Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

OKI Pro9541WT

Veľkokapacitná tlačiareň s bielym tonerom

Popri farebných zariadeniach nájdete v ponuke spoločnosti OKI aj 5-farebné LED zariadenia, ktoré okrem klasických farieb čierna, purpurová, azúrová a žltá, používajú k tlači aj bielu farbu. Model OKI Pro9541WT je tlačiareň, ktorá poskytuje technológiu digitálnej transferovej tlače na formát 329 x 483 mm. Toto zariadenie je určené na digitálnu tlač na prenosné média, pre firmy alebo živnostníkov, ktorý poskytujú tlačové služby. Tlačiareň OKI Pro9541WT môžu využiť v biznise, kde sa vyžaduje tlač na reklamné predmety rôzneho povrchu, ako je keramika, sklo, drevo, kov, akrylát, smalt, ale aj na textílie, ako sú plátno, bavlna, koža, plsť, nylon a polyester. Výnimkou nie sú, ani rôzne typy papiera, vrátane bannerov do 1,3 m. Veľká podpora médií, veľkoformátový formát a systém 5tich farieb robí z tejto tlačiarne výkonné zariadenie pre biznis. Na rozdiel od veľkých, drahých zariadení je tento model s nízkymi nákladmi vhodný aj na komerčnú tlač.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: digitálna 5 LED farebná
Použitie firma/ domácnosť : grafické štúdio, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - elektrofotografická tlač
Maximálny formát tlače: A3
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 699 mm
Hĺbka: 665 mm
Výška: 640 mm
Hmotnosť: 110 kg

Dizajn s poctivou hmotnosťou

Zariadenie nie je žiaden drobček a pre umiestnenie potrebujete viac, než pol metra miesta. Ani hmotnosťou 91 kg, bez spotrebného materiálu (s materiálom až 110 kg) nejde o kompaktnú, ľahkú tlačiareň. Poctivá váha sa značne odzrkadlí aj na pevnosti a stabilite zariadenia pri plnej prevádzke. Napriek veľkosti ido o model, ktorý má výbornú ergonómiu a príjemný dizajn. Hlavný vstupný zásobník papiera A3 sa nachádza v spodnej časti. Voliteľný vstupný podávač papiera je na pravej strane. Tlačiareň podporuje  tlač na transferový papier. Na ľavej strane je výstup tlače s podpornými lištami. Vpredu sú otváracie kryty, pod ktorými sa nachádzajú samostatné tonerové kazety. Neprehliadnuteľným prvkom je modrý podsvietený predel a dostatočne veľký panel s farebným displejom, ovládacími tlačidlami a numerickou klávesnicou. V spodnej prednej časti sa nachádza tlačidlo pre zapnutie zariadenia a vzadu sú konektory pre zapojenie káblov. Tlačiareň OKI Pro9541WT má veľmi kvalitné továrenské spracovanie. Telo zariadenia je z pevných plastov a vnútri sa nachádzajú odolné súčiastky, ktoré sú zárukou dlhej životnosti tlačiarne.

100 % funkčnosť pre reklamný biznis

Tento model je výborným pomocníkom v reklamnom biznise, kde je potrebná transferová tlač na rôzne materiály. Veľmi efektívne viete preniesť digitálnu predlohu na transferový papier a z toho už priamo na rôzne reklamné predmety, ako sú hrnčeky, dekorácie, tričká alebo tlačiť na reklamný banner. Plusom je vode-odolná tlač, ktorá vydrží. Pripojenie tlačiarne prebieha pomocou klasického USB a využiť môžete aj zapojenie do LAN siete. Nechýbajú, ani pokročilé sieťové a bezpečnostné nastavenia, ako MAC, IP filtrovanie. Nastavenia zariadenia si môžete v rámci administrácie uzamknúť heslom. Tlačiareň OKI je poháňaná rýchlym 1,2 GHz procesorom spolu s RAM pamäťou o veľkosti 2 GB a 160 GB harddiskom. Vstupná kapacita zásobníka je 530 listov a voliteľný zásobník s kapacitou 300 listov. Výstupná kapacita je 530 listov lícom nadol a 300 listov lícom nahor.


Ako to tlač funguje? 

Stačí pár jednoduchých krokov: 

- Vytvorte grafický obrázok 
- Odošlite grafiku do tlačiarne
- Grafika je vytlačená na špeciálnom prenosovom (transferovom) papieri
- Špeciálny papier na prenášanie tričiek je potom spojený s lepiacou vrstvou pomocou tepelného lisu 
- Váš prevod je pripravený na prilepenie na tričko alebo predmet

Rýchlosť a kvalita tlače

LED tlačiareň OKI Pro 9541WT tlačí farebne spolu s bielou farbou na tmavé podklady v maximálnom rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi. Čas potrebný na zahrievanie je približne 50 sekúnd od zapnutia alebo 35 sekúnd po prebudení z pohotovostného režimu. Čas prvého vytlačenia je 8 sekúnd. Za minútu dokáže tlačiareň vytlačiť 18 strán A4 alebo 12 strán A3, pri nastavení najvyššej kvality. Zariadenie má odporúčané  pracovné vyťaženie za mesiac 25 000 strán a maximálny pracovný cyklus až 300 000 strán tlače. 


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie (odolné súčiastky)
- ergonomický dizajn
- nízkonákladová tlač na širokú škálu reklamných predmetov a textil
- 5 farebný systém (CMYK + Biela)
- ovládanie pomocou prehľadného ovládacieho panela s displejom
- kontrola stavu hladiny farieb na grafickom displeji
- kvalita tlače, podpora tlače na tmavé podklady
- podpora tlače A3 a na média do 1,3 m
- bezpečnostné funkcie


Mínusy tlačiarne

- veľkosť a vysoká hmotnosť 
- cena tlačiarne 

Náplne do tlačiarne

Zariadenie tlačí pomocou 5 samostatných farebných tonerov. K základným farbám systému CMYK  pribudla špeciálna biela farba. Tonerové kazety majú vyťaženie 24 000 strán tlače. Biela tonerová kazeta má kapacitu 10 000 strán tlače. Na kvalite tlače má zásluhu aj špeciálna tmavo-čierna farba.

 

Zhodnotenie na záver

Tlačiareň OKI Pro 9541WT je zariadenie vhodné pre firmu s reklamnými službami alebo malé reklamné štúdio. Všade, kde sa vyžaduje rýchlosť a flexibilita o grafického návrhu k tlači. Nemusíte nič zložito nastavovať a zmena predlohy tlače je rýchla a jednoduchá. V rámci menšej firmy si tak viete meniť grafiku tlače, bez zložitých krokov. Napriek robustnosti a veľkosti tohto modelu je to stále oveľa menšie zariadenie, ako iné veľkoformátové tlačiarne, ktoré podporujú priamu tlač na textil. Hlavným plusom je tlač bielou farbou na tmavé podklady a podpora tlače na rôzne materiály.