Kancelária

HP LaserJet Enterprise MFP M430f

Pozrieme sa na univerzálnu monochromatickú tlačiareň z dielne výrobcu Hewlett Packard. Je nahrnutá tak, aby obstála v náročných podmienkach tlače v malej firme alebo v dynamickej kancelárii živnostníka. Všade, kde je potrebná pre rozvoj podnikania kvalitná, rýchla čiernobiela tlač a funkcie kopírovania, skenovania prípadne faxovanie. Okrem multifunkčnosti je tento model vybavený dostatočným vstupným zásobníkom papiera. Podporuje automatickú obojstrannú tlač a automatický podávač dokumentov. V jednom kompaktnom zariadení s prijemným dizajnom, získate univerzálne zariadenie pre rôzne tlačové úlohy.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : kancelárie živnostníka, malá firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Wi-Fi Direct/ NFC (voliteľné)
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 420 mm
Hĺbka: 390 mm
Výška: 323 mm
Hmotnosť: 13 kg


Štýlový dizajn

Na prvý pohľad trochu robustnejšie zariadenie má stále príjemnú veľkosť. K masívnejšiemu vzhľadu prispieva skener s automatickým podávačom dokumentov v hornej časti, ktorý má kapacitu 50 listov. Pod skenerom sa nachádza 150-listový výstupný zásobník. Naľavo je umiestený farebný dotykový LCD displej s uhlopriečkou 4,3“ (10,9 cm) a pod ním hostiteľský USB port. Na prednej časti tlačiarne je typické logo výrobcu HP a vpravo jediné hardvérové tlačidlo pre zapnutie a vypnutie. V spodnej časti je vstupný zásobník s kapacitou 250 hárkov papiera. K tejto kapacite treba ešte prirátať viacúčelový zásobník pre 100 listov. Zadná časť tlačiarne je vyhradená pre konektory. Tlačiareň má kvalitné továrenské spracovanie a pevnú konštrukciu, ktorá prispieva k vysokej spoľahlivosti počas prevádzky. V bielom farebnom prevedení s tmavosivými akcentmi vyzerá štýlovo.

Funkcie All-in-One

Model HP LaserJet Enterprise MFP M430f patrí do série monochromatických univerzálnych multifunkcií pre malé až stredne veľké pracovné skupiny. Jej potenciál je ukrytý v plnohodnotných funkciách tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Má podporu automatickej obojstrannej tlače, obojstranné skenovanie s automatickým podávačom dokumentov na 50 listov. Skenuje súbory priamo do Microsoft Office 365, SharePoint, a-mailu, sieťových priečnikov, do cloudových služieb alebo do pripojených USB diskov. Konektivita je zastúpená ethernetovým rozhraním do LAN siete, podporou pre bezdrôtové rozšírenie modulmi pre Wi-Fi Direct a NFC alebo klasickým pripojením USB kábla k počítaču alebo notebooku. Multifunkcia podporuje pripojenie pomocou AirPrint pre zariadenia s iOS, HP ePrint a Mopria. Tlačiareň je komaptibilná pre operačné systémy Windows, macOS, Linux, Chrome OS, iOS, iPadOS a Android. Všetky nastavenia a ovládanie je pohodlné pomocou dotykového LCD displeja s jazykovou podporou menu v niekoľkých jazykoch. Pre tento model je dostupný firmvér HP FutureSmart, ktorý aktualizuje najnovšie funkcie a ochrana pre monitorovanie aktivity pamäte, ako aj bezpečnostná funkcia pomocou ochrany PIN-u.


Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlačí laserovou technológiou v rozlíšení tlače 1 200 x 1 200 Dpi v čiernobielom režime. Za minútu vytlačí 38 strán vo formáte A4. Skenuje čiernobiele aj farebne v rozlíšení 600 Dpi. Vstup papiera má kapacitu 250 hárkov hlavný zásobník a 100 hárkov, až 10 obálok voliteľný zásobník. Výstupná kapacita je 150 listov. Odporúčaný mesačný objem tlače je 900 až 4 800 strán a maximálne pracovné využite až do 100 000 strán. Kvalita tlače dokumentov je na vysokej úrovni. Text je ostrý aj s použitím menšieho písma.


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie (pevné plasty)
- moderný dizajn
- dobrá ergonómia
- rýchlosť a kvalita tlače
- multifunkčnosť (4 v 1)
- LAN, podpora AirPrint
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov 50 listov (ADF)
- vstupný zásobník papiera (250 + 100 ks)
- 2 x USB 
- prehľadný dotykový LDC displej
- vysoký mesačný pracovný cyklus
- certifikát ENERGY STAR a EPEAT Silver


Mínusy tlačiarne

- iba čb tlač 
- cena zariadenia


Náplne do tlačiarne

Do tlačiarne HP LaserJet Enterprise MFP M 430f ide jedna čierna laserová kazeta s označením HP 59A s kapacitou 3 000 strán alebo veľkokapacitná  kazeta HP 59X s kapacitou až 10 000 strán. Pre tento model sú dostupné aj komatibilné  kazety s vyťaženosťou 10 000 strán. Za polovičné náklady získate alternatívnu kazetu, ktorá má  totožnú kapacitu a kvalitu s originálnou náplňou.


Zhodnotenie na záver

Multifunkcia HP LaserJet MFP M430f je univerzálne zariadenie, ktoré pokryje požiadavky malej až stredne veľkej pracovnej skupiny vo firme, kanceláriu živnostníka, ale aj domácu kanceláriu s niekoľkými užívateľmi. Okrem štyroch plnohodnotných funkcií ponúka aj bezpečnostné prvky a podporu automatickej obojstrannej tlače a automatického podávača dokumentov. Ovládanie je intuitívne a komfortne pomocou dotykového displeja.