Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Canon i-SENSYS MF754Cdw

Bezpapierová kancelária, o ktorej sa začalo hovoriť na začiatku 90. rokov minulého storočia, ešte stále nenastala a dokumenty musia vyzerať dobre aj na papieri. S ostrým čiernobielym a farebným výstupom, táto laserová multifunkcia Canon i-SENSYS MF754Cdw prináša tlač, skenovanie, kopírovanie a faxovanie s podporou pre rôzne veľkosti papiera. Ponúka rozsiahle možnosti samostatného, ​​počítačového a vzdialeného pripojenia, ktoré spája intuitívny a prispôsobiteľný 12,7 cm farebný dotykový displej. Ten má rýchlu odozvu a ľahko sa ovláda, vďaka čomu je hnacou silou produktivity.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná

Použitie firma/ domácnosť: malá, stredne veľká firma

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 425 mm

Hĺbka: 461 mm

Výška: 430 mm

Hmotnosť: 23,6 kg

Robustný dizajn

Horná časť tejto robustnej tlačiarne patrí plochému skeneru s masívnym automatickým obojstranným podávačom dokumentov (DADF). Pod ním je priestor výstupu papiera a na pravej strane je umiestený naklápací LCD displej s dotykovým ovládaním. Vľavo tejto časti zariadenia zase nájdete port USB host. Na čelnej strane sa nachádza otvárací kryt za ktorým sa nachádzajú štyri samostatné tonerové kazety s optickými valcami a tlačidlo pre zapnutie. V spodnej časti tlačiarne je vstupný zásobník papiera. Tlačiareň má príjemný dizajn v bielo-čiernom farebnom prevedení s jemne zaoblenými hranami. Továrenské spracovanie je kvalitné, plasty sú pevné a konštrukcia je stabilná. K stabilite prispieva aj poctivá hmotnosť skoro 24 kg.

 

zdroj: Canon

Funkcie 4 v 1

Táto univerzálna tlačiareň je viac než len farebná laserová tlačiareň. Má implementované kompletné funkcie tlače, skenovania, kopírovania a faxovania a navyše možnosť skenovať na pamäťovú kartu alebo tlačiť z pamäťovej karty prostredníctvom vhodne umiestneného portu USB na prednom paneli.

Veľkou úsporou času je, že skener dokáže skenovať obojstranné dokumenty jediným prechodom a je dodávaný s automatickým podávačom dokumentov (DADF) na 50 listov. Podávač DADF je nastaviteľný pre veľkosti papiera od 48 x 85 mm do 216 x 355,6 mm. V prípade krehkých papierov, hrubých kariet a stránok v časopisoch a knihách môžete zdvihnúť veko a umiestniť médiá priamo na sklenenú plochu. Nechýba ani automatická obojstranná tlač (Duplex).

Ovládanie prebieha pomocou farebného dotykového LCD displeja s uhlopriečkou 12,7 cm. Nielen intuitívne rozhranie, ale aj možnosť automatizácie úloh prispieva k pohodliu. Displej poskytuje jednoduché možnosti skenovania priamo do počítača alebo pamäťovej karty a ďalej prostredníctvom e-mailu alebo faxu alebo na server FTP alebo do Cloudu. K dispozícii sú formáty súborov TIFF, JPEG, PDF, kompaktné PDF a prehľadávateľné PDF, zatiaľ čo režimy kopírovania zahŕňajú formáty textu, fotografií a máp.

