Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP LaserJet Enterprise MFP M430f

Pozrieme sa na univerzálnu monochromatickú tlačiareň z dielne výrobcu Hewlett Packard. Je nahrnutá tak, aby obstála v náročných podmienkach tlače v malej firme alebo v dynamickej kancelárii živnostníka. Všade, kde je potrebná pre rozvoj podnikania kvalitná, rýchla čiernobiela tlač a funkcie kopírovania, skenovania prípadne faxovanie. Okrem multifunkčnosti je tento model vybavený dostatočným vstupným zásobníkom papiera. Podporuje automatickú obojstrannú tlač a automatický podávač dokumentov. V jednom kompaktnom zariadení s prijemným dizajnom, získate univerzálne zariadenie pre rôzne tlačové úlohy.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : kancelárie živnostníka, malá firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Wi-Fi Direct/ NFC (voliteľné)
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 420 mm
Hĺbka: 390 mm
Výška: 323 mm
Hmotnosť: 13 kg


Štýlový dizajn

Na prvý pohľad trochu robustnejšie zariadenie má stále príjemnú veľkosť. K masívnejšiemu vzhľadu prispieva skener s automatickým podávačom dokumentov v hornej časti, ktorý má kapacitu 50 listov. Pod skenerom sa nachádza 150-listový výstupný zásobník. Naľavo je umiestený farebný dotykový LCD displej s uhlopriečkou 4,3“ (10,9 cm) a pod ním hostiteľský USB port. Na prednej časti tlačiarne je typické logo výrobcu HP a vpravo jediné hardvérové tlačidlo pre zapnutie a vypnutie. V spodnej časti je vstupný zásobník s kapacitou 250 hárkov papiera. K tejto kapacite treba ešte prirátať viacúčelový zásobník pre 100 listov. Zadná časť tlačiarne je vyhradená pre konektory. Tlačiareň má kvalitné továrenské spracovanie a pevnú konštrukciu, ktorá prispieva k vysokej spoľahlivosti počas prevádzky. V bielom farebnom prevedení s tmavosivými akcentmi vyzerá štýlovo.

Funkcie All-in-One

Model HP LaserJet Enterprise MFP M430f patrí do série monochromatických univerzálnych multifunkcií pre malé až stredne veľké pracovné skupiny. Jej potenciál je ukrytý v plnohodnotných funkciách tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Má podporu automatickej obojstrannej tlače, obojstranné skenovanie s automatickým podávačom dokumentov na 50 listov. Skenuje súbory priamo do Microsoft Office 365, SharePoint, a-mailu, sieťových priečnikov, do cloudových služieb alebo do pripojených USB diskov. Konektivita je zastúpená ethernetovým rozhraním do LAN siete, podporou pre bezdrôtové rozšírenie modulmi pre Wi-Fi Direct a NFC alebo klasickým pripojením USB kábla k počítaču alebo notebooku. Multifunkcia podporuje pripojenie pomocou AirPrint pre zariadenia s iOS, HP ePrint a Mopria. Tlačiareň je komaptibilná pre operačné systémy Windows, macOS, Linux, Chrome OS, iOS, iPadOS a Android. Všetky nastavenia a ovládanie je pohodlné pomocou dotykového LCD displeja s jazykovou podporou menu v niekoľkých jazykoch. Pre tento model je dostupný firmvér HP FutureSmart, ktorý aktualizuje najnovšie funkcie a ochrana pre monitorovanie aktivity pamäte, ako aj bezpečnostná funkcia pomocou ochrany PIN-u.


Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlačí laserovou technológiou v rozlíšení tlače 1 200 x 1 200 Dpi v čiernobielom režime. Za minútu vytlačí 38 strán vo formáte A4. Skenuje čiernobiele aj farebne v rozlíšení 600 Dpi. Vstup papiera má kapacitu 250 hárkov hlavný zásobník a 100 hárkov, až 10 obálok voliteľný zásobník. Výstupná kapacita je 150 listov. Odporúčaný mesačný objem tlače je 900 až 4 800 strán a maximálne pracovné využite až do 100 000 strán. Kvalita tlače dokumentov je na vysokej úrovni. Text je ostrý aj s použitím menšieho písma.


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie (pevné plasty)
- moderný dizajn
- dobrá ergonómia
- rýchlosť a kvalita tlače
- multifunkčnosť (4 v 1)
- LAN, podpora AirPrint
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov 50 listov (ADF)
- vstupný zásobník papiera (250 + 100 ks)
- 2 x USB 
- prehľadný dotykový LDC displej
- vysoký mesačný pracovný cyklus
- certifikát ENERGY STAR a EPEAT Silver


Mínusy tlačiarne

- iba čb tlač 
- cena zariadenia


Náplne do tlačiarne

Do tlačiarne HP LaserJet Enterprise MFP M 430f ide jedna čierna laserová kazeta s označením HP 59A s kapacitou 3 000 strán alebo veľkokapacitná  kazeta HP 59X s kapacitou až 10 000 strán. Pre tento model sú dostupné aj komatibilné  kazety s vyťaženosťou 10 000 strán. Za polovičné náklady získate alternatívnu kazetu, ktorá má  totožnú kapacitu a kvalitu s originálnou náplňou.


Zhodnotenie na záver

Multifunkcia HP LaserJet MFP M430f je univerzálne zariadenie, ktoré pokryje požiadavky malej až stredne veľkej pracovnej skupiny vo firme, kanceláriu živnostníka, ale aj domácu kanceláriu s niekoľkými užívateľmi. Okrem štyroch plnohodnotných funkcií ponúka aj bezpečnostné prvky a podporu automatickej obojstrannej tlače a automatického podávača dokumentov. Ovládanie je intuitívne a komfortne pomocou dotykového displeja.