Kancelária a škola

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

Atraktívna novinka leta do domácnosti

Ďalším z júlových noviniek v obchodoch je atramentová multifunkcia HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075. Dizajnovo ladí s letnými novinkami HP. V krásnom bielom prevedení by mohla zaujať užívateľov, ktorí hľadajú univerzálnu tlačiareň do domácnosti a to pre celú rodinu, študentov a živnostníkov v malej firme. Tento model si vieme predstaviť aj pre Home Office. Nezaberie veľa miesta, vyzerá moderne a ponúka plnohodnotné funkcie pre tlač, kopírovanie a skenovanie v jednom kompaktnom zariadení.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá firma, domácnosť, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ HP Smart
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: nie


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 432 mm
Hĺbka: 511 mm
Výška: 132 mm
Hmotnosť: 5,22 kg


Moderný dizajn s podsvietením

Nové modely na prvý pohľad zaujmú moderným, sviežim dizajnom a to platí aj pre multifunkciu HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075. V príjemnej bielej farbe s jemnými sivými akcentmi pôsobí zariadenie veľmi štýlovo. Vďaka kompaktnej veľkosti je tlačiarne umiestniteľná aj do menšieho priestoru domácej kancelárie. S jemným zaoblením vyzerá hranatejšie, ale ergonómia je zachovaná. Prístup k ovládaniu a manipulácia s papierom je bezproblémová. Hornú časť zaberá veko s logom výrobcu, pod ktorým sa ukrýva plochý skener. Predná strana má v spodnej časti mierne vystupujúcu časť, kde s nachádza zasúvací vstupný zásobník. Nad ním je slotový výstup papiera, ktorý je navyše podsvietený prijemným svetlom, ktoré signalizuje stav zariadenia a chyby. Na pravej strane sa nachádza inteligentný kontextový ovládací panel s tlačidlami, ktoré sa rozsvietia, keď ich potrebujete. Továrenské spracovanie je na veľmi dobre úrovni a dizajn musíme pochváliť. Zariadenie vyzerá moderne a štýlovo.

 

 

Univerzálne funkcie

Multifunkcia obsahuje 3 plnohodnotné funkcie pre tlač, kopírovanie a skenovanie. Podporuje automatickú obojstrannú tlač a vďaka pripojeniu pomocou Wi-Fi (dve pásma) vie užívateľ využiť všetky možnosti bezdrôtovej konektivity. Veľkým plusom je kompatibilita s aplikáciou HP Smart s ktorou môžete využívať inteligentné funkcie tlače.

Rýchlosť a kvalita tlače

Model HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 tlačí farebne atramentovou technológiou v rozlíšení tlače 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 10 strán A4 v monochromatickom režime alebo 7 strán A4  farebne. Vstupná kapacita je 100 hárkov papiera a na výstupe sa treba uspokojiť s 25 listami papiera. Keďže je táto multifunkcia určená primárne do domácnosti odporučený mesačný objem tlače sa pohybuje niekde medzi 100 až 400 stranami. Maximálne pracovné vyťaženie je 1 000 strán tlače. Tlačiareň dokáže tlačiť na klasický kancelársky papier, ale aj na fotografický papier, obálky a brožúry. Kvalita výtlačkov je na celkom dobrej úrovni a to pri čiernobielej aj farebnej tlači. Samozrejme, že sa tlač fotografii nedá porovnávať s omnoho drahšími fotografickými tlačiarňami, ale bežný užívateľ nebude kvalitou sklamaný.

 

Plusy tlačiarne

- moderný dizajn
- kvalitné továrenské spracovanie
- štýlové podsvietenie
- multifunkčnosť (All-in-One)
- konektivita (dual band Wi-Fi)
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- možnosť tlače s jednou atramentovou kazetou
- inteligentný kontextový ovládací panel
- tlačidlá sa rozsvietia, len keď ich potrebujete
- dostupná cena


Mínusy tlačiarne

- cena originálnych náplní
- absencia podpory alternatívnych náplní

 

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia tlačí pomocou dvoch atramentových naplní. Čierna atramentová kazeta s označením HP 653 (black) s objemom 6 ml má vyťaženosť 360 strán. Farebná atramentová kazeta s označením HP 653 (tricolor) s objemom 5 ml má vyťaženosť 300 strán.

 

Zhodnotenie

Ak by sme mali tlačiareň zhodnotiť na základe parametrov a celkového dizajnu, zaslúži si pochvalu. Ide o vyvážené, univerzálne riešenie typu All-in-One. Do domácnosti, malej firmy alebo Home Office má dostatočnú konektivitu. Plusom je automatická obojstranná tlač a inteligentné funkcie cez aplikáciu. