Kancelária a škola

HP OfficeJet Pro 6830/ OfficeJet Pro 6820

Ak potrebujete tlačiť, kopírovať, skenovať alebo posielať fax, sú modely HP OfficeJet Pro 6830 a 6820 dobrou voľbou do menšej kancelárie a do viacčlennej domácnosti. Spoločnosť  HP má na trhu modely  HP OfficeJet Pro  rady 68xx, ktoré majú totožné parametre aj dizajn. Výrobca si vyhradzuje právo meniť niektoré funkcie v závislosti od krajiny, pre aký trh sa vyrábajú. Môžeme však viac-menej hovoriť o totožných modeloch. Priblížime si atramentovúfarebnú multifunkciuHP Office Jet Pro 6830,ktorá má dobrú konektivitu pre pripojenie na web, podporuje multitasking, dokáže tlačiť pomocou Wi-fi a ovláda sa pohodlne vďaka dotykovému farebnému displeju. Táto spoľahlivá multifunkčná tlačiareň má mesačnú kapacitu 15 000 strán a pamäť až 1 GB.

 

Stručná charakteristika

Atramentová multifunkcia / Farebná tlač/ Duplex/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/HP ePrint/ Apple AirPrint

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 387,65 mm/ šírka 461,58 mm/ výška 224 mm/ hmotnosť 8 kg

Dizajn

Oproti modelovej rade LaserJet alebo PageWide výrobcu HP, patria modely OfficeJet veľkosťou k tým kompaktnejším. Hlavne, čo sa týka výšky. Preto multifunkciu HP OfficeJet Pro 6830/ 6820 umiestnite aj do menšieho priestoru. Tlačidlo pre zapínanie a USB port pre tlač z externého zariadenia USB sa nachádza na prednej strane vľavo s bezproblémovým prístupom a pre ovládanie je na pravej strane umiestený dotykový graficky farebný displej. Ten je dostatočne veľký 6,75 cm a prehľadný. Multifunkcia pôsobí moderne a nechýba ani ergonomické zaoblenie hrán. Továrenské spracovanie je na vysokej úrovni. 

Funkcie

Model HP OfficeJet Pro 6830 ponúka okrem kvalitnej atramentovej tlače v rozlíšení 1 200 x 600 Dpi, integrovaný skener s rozlíšením až 1 200 Dpi  a bitovou hĺbkou 24 bitov, ktorý dokáže za minútu spracovať 5 čiernobielych a 2,8 farebných strán s možnosťou odosielať priamo na USB Kľúč. Kopírovanie zvláda v rozlíšení 600 x 600 Dpi a za minútu urobí 28 čiernobielych alebo 24 farebných kópií. Táto multifunkcia obsahuje fax s rozlíšením 300 x 300 Dpi. Pamäť faxu spracuje 100 strán a zvládne odoslanie faxu za 4 sekundy.Čo sa týka konektivity, nechýba pripojenie do siete pomocou Ethernetu, bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi a pomocou aplikácie HP All-in-One Printer Remote v mobilnom zariadení môžete ovládať tlačiareň na diaľku.

Rýchlosť a kvalita tlače

Kvalita tlače je na veľmi dobre  úrovni a výdrž s veľkokapacitnými atramentovými kazetami je výborná. Výtlačky sú farebne výrazne s veľmi dobrou trvanlivosťou tlače. Rýchlosť tlače za minútu dosahuje 18 čiernobielych strán alebo 10 strán farebne. Nechýba automatická obojstranná tlač a navoliť si môžete aj bezokrajovú tlač. Čas pre prvú stranu A4 je 14 sekúnd pri čiernobielom výtlačku a 17 sekúnd pri farebnom výtlačku .Mesačná záťaž je až 15 000 strán s odporúčaným mesačným objemom od 200 do 800 strán tlače. Vstupný zásobník má kapacitu 225 listov a výstupný 60 listov.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktné rozmery
- pohodlné ovládanie pomocou grafického displeja
- multifunkcia (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- kvalita a rýchlosť tlače
- konektivita (USB, LAN, Wi-Fi)
- automatická obojstranná tlač
- automatický podávač (35 listov)
- veľkokapacitné atramentové náplne (možnosť používanie alternatívnych náplní)
- dobrý pomer výkon, kvalita tlače a cena

Mínusy tlačiarne

- využitie faxu (fax v dnešnej dobe nájde veľmi malé využitie)

Typ médií

Max. formát A4, obyčajný papier, fotopapier, recyklovaný papier, hrubý papier, priesvitná fólia, kriedový papier, etiketa, karta registra, obálka

Náplne do tlačiarne

Multifunkcie HP OfficeJet Pro 6830 a HP OfficeJet Pro 6820 tlačia atramentovou technológiou a k tlači využívajú atramentové kazety. Štandardné  HP 934/ HP 935 alebo veľkokapacitné originálne náplne s označením HP 934 XL (čierna) a HP 935 XL (farebné-CMY). Pre obidva modely si môžete znížiť náklady na tlač používaním alternatívnych alebo prémiových značkových náplní. Tie dosahujú rovnakú kapacitu a vyrovnajú sa originálnym aj kvalitatívne. Sú plne kompatibilné pre multifunkciu HP OfficeJet Pro 6830/6820. 

Zhodnotenie

Multifunkcia  HP OfficeJet Pro 6830 patrí k modelom, ktoré sa predávajú v dobrom pomere výkonu a ceny. Dosahujú výborne výsledky tlače s dobrou rýchlosťou pre efektívnu prácu v menšej pracovnej skupine. Kompaktné rozmery z nej robia kandidáta aj pre domáce používanie s viacerými používateľmi pre tlač dokumentov aj fotografií. Jediné, čo tomuto zariadeniu môžete vytknúť je fax, pre ktorý asi nenájdete využitie. Namiesto faxu by mnoho užívateľov uvítalo možno  niektorú z novších funkcií napr. NFC.

Tip pre vás

Výborný pomer vysokej kvality tlače a nízkej ceny tlače dosiahnete značkovými atramentovými kazetami TonerDepot Premium. Výsledok tlače je na nerozoznanie od výtlačku s originálnymi atramentmi a ušetriť môžete až 42 % oproti originálom.