Kancelária a škola

Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro

Koniec minulého roka bol bohatý na novinky v segmente tlačiarní. Spoločnosť Canon ich uviedla niekoľko a medzi nové modely patrí aj multifunkcia Canon PIXMA TS7450 Pro v bielom prevedení a model s označením Canon PIXMA TS7451 v čiernej farebnej verzii. Ide o multifunkčné zariadenia typu All-in-One, ktoré využíva tlačovú technológiu FINE s rozlíšením tlače 4 800 x 1 200 Dpi a podporuje možnosti tlače na širokú škálu typov kreatívnych médií z mobilu, tabletu alebo PC. Nový model je zaradený do rady tlačiarní pre domácnosť a malé kancelárie. Okrem bohatej ponuky funkcií zaujme aj precíznym, moderným dizajnom s výbornou ergonómiou.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, kancelária, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi/ WLAN rozhranie PictBridge/ Bluetooth 
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Pixma Cloud Link
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ cloudové služby
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 403 mm
Hĺbka: 364 mm
Výška: 206 mm
Hmotnosť: 8,2 kg


Elegantný dizajn s dobrou ergonómiou

Model Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro má po vzoru predošlých modelov rady PIXMA TS minimalistický elegantný dizajn v dvojtónovom prevedení. Spodná časť, ktorej súčasťou je zasúvací vstupný zásobník papiera a vysúvacia lišta pre výstup je v tmavšej farbe a plast je jemne textúrovaný. Horná časť zariadenia je svetlejšia a plasty sú matné a hladké. Špecifickým prvkom tohto predelu je tenký LED pásik s indikátormi stavu. Na čelnej strane vľavo sa nachádza logo výrobcu a pravá strana je vyhradená pre ovládací panel s OLED displejom a ovládacími prvkami. Je jemne zapustený do zariadenia v miernom uhle. Toto riešenie hodnotíme pozitívne. K ovládacím tlačidlám je lepší prístup a pozorovacie uhly displeja sú tiež lepšie. Uvítali by sme síce trochu väčší displej, ale ovládanie je praktické. Horná časť patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov. V zadnej časti tlačiarne je zadný podávač papiera. Konektor pre zapojenie do siete sa nachádza v zadnej časti dole. Multifunkcia ma jemné zaoblenie hrán a veľmi dobrú ergonómiu. Prístup k ovládaniu aj manipulácia s papierom a výmena náplní je pohodlná. Celkové továrenské spracovanie je vo veľmi dobrej kvalite. Plasty sú pevné a zariadenie je pri prevádzke stabilné.

 


Funkcie All-in-One

Multifunkcia patrí do skupiny tlačiarní typy All-in-One, ktoré ponúkajú okrem tlače aj plnohodnotné funkcie kopírovania a skenovania. Nechýba automatická obojstranná tlač a plusom modelu je aj automatický podávač dokumentov (ADF) s kapacitou 35 strán a obojstranné kopírovanie. Pochvalu si zaslúži bohatá konektivita. Okrem pripojenia USB káblom k PC môžete využívať aj bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi a Bluetooth. Rozhranie PictBridge je podporované cez WLAN. Multifunkcia podporuje tlač z mobilných zariadení a pripojenie ku Cloudovým službám. Okrem toho je tento model kompatibilný s aplikáciami Canon PRINT Inkjet/ SELPHY, Easy-PhotoPrint Editor a PIXMA Cloud Link. Podporu nájdete aj pre zariadenia s iOS, vďaka AirPrint. Model Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro je po funkčnej stránke veľmi dobre vybavená multifunkčná tlačiareň. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Za minútu vytlačí tlačiareň 13 strán A4 v monochromatickom režime alebo 6,8 strán farebne. Tlač bezokrajových fotografií trvá 43 sekúnd pri formáte 10 X 15 cm. Maximálne rozlíšenie tlače je 4 800 x 1 200 Dpi. Kvalita tlače je veľmi dobrá. Multifunkcia zvláda vo výbornej kvalite textové dokumenty, obrázkové prezentácie, ale aj fotografie. Kvalita samozrejme záleží aj dobre zvoleného typu papiera. Plusom je podpora širokej škály typov papiera od klasických až po fotopapiere, magnetický papier a špeciálne nažehľovacie fólie na tmavé aj svetlé textílie. Vstupný predný zásobník ma kapacitu 100 hárkov papiera a zadný podávač pojme 100 listov obyčajného papiera alebo 20 listov fotopapiera.

 

Plusy tlačiarne

- moderný dizajn
- výborná ergonómia zariadenia
- kvalitné továrenské spracovanie (pevné plasty)
- multifunkčnosť (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- bohatá konektivita (bezdrôtové pripojenie)
- podpora tlače z mobilných zariadení
- jednoduché ovládanie
- jazyková podpora (menu SK, CZ)
- automatická obojstranná tlač
- ADF (automatický podávač dokumentov)
- široká škála podporovaných typov papiera
- automatická detekcia šírky papiera


Mínusy tlačiarne

- malý displej
- absencia USB host
- spoločná kazeta Tricolor pre farebné atramenty 
- nízka vyťaženosť štandardných náplní


Náplne do tlačiarne

Multifunkcia Canon PIXMA TS7450/ 51 Pro využíva 2 atramentové kazety. Čiernu náplň s označením Canon PG-560 a spoločnú farebnú typu Tricolor s označením Canon PG-561. V štandardnej verzii majú obidve vyťaženosť 180 strán a vo veľkokapacitnej verzii XL je to 400 strán čierna náplň a 300 strán farebná náplň do tlačiarne. Vyťaženosť kazety pri tlači fotografií formátu 10 x 15 cm je približne 1 408 čiernobielych fotografií alebo 76 farebných fotografií so štandardnými kazetami. Pri použití XL kaziet je to odhadom 3 200 čiernobielych a 118 farebných fotografií.

Zhodnotenie

Novinka z ponuky Canon je veľmi dobré zariadenie, čo sa týka funkcií a kvality tlače do domácnosti, malej kancelárie alebo pre Home Office. Dizajn je moderný a zapadne do každého pracovné prostredia.  Výhodou sú kompaktné rozmery a možnosť zvoliť si farebné prevedenie v čiernej alebo bielej verzii. Ovládanie je jednoduché a menu displeja je lokalizované do 33 jazykov, vrátane slovenského a českého. Ako najväčšie mínus vidíme používanie spoločnej kazety pre farebné atramenty a nízku vyťaženosť štandardných náplní. Tým sa tento model stáva vhodným skôr pre bežné používanie v domácnosti, ako pre tlač vo veľkom objeme.