Kancelária

Xerox B225

Monochromatická laserová multifunkcia Xerox B225 ponúka praktické riešenie tlače v jednom kompaktnom zariadení s tichým chodom. Ponúka funkcie tlače pre domácnosť s viacerými používateľmi alebo do malej kancelárie, kde sa vyžaduje rýchlosť, kvalita, jednoduché ovládanie a vysoká účinnosť.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová monochromatická
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ Chromebook
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 415 mm
Hĺbka: 360 mm
Výška: 352 mm
Hmotnosť: 10 kg

Dizajn

Multifunkcia má kompaktnú veľkosť s trochu masívnejším skenerom a automatickým podávačom dokumentov. Ten rozširuje hornú časť inak celkom kompaktného zariadenia. Na prednej ľavej strane pod skenerom sa nachádza ovládací panel s malým 2-riadkovým displejom, ovládacími tlačidlami a numerickou klávesnicou. Pod ovládacím panelom je port pre USB host. Stredná časť tlačiarne obsahuje výstup papiera s kapacitou 150 listov. V strede prednej časti je umiestnený priestor s otváracím krytom na výmenu tonerovej kazety. Tesne pod ním je šuplíkový vstupná zásobník papiera s kapacitou 250 hárkov. Konektory pre zapojenie do elektrickej siete, do LAN siete a pre pripojenie k počítaču sú na zadnej strane zariadenia. Multifunkcia Xerox B225 má pohodlné ovládanie pomocou ovládacieho panela a kvalitné továrenské spracovanie. Zariadenie je počas prevádzky stabilné a pracuje spoľahlivo.

 

Funkcie All-In-One

Najväčšou výhodou tejto univerzálnej multifunkcie je funkčnosť. Okrem monochromatickej tlače môžete využívať kopírovanie, skenovanie a fax. Tlačiareň podporuje automatickú obojstrannú tlač a obsahuje automaticky podávač dokumentov. O spoľahlivý chod sa stará 1 GHz dvojjadrový procesor a 512 MB RAM. Tlačiareň má dobrú konektivitu, ktorá okrem klasického prepojenia pomocou USB portu ponúka aj pripojenie do LAN siete a podporu bezdrôtového pripojenia cez Wi-Fi. Nechýba podpora tlače z mobilných zariadení a podpora pre iOS zariadenia  pomocou Apple AirPrint technológie. Okrem týchto funkcií je multifunkcia Xerox vybavená aj bezpečnostnými funkciami, ktoré zahŕňajú: riadenie prístupu, automatické vkladanie e-mailovej adresy odosielateľa, správu certifikátov, dôvernú tlač, aktualizácie firmvéru s digitálnym podpisom, oddelenie faxu/sieť, obmedzenia prihlásenia, trvalé vymazanie pamäte, filtrovanie portov, ochranu portov USB, zabezpečenie obnovy hesla a filtrovanie pripojenia TCP.

Rýchlosť a kvalita tlače

Model Xerox B225 tlačí laserovou technológiou v monochromatickom režime s rozlíšením tlače 2 400 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 34 strán v max. formáte A4. Tlač prvej strany trvá 6,4 sekundy. Skenovanie prebieha v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi čiernobielo alebo 600 x 600 Dpi farebne.  Za minútu oskenuje zariadenie 23 strán čiernobiele alebo 7 strán farebne. Kopírka pracuje v rozlíšení  600 x 600 Dpi a prvá kopia je vyhotovená za 6, 8 sekúnd. Mesačný pracovný cyklus je až 30 000 strán. Kvalita monochromatickej tlače je vo veľmi vysokej kvalite.


Plusy tlačiarne

- kompaktná veľkosť 
- kvalitné továrenské spracovanie
- univerzálne funkcie (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- bezdrôtová konektivita
- rýchla, kvalitná tlač
- spoľahlivý chod
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- podpora softvéru Xerox Smart Start
- jednoduchá ovládanie

Mínusy tlačiarne

- iba čiernobiela tlač
- malý iba 2-riadkový informačný displej


Náplne do tlačiarne

Keďže ide o monochromatickú tlačiareň k tlači sa používa jedna čierna tonerová kazeta. Štandardná veľkosť s označením Toner Xerox 006R04403 s vyťažením 3 000 strán tlače pri 5 % pokrytí a veľkokapacitná Toner Xerox 006R04404 s vyťaženosťou 6 000 strán tlače.

 

Zhodnotenie

Monochromatická multifunkcia Xerox B225 je spoľahlivým pomocníkom pre tlačové úlohy s pohodlným ovládaním,  jednoduchou údržbou a nízkymi prevádzkovými nákladmi. Ponúka všetky potrebné funkcie v jednom zariadení s veľmi dobrou konektivitou. Vhodná je všade tam, kde sa vyžaduje univerzálnosť a tlačí sa objem tlače do 2 500 strán mesačne.