Kancelária a škola

Canon i-Sensys LBP722Cdw

Ak hľadáte laserovú jednoúčelovú tlačiareň, ktorá je rýchla a produkuje kvalitné čiernobiele a farebné výtlačky, potom je dobrým tipom Canon i-SENSYS LBP722Cdw s veľmi dobrou rýchlosťou tlače prvej strany, už za 5,3 sekundy. Vďaka kompaktnému dizajnu nezaberie model Canon i-SENSYS LBP722Cdw formátu A4 vo vašej firemnej alebo domácej kancelárii príliš veľa miesta.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná

Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká kancelária, Home Office

Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 458 mm

Hĺbka: 464 mm

Výška: 388 mm

Hmotnosť: 29 kg

 

Minimalistický dizajn v kompaktnej veľkosti

Jednoúčelová tlačiareň Canon i-Sensys LBP722Cdw má príjemný minimalistický dizajn s jemne zaoblenými hranami. Zariadenie má štvorcový pôdorys a kompaktné rozmery. Vďaka stabilnej konštrukcii a vyhotoveniu z pevných plastov pracuje spoľahlivo aj v náročnej prevádzke. Horná časť tlačiarne je vyhradená pre výstup papiera (200 listov lícom stranou nadol) a ovládací panel. Na ňom sa nachádza 5-riadkový  LCD displej, ovládacie tlačidlá a numerická klávesnica. Displej sa dá vyklopiť v miernom uhle. Celá horná časť je odlíšená tmavým plastom, zatiaľ čo telo tlačiarne je v bielom prevedení. Na čelnej strane sa nachádza logo výrobcu a tlačidlo pre zapnutie a vypnutie. Predná strana je predelená na časť s otváracím krytom, za ktorým sú 4 samostatné tonerové kazety a spodný šuplíkový zásobník pre vstup papiera A4 s kapacitou 550 hárkov. Na pravej strane nájdete hostiteľský USB port pre priamu tlač z USB kľúča a časť vyhradenú pre 100 listový viacúčelový zásobník s manuálnym podávaním (obálky a iné voliteľné média). Na pravej strane sa nachádza otvárací kryt pre prístup k zaseknutému papieru. Na zadnej strane sú porty pre zapojenie do siete, USB port pre pripojenie k PC. Továrenské spracovanie je kvalitné.

 

 

Funkcie tlače

Keďže sa jedná o jednoúčelové zariadenie s primárnou funkciou tlače, žiadne funkcie pre kopírovanie a skenovanie nahľadajte. Tlačiareň tlačí z niekoľkých zdrojov podľa pripojenia. Môžete využívať monochromatickú a farebnú tlač z PC, notebooku pripojeného pomocou pevného USB kábla. Zariadenia podporuje bezdrôtovú tlač pomocou Wi-Fi a rýchlu tlač z mobilných zariadení. Okrem toho môžete využívať tlač čiarových kódov (vyžaduje príslušenstvo na tlač čiarových kódov D1), NFC technológiou, AirPrint, Mopria certifikáciu pre Android, doplnok Canon Print Service Plug-in a aplikáciu Canon Print Business. Model Canon i-Sensys LBP722Cdw tlačí obojstranne s funkciou automatickej obojstrannej tlače a nechýba ani funkcia zabezpečenej tlače.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi v monochromatickom aj farebnom režime. Za minútu vytlačí 38 strán A4 čiernobielo alebo farebne. Maximálne mesačné zaťaženie je 80 000 strán mesačne a odporúčaný mesačný objem tlače 2 000 až 7 500 strán. K rýchlosti tlače prispieva 2-jadrový procesor s frekvenciou 1Ghz a RAM pamäť 2 GB. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni a sýtosť farieb aj ostrosť je veľmi dobrá.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie

- príjemný dizajn

- stabilná konštrukcia

- rýchlosť a kvalita tlače

- bezdrôtová konektivita

- bezpečnostné funkcie

- automatická obojstranná tlač

- tlač z USB

- podpora voliteľného doplňujúceho príslušenstva

 

Mínusy tlačiarne

- jednoúčelové zariadenie

- neobsahuje pripojenie do LAN siete

 

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň tlačí pomocou štyroch samostatných tonerových kaziet s označením toner Canon 064 čierny s vyťažením 6 000 strán a farebné tonery: Canon 064 azúrový, purpurový a žltý s vyťažením 5 000 strán alebo veľkokapacitné náplne s vyťažením 10 400 strán farebné tonery a 13 400 strán čierny toner.

 

Zhodnotenie

Tento model je skvelým základnom pre začínajúcu malú firmu s perspektívou rozširovania zariadenia príslušenstvom. Tlačiareň je dostatočne rýchla a spoľahlivá s jednoduchým ovládaním a správou bezpečnostných funkcií. Zo základnej vezie 550 hárkov papiera sa dokážete dostať s tromi prídavnými zásobníkmi, až na 1 650 listov papiera na vstupe plus 100 listov viacúčelový zásobník. Vyťaženie tonera si môžete zvýšiť používaním veľkokapacitných tonerových kaziet. S tým ako bude rásť vaša firma môžete prispôsobiť aj vašu tlačiareň pre väčší objem tlače.