Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Lexmark CX727de

Farebná laserová multifunkcia Lexmark CX727de s vysokým výkonom a veľmi dobrou rýchlosťou je kandidátom do malej až stredne veľkej kancelárie. Všade tam,  kde je potrebná tlač rôznych propagačných materiálov, prezentácií alebo dokumentov. V jednom univerzálnom zariadení môžete získať výkonného pomocníka do náročného kancelárskeho prostredia. Veľkým plusom je rozšíriteľnosť o prídavné vstupné zásobníky papiera a rozšírenie o Wi-Fi modul. Tento model tlačí výtlačky s veľkou presnosťou farieb podľa palety americkej inštitúcie Pantone. 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Mobilná konektivita: AirPrint/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 700 mm
Hĺbka: 735 mm
Výška: 955 mm
Hmotnosť: 44,9 kg

Dizajn pre modernú kanceláriu

Pri tomto modeli sa už nedá povedať, že ide o malé kompaktné zariadenie. S poctivou hmotnosťou skoro 50 kg je to tlačiareň s pevnou konštrukciou. Dizajn má veľmi dobrú ergonómiu a prakticky rozložené ovládacie prvky pre pohodlné ovládanie. Horná časť patrí plochému skeneru s masívnejším podávačom dokumentov (RADF). Pod ním sa nachádza výstup papiera  300 listov a vpravo veľký ovládací panel s dotykovým LCD displejom a numerickou klávesnicou. Vstupný vysúvací zásobník je v spodnej časti. Jeho kapacita je 550 hárkov papiera. Štyri samostatné tonerové kazety majú priestor na pravej bočnej strane. Po vyklopení krytu hore sa užívateľ dostane pohodlne k výmene tonerov. Dizajn je skonštruovaný pre jednoduché používanie. Je vybavený celým radom všestranných možností manipulácie s médiami, ktoré pomôžu urýchliť pracovný tok a zvýšiť efektivitu. Štandardnú kapacitu na vstupe 650 hárkov dokážete rozšíriť na 2 300 strán pomocou až troch rozširujúcich zásobníkov na 550 strán, pričom podpora malých médií a bannerov je k dispozícii aj pre spoločnosti, ktoré chcú použiť technológiu kalibrácie farieb CX727de na vytváranie výkonných marketingových a propagačných materiálov. Zaoblenie hrán pri tomto modeli ustupuje znovu klasickejším hranám. Továrenské spracovanie je na vysokej úrovni a plasty sú pevné. Zariadenie má stabilnú konštrukciu, ktorá je počas prevádzky spoľahlivá.

 

 

Funkcie 4 v 1

Model Lexmark CX727de so 1,2 GHz štvorjadrovým procesorom a 4 GB pamäte je navrhnutý pre podniky, ktoré vyžadujú veľmi rýchlu multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne každodenné kancelárske úlohy, ako je skenovanie a kopírovanie, spolu s dokumentmi a brožúrami v profesionálnom štýle. Okrem toho zariadenie obsahuje aj fax a samozrejmosťou je automatická obojstranná tlač (duplex) a automatický obojstranný podávač  (RADF) predlôh. K nesporným výhodám patria aj výnimočné funkcie reprodukcie farieb. Páve tento model je dodávaný s celým radom vylepšených funkcií zhody farieb, ktoré umožňujú profesionálnu kalibráciu a výmenu farieb. V kombinácii s tonerom Lexmark Unison umožňujú  používateľovi vytvárať mimoriadne presné, verné farebné výtlačky, ktoré ponúkajú zvýšenú živosť a hĺbku. S rámcom vstavaných riešení Lexmark je jednoduché prepojiť akýkoľvek softvér s tlačiarňou a vytvoriť integrované tlačové riešenie prispôsobené vášmu produkčnému prostrediu.

Environmentálna udržateľnosť

Spoločnosť Lexmark sa prezentuje, ako svetový líder, čo sa týka oblasti ochrany životného prostredia a udržateľnosti. Svoje produkty a služby má navrhnuté pomocou procesu hodnotenia životného cyklu spoločnosti Lexmark, aby sa zabezpečilo, že vplyv produktov na životné prostredie bude obmedzený počas ich životného cyklu. Nové modely sú vyrábané pomocou 28 % PCR (Post Consumer Resin), čo znižuje množstvo použitých surovín a všetky tlačiarne sú navrhnuté tak, aby spĺňali najprísnejšie normy spotreby energie, vrátane German Blue Angel, EPEAT a Energy Star. Ak  Lexmark si teda môžete byť istí, že vplyv vašich tlačových a zobrazovacích činností na životné prostredie je čo najviac obmedzený.

Rýchlosť a kvalita tlače

Čo sa týka rýchlosti je na tom tento model veľmi dobre a za minútu dokáže vytlačiť 47 strán. V režime automatickej obojstrannej tlače je to  38 strán. Automatický podávač dokumentov, ktorý je obojstranný má kapacitu 50 listov. Rozlíšenie tlače je 1 200 x 1 200 Dpi. Čo sa týka kvality tá je mimoriadne dobrá a farebná tlač ohľadom podania vernosti farieb je na vysokej úrovni. Mesačný plán tlače môžete v rámci firmy nastaviť až na 150 000 strán.

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- stabilná, pevná konštrukcia
- rýchlosť a kvalita tlače
- duplex, RADF
- možnosť rozšírenia prídavným príslušenstvom 
- pokročilé skenovanie 
- podpora veľkokapacitných tonerových kaziet
- monitorovanie stavu
- vzdialená tlač vrátene možnosti mobilných zariadení

Mínusy tlačiarne

- veľkosť 
- cena
- Wi-Fi nie je v základe tlačiarne 

Náplne do tlačiarne

Do tejto multifunkcie idú štyri samostatné tonerové kazety s označením CS/ CZ727, CS728 čierna, CS/ CX727, CS728 azúrová, CS/ CX727, CS728 purpurová a CS/ CX727, CS728 žltá. Kapacita tonerov je  čierna 13 000 strán a farební náplne 10 000 strán.

Zhodnotenie

Tento model je univerzálne multifunkcia, ktorá ponúka dostatočný výkon, vysokú kvalitu tlače vo farebnom aj monochromatickom režime v laserovej kvalite. Rýchlosť tlače, spoľahlivosť a funkcie automatickej obojstrannej tlače a automatického podávania predlôh sú veľkými plusmi. Pre malú a stredne veľkú kanceláriu dobrá voľba. Prostredníctvom programu zberu kaziet Lexmark je možné ďalej recyklovať kazety.