Kancelária

Nová generácia DTG tlačiarene - EPSON SureColor SC-F2100

EPSON SureColor SC-F2100

Spoločnosť Epson už niekoľkokrát prekvapila inováciami v odvetí tlače. Na trh prispela nielen tlačiarňami pre domácnosť a podnikovú sféru, ale i výkonnými Eco-solventnými tlačiarňami. Z jej dielne pochádza aj zariadenie PaperLab, ktorým dokáže z použitého papiera vyrobiť čistý papier pre ďalšiu tlač. Najnovšie spoločnosť uviedla na trh novú DTG tlačiareň. Tá umožňuje vysoko kvalitnú, farebnú tlač na širokú škálu podkladov z bavlny. Fotografiu, obrázok, logo alebo akúkoľvek grafickú predlohu, tak môžete vytlačiť na tričká, mikiny, tašky a iné tkaniny. Výborné využitie potenciálu tejto tlačiarne vidí  výrobca v reklame a marketingu. Napríklad pre tlač reklamných tričiek v rámci propagácie rôznych produktov.

 

DTG (Direct to Garment) tlačiareň s označením Epson SureColor SC-F2100 ja nástupcom staršieho modelu SureColor SC-F2000. Nový model dostal hneď niekoľko vylepšení. Zvýšil sa výkon, čo do rýchlosti a tiež nárast spoľahlivosti. K širším možnostiam funkcií a výhodám prispieva menšia veľkosť malého bodu, pre vyššiu kvalitu v detailoch, ako aj podpora softvéru Garment Creator, ktorý pochádza priamo od spoločnosti Epson a je súčasťou balenia. Pomocou neho môžete vytvárať svoje vlastné, kreatívne návrhy potlače. Ďalším vylepšením je režim automatickej údržby, pomocou pridanej  kazety s čistiacou kvapalinou, ktorá výrazne zlepšuje plán údržby.

 

Charakteristika tlačiarne Epson SureColor SC-F2100

 

- farebná tlač s využitím  5-tich atramentov UltraChrome s objemom  600 ml

- atramenty CMYKW (azúrový, purpurový, žltý, čierny a biely atrament)

- vysoké rozlíšenie 1 400 x 1 400 dpi pre biely atrament (farebné atramenty 1 400 x 720 dpi)

- režim dvojitej tlače bielej farby a CMYK farieb

- živé farby a biely atrament rezistentný voči popraskaniu

- tlačová hlava PrecisionCore TFP

- zlepšenie cirkulácie atramentu pre rýchly štart

- tlač na textil až do hrúbky 25 mm (nastaviteľnosť po 0,5 mm krokoch)

- voliteľná podložka pre uchytenie textilu na tlačovom stole pre lepšie uchytenie

- softvér Enhanced Garment Creator (pre vlastné návrhy potlače)

- atrament UltraChrome DG má certifikát OEKO PASSPORT (certifikát testu Oeko-Tex Standard  100)

- 3 základné režimy tlače (rýchly režim, kvalitný a vysoko kvalitný režim)

- 6 režimov tlače (vrátane režimu zvýraznenie bielej farby)

- široký farebný gamut

- konektivita ethernet a USB

- hostiteľské USB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Propagujte váš brand na tričku 

Cieľovou skupinou tohto modelu tlačiarne by mali byť malé a stredné firmy, ktoré sa zaoberajú reklamou, ako aj výrobcovia a predajcovia tričiek alebo iného textilu s potlačou. Rovnako aj firmy, ktoré potrebujú zviditeľniť na trhu svoj brand. SureColor F2100 dokáže tlačiť na zmesi 50 % bavlny/50 % polyestru a 100 % bavlny. Pri tejto tlačiarni pre priamu tlač potlače textilu sú možnosti vlastnej kreativity v tvorbe návrhov neobmedzené.

DTG tlačiareň SureColor SC-F2100 je v ponuke spoločnosti Epson krátko, ale ohlasy na ňu sú veľmi dobré. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou tejto tlačiarne ide o výrazný krok k lepšiemu. Výrobcom odporúčaná maloobchodná Cena vrátane DPH je 15 594 €. Na slovenskom trhu sa zatiaľ neobjavila v ponuke žiadneho predajcu.