Kancelária a škola

Brother MW-260

Hľadáme zaujímavé atypické tlačiarne - Brother MW-260

Brother MW-260

Na trhu je množstvo moderných a výkonných tlačiarní a multifunkcií. Často sú si podobné nielen parametrami, ale aj dizajnom. Rozhodli sme sa hľadať zaujímavé zariadenia výrobcov tlačiarní. Niektoré modely sa objavili na trhu a hneď zmizli, niektoré sa dopredávajú a stále oslovia používateľov, aj keď ich prekonali výkonom a funkciami novšie modely. Medzi také, ktoré stále nájdete na trhu je aj model Brother MW-260.

 

 

Ak pracujete, ako obchodný cestujúci a potrebujete vytvárať účtenky formátu A6 alebo iné rýchle dokumenty pri práci v teréne, možno vás zaujme. Je to kompaktná prenosná tlačiareň s bezdrôtovou konektivitou pre tlač dokumentov malého formátu s označením Brother MW-260. Tento model je na trhu už dlho a je to ten prípad, keď ho funkciami prekonali novšie modely. Stále má však niečo navrch oproti iným a tým je pekná rovná tlač výtlačku a atypicky dizajn.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: termotlač monochromatická

Použitie firma/ domácnosť : obchodný cestujúci, do terénu, osobné

Rozhranie tlačiarne: USB/ Bluetooth/ IrDA

Mobilná konektivita: tlač z mobilných zariadení pomocou Bluetooth

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač

Maximálny formát tlače: A6

Automatická obojstranná tlač: nie

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 130 mm

Hĺbka: 18,5 mm

Výška: 210 mm

Hmotnosť: 0,54 kg

 

Atraktívny Dizajn a kvalitná tlač A6

Ak je niečo, čo na tomto modeli upúta prvé, tak je to atraktívny, atypický dizajn v kompaktnej veľkosti. Tlačiareň pripomína skôr čítačku kníh alebo malý tablet. V obdĺžnikovom tele s hrúbkou necelé 2 cm sa ukrýva termotlačiareň s vymeniteľnou batériou o kapacite 1 050 mAh. Zariadenie je v strieborno-čiernom prevedení s displejom na prednej strane. Výstup papiera je súčasťou prednej strany vo forme slotu. Na displeji, ktorý je umiestený v hornej časti sú dve LED diódy, ktoré signalizujú stav zapnutia a indikátor batérie. Na ľavej bočnej strane nájdete tlačidlo pre zapnutie, prepínacie tlačidlo IrDA/ Bluetooth,  mini USB port a konektor pre zapojenie adaptéra do elektrickej siete. Predná strana má otvárací kryt za ktorým je zásobník papiera. Otváranie má pohodlný pružinový mechanizmus. Stačí zatlačiť kryt na vyznačených miestach a veko sa automaticky otvorí.

Prenosná termotlačiareň Brother MW-260 tlačí v rozlíšení 300 Dpi na papier formátu A6 a menší. Ak potrebujete vytlačiť dokument, ktorý máte v PC v štandardnej veľkosti A4, pomocou ovládača ho automatický zmenší na formát A6. Tlačiareň má integrovaný zásobník (50 listov) pomocou ktorého priamo podáva papier a výtlačok vychádza cez slot.

Tlačiareň tlačí rýchlosťou 20 sekúnd na stránku A6. Záleží to od pokrytia strany a údaj 20 sekúnd je skôr orientačný pre tlač s 5 % pokrytím. Kvalita výtlačkov je hodnotená používateľmi a testami, ako výborná. Plusom je ostrý a dobre čitateľný text. Do tlačiarne môžete používať 3 druhy kompatibilných papierov Brother a to klasický, odolný fotopapier a uhľový papier.

Konektivita je obsiahnutá v pripojení k PC, notebooku alebo mobilu pomocou mini USB alebo bezdrôtovo cez IrDA alebo Bluetooth port. Musíme uznať, že tieto spôsoby sú v dnešnej dobe už trochu archaické. Nejde však o moderné zariadenie so širokým spektrom funkcií a bohatou konektivitou, ale o zaujímavý model zo skupiny atypických tlačiarní.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktná veľkosť

- príjemný originálny dizajn

- bez použitia atramentových náplní

- výtlačok termopapierom dosahuje kvality štandardnej atramentovej tlače

- jednoduché ovládanie

- mobilita

 

Mínusy tlačiarne

- maximálny formát papiera A6

- zastaralá konektivita

- cena tlačiarne

 

Toto bola prvá tlačiareň z atypických, zaujímavých zariadení, ktoré sa objavili na trhu. Tento model uviedla spoločnosť Brother na trh už pred niekoľkými rokmi a stále ho nájdete v ponuke niektorých obchodov. Bohužiaľ cena je stále pomerne vysoká. Tento model funkciami a aj konektivitou dávno prekonali novšie modely. Napriek tomu je to zaujímavá prenosná tlačiareň, ktorú si vložíte do vrecka a vytiahnete kdekoľvek v teréne alebo na cestách.