Kancelária

Brother DCP-T420W

Ak hľadáte univerzálnu tlačiareň v dobrom pomere výkonu a ceny do domácnosti alebo malej kancelárie stojí za povšimnutie aj model Brother DCP-T420W. Multifunkcia v kompaktnej veľkosti obsahuje plnohodnotné funkcie farebnej tlače, kopírovaniaskenovania. Spolu s možnosťou podpory nastavenia pre bezdrôtové pripojenie, vám jedno zariadenie poslúži pre všetky vaše tlačové úlohy.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá kancelária, Home Office

Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi Direct

Mobilná konektivita: Brother iPrint&Scan Mobile, Brother Print Service Plugin, Mopria

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: nie

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 435 mm

Hĺbka: 359 mm

Výška: 159 mm

Hmotnosť: 6,4 kg

 

Minimalistický dizajn

Brother DCP-T420W zapadá do modelovej rady svojím jednoduchým dizajnom a praktickou ergonómiou. Horná časť patrí plochému skeneru s tenkým vekom. Na ľavej strane je sa delí o priestor s ovládacím panelom, ktorý obsahuje päť rýchlych tlačidiel a dve stavové diódy. Ohľadom ovládania nič iné nenájdete. Zariadenie nemá displej. Na prednej strane vpravo je umiestený integrovaný tankový systém so štyrmi samostatnými nádržkami na atrament. Vstupný zásobník je vpredu v spodnej časti. Po povytiahnutí môžete do zásobníka vložiť 150 hárkov papiera. Pre voliteľné média je určený zadný podávač. Nad ním sa nachádza výsuvná lišta pre výstup tlače s kapacitou 50 listov. V zadnej časti tlačiarne sa nachádzajú konektory pre zapojenie do elektrickej siete a pre USB kábel. Továrenské spracovanie dosahuje veľmi dobrú kvalitu a napriek tenším plastom je zariadenie stabilné a pracuje spoľahlivo. V klasickom čiernom prevedení v minimalistickom dizajne zapadne do každej modernej kancelárie alebo pracovného kúta v domácnosti.

 

zdroj: Brother

Funkcie 3 v 1

Keďže ide o multifunkciu, ktorá ponúka 3 funkcie v 1 zariadení, tak ju využijete nielen k farebnej a čiernobielej tlači, ale aj pre kopírovanie a skenovanie. Tlačiareň stačí pripojiť k PC, notebooku pomocou USB kábla alebo nastaviť pre bezdrôtové pripojenie Wi-Fi Direct. Pre tlač z mobilného zariadenia môžete použiť aj aplikáciu Brother iPrint&Scan. Jednoduché nastavenie, pohodlné ovládanie a kvalitná tlač za nízke náklady sú hlavnými plusmi tejto tlačiarne.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň Brother DCP-T420W tlačí v rozlíšení 1 200 x 1 800 Dpi a skenuje v rozlíšení 1 200 x 2 400 Dpi. Za minútu vytlačí 16 strán v monochromatickom režime alebo 9 strán farebne formát A4. Tlač prvej strany trvá približne 6,5 sekundy. Maximálne mesačné zaťaženie je 2 500 strán.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktné rozmery

- ergonómia

- kvalita tlače

- multifunkcia 3 v 1 (tlač, kopírovanie, skenovanie)

- tankový zásobník

- podpora bezdrôtového pripojenia

- pomer výkon/ cena

 

Mínusy tlačiarne

- nepodporuje automatickú obojstrannú tlač

- nemá LCD displej

 

Náplne do tlačiarne

Do tohto modelu idú štyri atramenty, ktoré sa dopĺňajú pomocou fľaštičiek do samostatných nádržiek tankového systému. Čierny atrament Brother BTD60BK má vyťaženosť až 6 500 strán pri 5 % pokrytí tlačou. Farebné atramenty Brother BT-5000C/ M/ Y majú vyťaženosť 5 000 strán. Výhodou je pohodlné dopĺňanie pomocou bezpečného systému a cenovo dostupné alternatívne náplne.

 

zdroj: Brother

Zhodnotenie

Farebná multifunkcia s podporou bezdrôtového pripojenia je ideálne zariadenie pre všetky tlačové úlohy. Vďaka jednouchému ovládaniu dokážete rýchlo tlačiť, kopírovať a skenovať. Výdrž náplní je výborná a v malej kancelárii alebo domácnosti, tak budete tlačiť dlhý čas bez dopĺňania. Ani kapacita vstupného zásobníka nie je problémom. Jediné mínusy, ktoré by vás mohli odradiť od kúpy je absencia displeja a automatickej obojstrannej tlače. Tá je možná manuálne pomocou ovládača. Tlačiareň má pevnú konštrukciu a napriek tenším plastom je stabilná a pracuje spoľahlivo. Hlavným benefitom sú nízke náklady vďaka tankovému systému dopĺňania cenovo výhodných atramentov.