Kancelária a škola

HP LaserJet Pro M428fdw

HP Laserjet Pro MFP M428fdw je monochromatická tlačiareň typu všetko v jednom. Jej univerzálnosť spočíva vo funkciách tlače, skenovania, kopírovania a faxovania. Disponuje bohatou konektivitou a bezdrôtovým pripojením. Ak potrebujete všestrannú tlačiareň do domácej kancelárie alebo pre menšiu pracovnú skupinu vo firme, toto je vhodný kandidát. Multifunkcia je navrhnutá pre energetickú efektívnosť. 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : malá kancelária, Home Office, 
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Bluetooth 
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 420 mm
Hĺbka: 390 mm
Výška: 323 mm
Hmotnosť: 12,6 kg

Príjemný dizajn

Multifunkcia HP LaserJet Pro MFP M428fdw má moderný dizajn v bielej farbe s tmavosivými akcentmi. Horná časť patrí masívnejšiemu skeneru s automatickým podávačom dokumentov. Pod ním sa nachádza výstup papiera. Na ľavej strane je dotykový LCD displej a pod ním port USB host pre pripojenie usb kľúčov alebo externých diskov. Na prednej strane je otvárací kryt za ktorým sa nachádza tonerová kazeta a v spodnej časti vstupný šuplíkovú zásobník papiera. Konektory pre pripojenie sa nachádzajú na zadnej strane.  Továrenské spracovanie je veľmi dobre a plasty sú pevné. Konštrukcia zariadenia je stabilná aj počas náročnej prevádzky.

 

                  


Funkcie

Univerzálnosť tejto multifunkcie oceníte pri tlačových úlohách, kde využijete nielen tlač, ale aj funkcie kopírovania, skenovania a faxu. Tlačiareň ponúka niekoľko spôsobov konektivity. Okrem klasického pripojenia pomocou USB kábla k počítaču aj prepojenie do LAN siete ethernetovým káblom a bezdrôtové pripojenia pomocou Wi-Fi, Bluetooth. Využívať môžete pohodlné pripojenie pomocou rozhrania Apple AirPrint a tlač z mobilných zariadení, ktoré AirPrint podporujú. Plusom je obojstranná tlač (duplex), ale aj automatický podávač dokumentov (DADF), obojstranné skenovanie a skenovanie priamo do emailu. Tlačiareň podporuje tlač obálok vo formáte A5. Sada integrovaných bezpečnostných funkcií pomáha chrániť tlačiareň a dokumenty používateľa. Čas môžete ušetriť automatizáciou krokov pri opakovaných tlačových úlohách.


Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlačí laserovou technológiou v monochromatickom režime v rozlíšení tlače 1 200 x 600 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 38 strán vo formáte A4. Kapacita papiera v zásobníkoch je 100 hárkov viacúčelový zásobník a 250 hárkov papiera vstupný zásobník. Zariadenie podporuje rozšíriteľné príslušenstvo v podobe voliteľného zásobníka s kapacitou  550 hárkov, čím získate maximálnu kapacitu na vstupe na 900 hárkov papiera. Výstupná kapacita je 150 výtlačkov. Odporúčaný mesačný objem tlače je 750 - 4 000 strán a maximálne pracovné využitie až 80 000 strán tlače. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni. S touto tlačiarňou získate ostrý text aj pri menšej veľkosti písma. 

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie-
- moderný  dizajn 
- funkcie All-In-One
- bohatá konektivita
- kvalita a rýchlosť tlače textu 
- jednoduché ovládanie
- prevádzkové náklady
- automatická obojstranná tlač 
- automatický podávač dokumentov


Mínusy tlačiarne

- nižšia kvalita fotografií
- trochu hlučnejšia


Náplne do tlačiarne

Multifunkcia HP Laserjet Pro MFP M428fdw používa k tlači čiernu tonerovú kazetu v štandardnej verzii Toner HP 59A s vyťaženosťou 3 000 strán tlače pri 5 % pokrytí. Podporuje aj veľkokapacitné náplne s označením Toner HP 59X, ktorej vyťaženosť je 10 000 strán.  Náklady na tlač si môžete znížiť používaním alternatívnej náplne vo verzii XL, ktorá je plne kompatibilná s tlačiarňou, spĺňa medzinárodné štandardy s garanciou vysokej kvality za dostupné cenu.


Zhodnotenie

Ak tlačíte väčší objem dokumentov v čiernobielom režime a využívate funkcie kopírovania, skenovania a občasne aj fax je tento model tým, čo splní vaše požiadavky. Okrem univerzálnosti má výbornú konektivitu a podporou bezdrôtového pripojenia a rýchlej tlače z mobilných zariadení. Podporuje duplex aj DADF, čo vám ušetrí čas a zefektívni prácu. Ďalším dôvodom pre nákup je voliteľný zásobník na 550 hárkov, ktorým si môžete rozšíriť kapacitu na vstupe a podpora veľkokapacitných XL náplní do tlačiarne. Zabudované bezpečnostné funkcie sú ďalším plusom. 


Tip pre vás

Ako resetovať tlačiareň HP LaserJet Pro M428dw

1. Na ovládacom paneli tlačiarne sa dotknite a posúvajte prstom po obrazovke, dotknite sa položky:  Nastavenie a potom položky Nastavenie siete
2. Dotknite sa položky Obnoviť predvolené nastavenia siete a potom položky: Áno
Zobrazí sa správa, že predvolené nastavenia siete boli obnovené
3. Dotknite sa tlačidla OK

Krok 2 Reštartujte zariadenia
 
1. Vypnite router, tlačiareň a počítač 
2. Počkajte 60 sekúnd
3. Najprv zapnite router a počkajte, kým sa všetky kontrolky nestabilizujú
4. Zapnite tlačiareň a nechajte ju, aby sa sama nakonfigurovala
5. Zapnite počítač

 Krok 3 Spustite Sprievodcu bezdrôtovým pripojením 

1. Na displeji ovládacieho panela tlačiarne sa dotknite a posúvajte prstom po obrazovke a potom sa dotknite položky: Nastavenie
2. Dotknite sa položky: Nastavenie siete
3. Dotknite sa položky: Nastavenia bezdrôtového pripojenia
4. Dotknite sa položky: Wireless Setup Wizard 
5. Dokončite nastavenie podľa pokynov na obrazovke