Kancelária

Epson EcoTank L3210

Model Epson z rady EcoTank je spoľahlivá tlačiareň s funkciami tlače, kopírovania a skenovacia za dostupnú cenu do vašej domácnosti. Vhodná je pre Home Office, ale aj ako tlačiareň pre študenta. V kompaktnej veľkosti sa zmestí aj na pracovný stôl a nezaberie veľa priestoru ani v menšom pracovnom kúte ktorejkoľvek miestnosti. Hlavnou výhodou je tankový zásobník atramentu a nízke náklady na tlač.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, Home Office, malá pracovná skupina

Rozhranie tlačiarne: USB

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: nie (manuálne)

Displej: nie

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 375 mm

Hĺbka: 347 mm

Výška: 179 mm

Hmotnosť: 3,9 kg

 

Jednoduchý dizajn

Absolútne minimalistický dizajn s minimom ovládacích prvkov v kompaktnom zariadení je to, čo vás na prvý pohľad zaujme. Tento model má jednoduchý dizajn s jemne zaoblenými hranami v klasickom čiernom prevedení. Horná časť zariadenia patrí plochému skeneru s tenkým vekom. Vpredu naľavo na hornej strane je tenký ovládací panel. Ten pozostáva zo základných ovládacích dotykových tlačidiel a LED diód. Vpravo sa nachádza tankový zásobník so štyrmi samostatnými nádržkami na atrament, ktorý vystupuje mierne dopredu. Výstupný zásobník papiera dostal priestor na prednej strane tlačiarne a vstupný je v zadnej časti zariadenia. Konektory pre zapojenie do siete a prepojenie s PC sú na zadanej strane. Použité plasty síce niesu najtvrdšie, ale zariadenie je stabilné a plasty sa neprehýbajú. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni.

 

 

 

Funkcie 3v 1

Napriek jednoduchému vzhľadu ukrýva tento model 3 plnohodnotné funkcie pre tlač, kopírovanie a skenovanie. V jednom zariadení tak nájdete všetko pre vaše tlačové úlohy. Jednoduché ovládanie je plusom. Pre rýchle tlačové úkony vám postačí minimum tlačidiel. Multifunkcia sa pripája pomocou USB kábla k PC a inú konektivitu bohužiaľ neponúka.

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlačí atramentovou technológiou a za minútu vytlačí 33 strán v monochromatickom režime alebo 15 farebných strán. Tlač fotografie vo formáte 10 x 15 cm trvá 27 sekúnd. V najvyššej ISO/ IEC 24734 kvalite dosiahnete rýchlosť 10 strán čiernobiele alebo 5 strán farebne. Kvalita tlače je veľmi dobrá, ak berieme do úvahy pomer výkonu a ceny.

 

Plusy tlačiarne

- továrenské spracovanie

- moderny dizajn

- tankový systém

- funkcie 3 v 1

- kvalita tlače

- jednoduché ovládanie

 

Mínusy tlačiarne

- slabá konektivita (USB)

- bez displeja

- neponúka automatickú obojstranú tlač

Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne idú štyri atramenty do samostatných nádržiek tankového systému. Náhradné náplne vo fľaštičkách s označením EcoTank 103 (70 ml), ktorými atrament pohodlne doplníte majú vyťaženosť  8 100 strán čierny atrament a 6 500 strán farebné atramenty.

Zhodnotenie

Ak hľadáte cenovo dostupnú univerzálnu tlačiareň pre domácu tlač, kopírovania a skenovanie s pohodlným ovládaním je model Epson EcoTank L3210 dobrou voľbou. Zásobníky atramentu s veľkou kapacitou sa pohodlne dopĺňajú a náklady na tlač sú nízke. Táto multifunkcia spĺňa všetky požiadavky pre kvalitnú a pohodlnú tlač v domácnosti alebo pre Home Office. Kompaktné rozmery zariadenia vám nezbaberú veľa miesta a pohodlne tlačiareň umiestnite aj na pracovnom stole. Jediným mínusom je snáď absencia bezdrôtového pripojenia.