Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP Ink (Smart) Tank Wireless 515 All-in-One

Univerzálna farebná multifunkcia

Nie je tomu tak dlho, čo spoločnosť Hewlett Packard predstavila dvojicu tlačiarní série Neverstop Laser. Modely HP Neverstop Laser 1000w a HP Neverstop Laser 1200w zaujali nielen pokrokovým systémom dopĺňania toneru, ale aj moderným, štýlovým dizajnom. Novinka HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One (niekde označovaná aj ako HP Smart Tank 515 AiO), prekvapí funkciami, dobre riešeným, tankovým systémom dopĺňania atramentu a atraktívnym dizajnom. Zdá sa, že zaobleným tlačiarňam odzvonilo a výrobcovia sa vracajú k čistým líniám s rovnými hranami. Multifunkcia HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One je toho dôkazom. Na začiatku školského roka dopyt po tlačiarňach vzrastá a táto novinka, by mohla zaujať nie jedného študenta, ktorý potrebuje okrem tlače dokumentov vytlačiť aj pekné fotografie. Pozrime sa bližšie, čo všetko ponúka tento model v modernom dizajne.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: atramentová farebná (HP Thermal Inkjet)
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, študent, malá firma, živnostník
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi/ Bluetooth
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP ePrint/ Mopria/ Amazon Kindle Fire
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (manuálna)
Displej: informačný 
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 447 mm
Hĺbka: 373 mm
Výška: 158 mm
Hmotnosť: 5,14 kg
 

Atraktívny dizajn v minimalistickom štýle 

 
Dizajn tohto modelu nás na prvý pohľad zaujal. Precízné spracovanie, minimalistický štýl a kompaktná veľkosť spolu s nízkym profilom pridávajú zariadeniu na peknom vzhľade. V kombinácii dvoch odtieňov sivej ide naozaj o prijemné, štýlové zariadenie, ktoré vám neurobí hanbu, ani v modernom priestore malej firmy. Horná časť patrí plochému skeneru s tenkým otváracím vekom. Pod ním nájdete v prednej časti umiestený minimalistický ovládací panel. Je v miernom uhle na skosenej hrane tela zariadenia. Na paneli sa nachádza niekoľko základných tlačidiel a 2“ malý, 7-segmentový displej s ikonami. Ten poslúži iba na základné zobrazovanie informácií. Na čelnej strane je uprostred logo výrobcu a otvárací predný kryt. Za ním sa nachádzajú zásobníky na atrament. Nie sú sa na jednej strane zariadenia, ale symetricky rozdelené. Na pravej strane sa nachádza nádržka na čierny veľkokapacitný atrament a na ľavej tri nádržky na farebná atramenty. Keďže ide o tankový system dopĺňania atramentu z náhradných fľaštičiek, je dopĺňanie hladiny atramentu pohodlné. Z hľadiska dizajnu sa nám takéto umiestnenie veľmi páči. Spodná časť patrí výstupu papiera s menšou kapacitou iba 30 hárkov papiera. Vstup papiera je na zadnej strane vysunutím podpierky. Kapacita vstupu je 100 hárkov papiera. Celkový dojem z dizajnu multifunkcie je príjemný a multifunkcia pôsobí moderne.
 
 
 

Funkcie All-in-One

 
Model HP Ink Tank Wireless 515 je zariadenie, ktoré vám spolu s farebnou tlačou (aj bezokrajová tlač) poskytne funkciu rýchleho kopírovania a skenovania. Vďaka výbornej konektivite pomocou Wi-Fi a Bluetooth rozhrania je ideálna pre rýchlu pohodlnú tlač z mobilných zariadení. Okrem bezdrôtového pripojenia je samozrejme dostupné aj klasické, pevné pripojenie pomocou USB kábla. Jediné, čo musíte oželieť je pripojenie pomocou ethernet kábla do siete LAN. Multifunkcia bohužiaľ neobsahuje automatickú obojstrannú tlač (duplex), ale za pomoci ovládača je dostupná manuálna obojstranná tlač. Neobsahuje ADF. Aj s menším počtom funkcií ide o veľmi zaujímavé zariadenie. Hlavne, čo sa týka rýchlej tlače z mobilných zariadení. O spoľahlivý chod sa stará 1,2 GHz procesor a 256 MB integrovaná pamäť.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Multifunkcia tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení  4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 5 strán vo farebnom režime a 11 strán v čiernobielom režime. Maximálny formát papiera, na ktorý tlačiareň tlačí je A4. Prvú stránku vytlačí za necelých 14 sekúnd v monochromatickom režime. Kapacita vstupného zásobníka je 100 hárkov papiera a výstup má kapacitu 30 hárkov. Rýchlosť skenovania sú približne 3 farebné alebo 5 čiernobielych strán za minútu. Maximálne mesačné vyťaženie je 1 000 strán. Odporúčaný mesačný objem 400 až 800 strán, čo už pokryje nároky malej firmy, živnostníka alebo viac-člennej domácnosti. Multifunkcia je vhodná aj pre potreby študentov alebo, ako zariadenie pre Home Office. Kvalita čiernobielej tlače je na veľmi dobrej úrovni a nezaostáva, ani pri farebnej tlači a tlači fotografií. Samozrejme, že nejde o profesionálnu tlačiareň fotografií, ale na pekné, rodinné fotky postačí. 
 
