Kancelária

Canon Océ LabelStream 4 000 UV Inkjet

Spoločnosť Canon predstavila novú radu UV atramentových tlačiarní. Pokračuje tak v našliapnutom smere, investovať do tlače pre priemyselné využitie. Práve touto modelovou radou sa dostáva bližšie k priemyselnej veľkoobjemovej tlači, konkrétne do segmentu tlače etikiet.

 

Model Canon Océ LabelStream 4 000 UV Inkjet je 5-atramentová (CMYK/ +biela) UV tlačiareň, ktorá dokáže pracovať rýchlosťou 48 m/ min. Produktivita výroby sa pohybuje v rozmedzí  950 až 1 672 m2, čo je rýchlosť, akou dokáže tlačiť. Rozmery tlače s ktorými dokáže pracovať sú 330 mm alebo (voliteľne) 410 mm na šírku. Režim výkonu dokáže tlačiareň zvýšiť (voliteľne) až na 68 m/ min (720 x 360 Dpi pri 3 úrovniach sivej farby). Pri tlači využíva najnovšie tlačové hlavy Xaar 2001 s rozlíšením 700 x 600 Dpi. V závistlosti od veľkosti etikiet vyprodukuje tlačiareň 480 etikiet za minútu alebo celkove 28 000 etikiet za hodinu. Umožňuje jednopriechodovú digitálnu tlač bielou farbou s vysokým až 80 % krytím. Dosahuje špičkové výsledky pri výrobe etikiet pre širokú škálu materiálov. Okrem štandardných typov papiera tlačí aj na plast typ POPP, polypropylén, polyetylén, PVC, metalizovaný papier a rôzne špeciálne média.

 

Okrem samotnej tlače podporuje rozšírenie na hybridnú konfiguráciu s nastavením kombinácie voliteľných jednotiek pre flexotlač, zušľachťovanie, zdobenie a dokončovacie práce. V tejto kombinácií už môžeme hovoriť o komplexnom tlačovom systéme, jednopriechodovej linke, ktorá dokáže pri tvorbe etikiet svižne reagovať na požiadavky zákazníka. Koncovým produktom môže byť výroba samolepiacich etikiet na kozmetické a iné produkty. Pri zmene predlohy dokáže flexibilne a rýchlo reagovať, ani dodatočná dotlač etikiet, nie je žiaden problém. To všetko v konečnom dôsledku ponúka užívateľovi  maximálnu flexibilitu v rámci pracovných úloh na zákazku.


 
Na vývoji a výrobe sa podieľali spoločnosť Canon/ Océ, FFEI, Xaar a Edale. Nová séria Canon Océ LabelStream 4 000 UV Inkjet je súčasťou programu Océ pre vývoj nových tlačiarní. Tejto sérii predchádzali modely Océ VarioPrint i 300 z roku 2015 a novšie modely Océ Colorado 1640 a Océ ProStream 1 000 z roku 2017. Spoločnosť Océ investuje ročne do výskumu 160 miliónov eur a je jedným z najväčších výskumných centier spoločnosti Canon. 

 

Uvedenie produktu bolo 5. júna a na európskom trhu by sa malo zariadenie objaviť koncom tohto roku v dvoch rôznych šírkach a dvoch rýchlostných režimoch.