Veľmi dobre má tento model riešenú aj konektivitu. Okrem klasického pripojenia pomocou USB kábla podporuje multifunkcia aj bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi a pripojenie k LAN sieti. Tlačiť môžete samozrejme aj z Cloudových úložísk, ako sú Disk Drive, Dropbox a OneDrive s centralizovanou správou tlače služby Microsoft Universal Print. Veľmi dobre sú implantované aj bezpečnostné funkcie na ochranu citlivých dokumentov pomocou aktivácie ochrany PIN-kódom. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Na tlač je k dispozícii štandardná vstupná kazeta na papier, ktorá sa zasúva do spodnej časti tlačiarne, ktorá opäť pojme širokú škálu veľkostí papiera od 98 x 148 mm do 216 x 356 mm. Pre zvláštne úlohy je k dispozícii aj viacúčelový vstupný zásobník, ktorý sa dá sklopiť nadol v prednej časti tlačiarne s nastaviteľnými vodidlami pre veľkosti papiera od 76 x 127 mm do 216 x 356 mm. Kazeta a viacúčelový zásobník majú kapacitu 250 a 50 listov. Ak chcete viac, ako voliteľný doplnok je k dispozícii ďalší vstupný zásobník na 550 listov, ktorý sa zmestí pod hlavnú časť tlačiarne.

Multifunkcia je rovnako rýchla pri čiernobielom aj farebnom výstupe, pričom strany formátu A4 vytlačí rýchlosťou 33 strán za minútu. Rozlíšenie tlače 1200 x 1200 Dpi zaisťuje zachovanie skutočne jemných detailov a kvalita farieb je veľmi presvedčivá. Čas zahrievania je len 14 sekúnd od zapnutia a čas vytlačenia prvej strany je približne 7 sekúnd, opäť pre čiernobielu aj farebnú tlač. Jednostranné kopírovanie A4 je tiež rýchle 33 str./min., pri obojstrannom kopírovaní sa spomalí na stále veľmi slušných 29 obr./min (zobrazení za minútu). Odporúčaný mesačný objem tlače od spoločnosti Canon je 750 - 4 500 strán s maximálnym pracovným cyklom 50 000 strán za mesiac.

Skenovanie je rýchle pri obojstranných dokumentoch, pretože skenuje obe strany jedným prechodom. Získate tak rýchlosť až 50 obr./min a 40 obr./min pri 300 dpi pre jednostranné čiernobiele a farebné strany A4 a dvojnásobnú pre obojstranné dokumenty. Optické rozlíšenie dosahuje maximálne 600 x 600 dpi a vďaka interpolácii sa zvyšuje na 9 600 x 9 600 dpi. 

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie

- ergonomický dizajn

- multifunkčnosť (4 v 1)

- automatická obojstranná tlač

- automatický podávač dokumentov (DADF)

- kvalita farebnej laserovej tlače

- bohatá konektivita

- intuitívny dotykový displej

- rýchla tlač, skenovanie a kopírovanie

- bezpečnostné funkcie

- podpora alternatívnych náplní

 

Mínusy tlačiarne

- relatívne nízkokapacitné štandardné farebné kazety

- hmotnosť

Náplne do tlačiarne

Tento model používa pre tlač štyri samostatné tonerové kazety s integrovanou optickou jednotkou s označením: toner Canon 069H BK, 069H C, 069H M a 069H Y. Pokiaľ ide o výmenu, kazety so štandardnou kapacitou majú výťažnosť 2 100 strán pri čiernej farbe a 1 900 strán pri každej z troch farieb. Možnosti tonerových kaziet s vysokou výťažnosťou majú oveľa väčšiu výdrž, s vyťažením 7 600 čiernobielych strán a 5 500 farebných strán. Pre tento model nájdete na trhu aj alternatívne veľkokapacitné náplne za atraktívnejšiu cenu.

 

Zhodnotenie

Canon i-SENSYS MF754Cdw je pomerne robustná tlačiareň s poctivou hmotnosťou skoro 24 kg. Pre podnikové prostredie má prehľadnú škálu možností priameho a Cloudového vzdialeného prístupu v spojení s intuitívnym 12,7 cm farebným dotykovým displejom, ktorý vám pomôže jednoducho vykonať prácu s minimálnym časom a úsilím. Má vyvážený pomer výkonu, kvality a ceny, čo ju radí k dobrej voľbe pre farebnú laserovú tlačiareň 4 v 1 do firmy, vzhľadom na jej špičkovú sadu funkcií a vysokú rýchlosť.