.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová monochromatická
Použitie firma/ domácnosť : menšia pracovná skupina, domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Canon Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 403 mm
Hĺbka: 369 mm
Výška: 234 mm
Hmotnosť: 9, 2 kg


Príjemný dizajn s malým displejom

Monochromatická multifunkcia Canon G4040 MegaTank má jednoduchý, ale pekný dizajn, veľmi dobrú ergonómiu a kompaktnú veľkosť. Jemne zaoblené hrany a praktické usporiadanie ovládacích prvkov hodnotíme kladne. Výčitku máme zase k príliš malému čb, iba 2-riadkovému displeju. Na pomerne veľkom ovládacom paneli sa akosi stráca. Horná časť patrí plochému skeneru s masívnym podávačom predlôh. Predná časť je rozdelená na vyklápací panel s displejom a ovládacími tlačidlami. Pod ním sa nachádza výstup papiera s výsuvnou lištou, pod ktorým je zasúvací vstupný zásobník papiera. Na ľavej strane je umiestnený integrovaný tankový zásobník s nádržkou pre čierny atrament. Nádržka má priehľadné okienko s mierkou pre vizuálnu kontrolu stavu náplne. Vzadu nájdete ešte jeden vstupný podávač papiera na voliteľné média a potrebné konektory. Celkový dizajn zariadenia je príjemný, napriek malému displeju, ktorý sa rozhodol výrobca dať do oboch nových modelov. Továrenské spracovanie je kvalitné, použitý plast je pevný a tlačiareň je pri prevádzke stabilná.

 

 

Funkcie vyššej triedy

Ani po funkčnej stránke sa multifunkcia nemusí hanbiť. Za farebným modelom G7040 v ničom nezaostáva. Ponúka plnohodnotné funkcie tlače, kopírovania a skenovania. Jediné, čo budete musieť oželieť je fax. Konektivita je zastúpená klasickým spôsobom pripojenia k PC a to usb káblom. Ďalšia možnosť je zapojenie pomocou ethernet kábla do LAN siete. Nechýba bezdrôtové pripojenie vďaka Wi-Fi a podpora tlače z mobilných zariadení. Plusom je automatický podávač predlôh s novou konštrukciou na 35 listov, ktorý zrýchli kopírovanie a skenovanie viacstránkových dokumentov. Nechýba funkcia automatickej obojstrannej tlače, ktorá prispieva k vyššej efektivite a úspore papiera. Ovládanie je jednoduché a pohodlné. K úspore energie prispieva aj automatické vypínanie zariadenia. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia Canon G4040 MegaTank tlačí v rozlíšení 1 200 x 600 Dpi v monochromatickom režime. Za minútu vytlačí 13 strán vo formáte A4. Pri obojstrannej tlači je to približne 6,8 strán. Celková kapacita papiera na vstupe je 350 listov. Predný zásobník ma kapacitu 250 listov a zadný podávač je určený pre 100 listov. Tlač v monochromatickom režime dosahuje výbornú kvalitu a to vďaka vylepšenému čiernemu pigmentovému atramentu. Výsledkom je ostrý, zreteľný text s výborným podaním čiernej a jej odtieňov. Kvalitou nezaostáva ani skenovanie a kopírovanie dokumentov. Navyše disponuje zariadenie aj automatickým podávačom predlôh s kapacitou 35 listov.

 

Plusy tlačiarne

- dizajn (ergonómia, kompaktné rozmery)
- kvalitné továrenské spracovanie 
- multifunkcia 3 v 1
- rýchlosť tlače
- kapacita papiera na vstupe (250 + 100 listov)
- automatický podávač dokumentov
- konektivita
- vysoká vyťaženosť atramentu (3 fľaštičky v balení)
- podpora tlače z mobilných zariadení  

Mínusy tlačiarne

- iba čb tlač
- malý 2-riadkový čb displej
- trochu vyššia hlučnosť

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia Canon Pixma G4040 MegaTank používa k tlači čierny pigmentový atrament. Ten sa doplňa z fľaštičiek priamo do nádržky tankového zásobníka, ktorý je integrovaný v ľavej časti zariadenia. Vyťaženosť na jedno doplnenie náplne GI -40 je 6 000 strán. Priamo v balení nájdete 3 x fľaštičku atramentu s vysokou vyťaženosťou, ktorými vytlačíte až 18 000 strán. 

 

Zhodnotenie

Ak potrebujete spoľahlivú multifunkciu do domácnosti alebo kancelárie pre malú pracovnú skupinu a zaobídete sa bez farebnej tlače je tento model dobrá voľba. Dokáže tlačiť, kopírovať a skenovať vo výbornej kvalite. Vďaka dostatočnej vstupnej kapacite papiera a tankovému zásobníku atramentu s jednoduchým dopĺňaním bude zariadenie pracovať efektívne, bez zbytočných prestávok kvôli neustálemu dopĺňaniu spotrebného materiálu. Konektivita je bohatá, nechýba nič podstatné, ani podpora tlače z mobilných zariadení. Plusom je duplex (automatická obojstranná tlač) a ADF (automatický podávač dokumentov). Aj v maličkej firme tak môžete tlačiť vysoko produktívne s nízkymi nákladmi. Ako mínus môže byť pre niekoho čb tlač. V tom prípade je tu model Canon Pixma G7040 MegaTank, ktorý tlačí vo farebnom režime a navyše má fax. Naša výčitka patrí malému displeju, ktorý kazí inak celkom prijemný dizajn zariadenia. V predaji by sa mala multifunkcia objaviť práve tento mesiac apríl.