 
Plusy tlačiarne
 
- kvalitné továrenské spracovanie
- atraktívny moderný dizajn
- kompaktné rozmery
- kvalita a rýchlosť tlače
- konektivita 
- dobrá podpora pre mobilnú tlač
- funkcie All-in-One (všetko v jednom zariadení)
- veľkokapacitné tankové zásobníky atramentu
- jednoduchá obsluha 
- možnosť tlače na špeciálne média
 
Mínusy tlačiarne
 
- veľmi malý displej
- nepodporuje automatickú obojstrannú tlač 
- nemá ADF
- bez možnosti eternetového pripojenia do LAN siete
- vyššia cena
 
 
Náplne do tlačiarne
 
Do multifunkcie, ktorá má integrované nádržky na atrament idú 4 samostatné atramenty. Každá nádržka je uzatváracia plastovým vrchnákom. Dopĺňanie je jednoduché priložením náhradného atramentu z fľaštičky priamo do nádržky pre jednotlivé farby. Po zatvorení krytu je malá časť nádržiek viditeľná na prednej časti. Keďže sú nádobky z priehľadného plastu, má to výhodu, že viete vizuálne zhodnotiť aj pri zavretej prednej strane stav hladiny atramentu v nádržkách. Náhradný atrament pre model HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One je možné doplniť štandardným aj veľkoformátovým balením. Pre štandardné farebné náplne (azúrová, purpurová, žltá) s objemom 90 ml môžete použiť atrament HP GT52 a pre čiernu farbu atrament HP GT51, HP GT53. V ponuke je aj veľkokapacitné náhradné XL balenie s objemom 135 ml s vyťaženosťou 6 000 strán. 
 
 
 
 
 
 
Zhodnotenie
 
V bohatej ponuke tlačiarní a multifunkcií, ktoré nájdete v obchodoch sa vždy nájdu modely, ktoré sú zaujímavé na prvý pohľad. Práve takou je aj multifunkcia s tankovým zásobníkom model HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One. Atraktívny, moderný dizajn a kvalitné továrenské spracovanie si všimnete okamžite. Funkcie sú pre dnešnú dobu skôr základ, ale určite oceníte univerzálne riešenie pre tlač, kopírovanie a skenovanie v jednom zariadení, pohodlné ovládanie tlače z mobilných zariadení a rýchle bezdrôtové pripojenie. Komfortné dopĺňanie atramentu a nízke náklady na tlač nielen do domácnosti, ale aj do domácej kancelárie alebo maličkej firmy sú plusom. Kvalita tlače je dobrá a pokiaľ nie ste profesionálny fotograf, ani tlač fotografií vás nesklame. Zariadenie nie je stavané pre veľký objem nepretržitej tlače, ale odporúčame ho do domácnosti alebo pre študenta, napriek vyššej cene. Multifunkcia neponúka automatickú obojstrannú tlač, čo by nás až tak nemrzelo, ale malá kapacita zásobníka, hlavne výstup, si vyžiada častejšiu manipuláciu s papierom. Osobne dávame menšie mínus aj nevýraznému, malému displeju. 
 

Tip pre vás

 
Do tejto tlačiarne môžete okrem bežného kancelárskeho papiera a fotografických papierov používať aj samolepiaci papier HP Social Media Snapshots (10 x 13 cm) a špeciálne nažehľovacie média HP.