Kancelária a škola

OKI B412dn

Napriek kompaktným rozmerom patrí monochromatická LED tlačiareň OKI B412dn k vysoko efektívnym zariadeniam. Vhodná je pre malé pracovné skupiny alebo domácnosť. Je cenovo dostupná a preto si nájde záujemcov aj medzi malými podnikateľmi a pre Home Office. Medzi výhody, ktoré by mohli pri výbere zavážiť patri nielen kompaktnosť, ale aj kvalita tlače v podobe vysoko kvalitných výtlačkov s výbornou ostrosťou. V rámci nákladov na tlač ide veľmi efektívne zariadenie s rýchlou prevádzkou a flexibilnou manipuláciou s médiami.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: LED monochromatická
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá kancelária
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlačiareň - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 387 mm
Hĺbka: 364 mm
Výška: 245 mm
Hmotnosť: 12 kg


Jednoduchý kompaktný dizajn

Čo sa týka dizajnu, pri tomto modeli je zbytočné hľadať nejakú originalitu alebo extra moderný nápaditý dizajn. Výrobca vsadil na príjemný a jednoduchý vzhľad v kompaktnom, ale robustnom tele. Počas prevádzky je zariadenie mimoriadne stabilné. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni. Ovládací panel sa nachádza na pravej hornej strane. Okrem niekoľkých ovládacích tlačidiel sa na ňom nachádza malý, 2-riadkový informačný displej a dve stavové LED diódy. Horná časť obsahuje výstup papiera. Vstupný zásobník sa nachádza v spodnej časti tlačiarne a je riešený šuplíkovým systémom s nastaviteľnými priehradkami pre rôzne formáty papiera. Po otvorení hornej časti sa dostanete k tonerovej kazete. Výmena je jednoduchá.

 

Efektívne funkcie

Keďže ide o jednoúčelové zariadenie určené pre monochromatickú tlač, nemá žiadne extra funkcie navyše. Tie, ktorými je vybavená však poskytujú vysokú úroveň pre tlač. Tlačiareň je zostavená tak, aby dokázala rýchlo a efektívne tlačiť väčší objem tlače a to s krátkou dobou zahrievania. Model OKI B412dn podporuje automatickú obojstrannú tlač. Pre pripojenie k PC slúži USB port  2.0 a ethernetové rozhranie 10/100/1000 pre LAN sieť. Tlačiareň je možné rozšíriť o Wi-Fi modul alebo vytvoriť pomocou LAN siete podporu pre tlač z mobilných zariadení. Plusom je veľmi jednoduché ovládanie a rýchle zadávanie pre tlačové úlohy.

Rýchlosť a kvalita tlače

Ide o mimoriadne spoľahlivú LED technológiu, dokonale odladenú rokmi vývoja. O bezproblémový a svižný chod sa stará 677 MHz procesor a 512 Mb RAM pamäť. Tlačiareň tlačí v monochromatickom režime v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 33 strán vo formáte A4. Prvý výtlačok máte s týmto modelom do 5 sekúnd. Odporúčaný mesačný objem tlače je 250 až 3 000 strán a maximálny objem tlače je 60 000 strán mesačne. Čo sa týka kvality tlače textových dokumentov sú na veľmi dobrej úrovni. Menšie zhoršenie je pri veľmi malých veľkostiach písma, kde bolo písmo už tenké a skôr sivé, ako čierne. Pri bežne používaných veľkostiach je text výborne čitateľný  a ostrý. Pokiaľ nepotrebujete tlačiť naozaj extrémne malým písmom bude to v poriadku. V prípade výtlačkov s grafikou je kvalita je dostatočne dobrá na akékoľvek interné obchodné použitie. Pokiaľ nie ste veľmi kritický, bude vám kvalita vyhovovať a dobré výsledky  získate aj z podkladov k PowerPointe. Kvalita fotografií je dosť dobrá pre také tie bežné účely, keď potrebujete v rámci textového dokumentu zahrnúť aj fotografiu.


Plusy tlačiarne

 - továrenské spracovania
- kompaktná veľkosť
- jednoduché ovládanie
- kvalita tlače
- nízke prevádzkové náklady
- vstavaná duplexná jednotka a štandardná kapacita na 350 listov (max. 880 listov)
- automatická obojstranná tlač
- tlač prvej strany už za 5 sekúnd
- bezpečnosť tlače pre dôverné dokumenty
- ethernetové pripojenie


Mínusy tlačiarne

- menšie veľkosti písma vyzerajú skôr ako sivé ako tmavo čierne, takže sú horšie čitateľné
- absencia Wi-Fi (možnosť doplniť modulom)


Náplne do tlačiarne

Tlačiareň OKI B412dn používa pre tlač čiernu tonerovú kazetu Toner OKI 45807102, ktorá má vyťaženosť 3 000 strán alebo veľkokapacitnú kazetu Toner OKI  45807106 s vyťaženosťou 7 000 strán. Obrazový valec má životnosť približne 25 000 strán.

 

Zhodnotenie na záver

Monochromatická LED tlačiareň OKI B412dn je zariadenie vhodné nielen do domácnosti, ale aj do menšej kancelárie. Všade kde sa vyžaduje rýchla, spoľahlivá tlač s nízkymi nákladmi. Ide o cenovo dostupný model v kompaktnom prevedení s veľmi jednoduchým ovládaním. Plusom je možnosť rozšírenia o modul rozhrania WLAN a prídavný vstupný zásobník papiera s kapacitou 530 listov. Takto získate na vstupe kapacitu 250 hárkov papiera základný zásobník, 100 listov viacúčelový zásobník a plus 530 listov prídavný zásobník. Po zaregistrovaní tlačiarne máte nárok na 3-ročnú záruku. Na záver ešte môžeme spomenúť, že zariadenie spĺňa bezpečnostné a environmentálne nariadenia Energy Star, Blue Angel, smernicu EMC, označenie CE a označenie GS.