Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Brother MFC-L6900DW

Laserová multifunkcia s monochromatickým režimom tlače, model Brother MFC-L6900DW je výkonným zariadením s bohatou konektivitou a množstvom funkcií. Je výborným riešením pre vyťažené kancelárie, kde je potrebná rýchla, kvalitná tlač a efektívne využitie pracovného času pri plnení úloh. Výrobca myslel na všetko, čím dokážete v pracovnej skupine znížiť čas na rôzne operácie pri tlačových úlohách. Používanie veľkokapacitného zásobníka papiera a tonerových kaziet ušetrí nielen čas, ale zníži aj náklady na tlač. K ďalšiemu zníženiu prispieva aj automatická obojstranná tlač a možnosť rozšírenia vstupnej kapacity ďalšími zásobníkmi papiera. Výhodou je, že si základný model môžete so zvyšujúcimi potrebami firmy, rozšíriť na výkonné, vysoko-produktívne zariadenie.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : stredne veľká firma, väčšie pracovné skupiny
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Mobilná konektivita: AirPrint/ Android Print Service Plugin/ Cortado Cloud Print/ Google Cloud Print 2.0/ iPrint&Scan/ Mopria/ Wi-Fi Direct
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 495 mm
Hĺbka: 427 mm
Výška: 518 mm
Hmotnosť: 19 kg
 

Pracant v masívnom dizajne

 
Veľkosť zariadenia Brother MFC-L6900DW nepatrí k tým kompaktnejším o čom svedči aj robustný dizajn a hmotnosť 19 kg. Vďaka tomu je tlačiareň stabilná aj pri tej najnáročnejšej prevádzke. Farebná kombinácia bielej a sivej pôsobí moderne. Plasty a celá konštrukcia sú pevné. Telo zariadenia má prijemnú ergonómiou s jemnými zaoblenými hranami. Pochvalu si zaslúži usporiadanie pre manipuláciu s papierom, výmenu toneru a pohodlný prístup k ovládaciemu panelu. Ten je prehľadný a obsahuje ovládacie tlačidlá, integrovanú čítačku NFC pre prihlásenie užívateľov a 12,3 cm veľký dotykový LCD displej. Vďaka lokalizácii menu do SK/ CZ jazyka a intuitívnemu ovládaniu je nastavenie aj samotná práca s tlačiarňou pohodlná. Horná časť patrí skeneru a automatickému podávaču dokumentov na 80 listov.  Na čelnej strane nájdete okrem ovládacieho panelu aj USB host pre priamu tlač z USB zariadení. Pod ovládacím panelom sa nachádza výstup papiera a pod ním otvárací kryt, za ktorým je priestor pre tonerovú kazetu. V spodnej časti tlačiarne je zasúvací vstupný zásobník papiera s kapacitou 520 hárkov papiera, s možnosťou rozšíriť kapacitu na vstupe až na 2 650 listov. V zadnej časti sa nachádza konektor pre zapojenie do elektrickej siete a nechýba ani ethernetové rozhranie pre zapojenie do LAN siete. Napriek väčším rozmerom a robustnému vzhľadu pôsobí zariadenie príjemným, moderným dojmom.
 
 
  
  

Množstvo funkcií

 
Multifunkčnej tlačiarni Brother MFC-L6900DW nechýba nič, čo má dnes moderné, výkonné zariadenie spĺňať. Okrem rýchlej, kvalitnej tlače ponúka ďalšie funkcie pre použitie vo firemnom prostredí a to kvalitné kopírovanie, obojstranné skenovanie a fax. Pre rýchle vykonanie tlačových úloh a zníženie nákladov obsahuje automatickú obojstrannú tlač a nechýba, ani automatický podávač dokumentov. Priamo na displeji viete nastaviť potrebné parametre tlače. Veľmi dobre je riešená aj konektivita. Tá vám ponúka klasické pripojenie k počítaču pomocou USB kábla, zapojenie zariadenia do LAN siete alebo bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi. Možnosti tlače sa tak rozšíria o pohodlnú tlač z mobilných zariadení. Využiť môžete prístup do cloudových úložísk Dropbox, Google Drive a iných z mobilného zariadenia, ale aj priamo z displeja tlačiarne. K tomu všetkému, čo tento model obsahuje pridal výrobca aj bezpečnostné funkcie: Function Lock ver. 3.0, zabezpečenie pomocou protokolu 802.1x a Internet Protocol Security (IPsec), Print Archive, Secure Reset a Certificate Management, pre ochranu tlače citlivých dokumentov a prístupu k tlačovým úlohám. Na zariadení sa nachádza NFC čítačka pre autorizáciu, bezpečné prihlásenia užívateľov.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Zariadenie tlačí laserovou technológiou v rozlíšení tlače 1 200 x 1 200 Dpi. Tlač prvej strany trvá necelých 7,5 sekúnd. Za minútu vytlačí tlačiareň 50 strán vo formáte A4 alebo 24 strán obojstranne. Na výkon a svižnosť sa určite stážovať s týmto zariadením nebudete. Kvalita čiernobielej tlače je na vysokej úrovni a pre firemné prostredie dostanete rýchlu a  kvalitnú tlač. Veľmi dobré hodnotenie si zaslúži aj manipulácia s papierom, tá je pohodlná. V základnej verzii obsahuje tlačiareň štandardný zásobník s kapacitou 520 hárkov papiera, doskový podávač s kapacitou 50 hárkov alebo 10 obálok do šírky 10 mm a automatický podávač (DADF) s kapacitou 80 listov. Vstupná kapacita je rozšíriteľná až do 2 650 listov papiera s prídavnými zásobníkmi. Výstup má kapacitu 250 hárkov papiera. Medzi prídavné príslušenstvo kompatibilné pre tento model patrí: voliteľný zásobník 250 listov , voliteľný veľkokapacitný zásobník 520 listov, štvorkomorová výstupná schránka a vežový zásobník so stabilizačnou základnou 4 x 520 listov.
 
