Kancelária a škola

Brother DCP-L3510CDW

Model Brother DCP-L3510CDW je farebná multifunkčná LED tlačiareň, ktorá ponúka rýchlu a pomerne tichú tlač, skenovanie a kopírovanie. Vďaka bezdrôtovému pripojeniu a automatickej obojstrannej tlači je vhodná pre použitie v malej alebo stredne veľkej kancelárii. Výhodou je veľmi jednoduché nastavenie a ovládanie.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: LED farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint, Mopria, Brother Print Service Plugin, Cortado Cloud Print, Google Cloud Print, iPrint&Scan, Wi-Fi Direct 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno (informačný 2-riadkový)

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 410 mm
Hĺbka: 523 mm
Výška: 521 mm
Hmotnosť: 21,7 kg

Masívny dizajn

Rozmermi a hmotnosťou nepatrí tento model medzi tie najkompaktnejšie, ale vďaka robustnému dizajnu dokáže spoľahlivo pracovať aj v náročnej prevádzke. Štvorcový pôdorys zaberie skoro 50 cm. Hrany zariadenia sú jemne zaoblené a celková ergonómia a rozmiestnenie ovládacích prvkov sú veľmi dobré. Horná časť je vyhradená pre plochý skener a ovládací panel situovaný na ľavej strane. Ten zahŕňa malý 2-riadkový informačný displej a niekoľko podsvietených ovládacích tlačidiel. Pod ním sa nachádza výstup papiera a vstupný zásobník s kapacitou 250 hárkov papiera. Porty pre zapojenie k pc a do siete nájdete na zadnej strane. Tlačiareň neobsahuje port pre pripojenie do LAN siete a bohužiaľ ani automatický podávač dokumentov ADF. Kvalita továrenského spracovania je výborná a plasty sú pevne. Model je v ponuke v klasickom sivom prevedení.

 

    

 

Funkcie 3 v 1

Čo sa týka funkcií, tak tlačiareň Brother DCP-L3510CDW ponúka plnohodnotné funkcie farebnej tlače LED technológiou, kopírovanie a skenovanie. Konektivita je možná dvomi spôsobmi a to klasickým pripojením USB káblom k PC alebo notebooku a pomocou Wi-Fi. Bezdrôtové rozhranie prináša samozrejme aj benefit tlače z mobilných zariadení. Zariadenie podporuje Apple AirPrint pre zariadenie s iOS a podporu Mopria pre Android zariadenia. Nechýba ani automatická obojstranná tlač (duplex). Chýba automatický podávač predlôh pri skeneri a skenovanie na USB.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia Brother DCP-L3510CDW tlačí pomocou LED technológie vo farebnom a monochromatickom režime. Rozlíšenie tlače je 2 400 x 600 Dpi. Za minútu vytlačí zariadenie 18 strán čiernobiele a 16 strán farebne. Nie je to síce prevratná rýchlosť, ale na tlač v rámci malej kancelárie alebo Home Office to bohato postačí. Maximálny formát tlače je A4. Skener využíva rozlíšenie 1 200 x 2 400 Dpi s funkciou odosielania skenovaného dokumentu do emailového klienta v PC.                        

Plusy tlačiarne

- robustná pevná konštrukcia
- funkcie All-in-One
- automatická obojstranná tlač
- výkon a kvalita tlače
- bezdrôtová konektivita

Mínusy tlačiarne

- malý iba čb informačný displej
- skenovanie iba 1 strany
- prevádzkové náklady 
- nemá ADF

 

Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne idú štyri samostatné tonerové kazety s označením: Toner Brother TN-243BK čierny s vyťaženosťou 1 000 strán. Farebné tonerové kazety: Toner Brother TN-243C azúrová, Toner Brother TN-243M purpurová a Toner Brother TN-243Y žltá s rovnakou vyťaženosťou pre 1 000 strán tlače pri 5 % pokrytím.

Zhodnotenie na záver

Ak nepotrebujete tú najvyššiu kvalitu tlače a potrebujete len zariadenie, ktoré bez problémov zvládne požiadavky domácej alebo malej kancelárie, tlačí v režime čiernobielych a farebných dokumentov do práce aj do školy, model DCP-L3510DCW by vás mohol zaujať. Ak sa  vám tento model pozdáva, ale potrebujete pravidelne skenovať viacstranové dokumenty, vyberte si model Brother DCP-L3510DCW, ktorý obsahuje automatický podávač dokumentov ADF.