 
Plusy tlačiarne
 
- kvalitné továrenské spracovanie
- stabilná konštrukcia
- vysoká rýchlosť a kvalita tlače
- funkcie (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- bohatá konektivita
- podpora tlače z mobilných zariadení
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (DADF)
- komfortné ovládanie pomocou intuitívneho, dotykového displeja
- SK/ CZ lokalizácia menu 
- veľkokapacitná tonerová kazeta
- veľká kapacita vstupného zásobníka (možnosť rozšírenia max. 2 650 listov)
- možnosť rozšírenia ďalším prídavným príslušenstvom 
- bezpečnostné funkcie
- prihlasovanie pomocou NFC čítačky 
- kompatibilita s ekologickými normami Blue Angel, Nordic Swan
- jednoduché nastavenie zariadenia pomocou sprievodcu na displeji
 
Mínusy tlačiarne
 
- veľkosť zariadenia
- iba čiernobiela tlač
 

Náplne do tlačiarne

 
Multifunkcia tlačí laserovou technológiou v monochromatickom režime a k tlači používa čiernu tonerovú kazetu. Podporuje veľkokapacitné tonerové kazety s označením Brother TN-3512, ktorá má vyťaženosť 12 000 strán v súlade s ISO/IEC19752 a Brother TN-3480 s kapacitou  8 000 strán. Zariadenie podporuje aj štandardnú tonerovú kazetu Brother TN-3430 s kapacitou 3 000 strán. Optický vymeniteľný valec pre tento model s označením Brother DR-3400, garantuje vyťaženie 30 000 strán, pri zachovaní dlhodobej kvality. 
 
 
Zhodnotenie
 
Laserová multifunkcia Brother MFC-L6900DW je výkonným zariadením pre väčšie pracovné skupiny, do náročného firemného prostredia, kde sa tlačí veľký objem tlače a vyžaduje sa vysoká efektivita. V robustnom tele zariadenia sa ukrýva množstvo funkcií a vďaka procesoru Cortex-A9 800 Mhz a 1 GB pamäti aj dostatočný výkon pre rýchlu tlač. Kvalita laserovej tlače je výborná a multifunkcia nezaostáva v možnostiach konektivity. Prvé nastavenie zariadenia je jednoduché pomocou prehľadného menu a lokalizácii jazyka. Oproti všetkým kladom stojí veľkosť zariadenia. Tá si vyžaduje dostatočný priestor. Ďalším mínusom je absencia farebnej tlače. Tlačiareň tlačí iba v monochromatickom režime. Pre tlač čiernobielych dokumentov postačuje, ak by ste potrebovali vo firme farebnú tlač grafov, už vám bohužiaľ neposlúži. Plusy vysoko prevažujú nad mínusmi, čo radí tento model medzi veľmi dobrú voľbu do náročného prostredia firmy. Náklady na tlač sa vďaka podpore veľkokapacitného toneru a automatickej obojstrannej tlače dostanú na prijateľnú položku.
 

Tip pre vás

 
Ak si tlačiareň Brother zaregistrujete, ako firemný zákazník, získate správu zariadení v rámci svojho účtu, podporu, nadštandardný servis a predĺženie štandardnej záruky na 36 mesiacov. Registráciu je potrebné previesť do 60 dní od zakúpenia zariadenia.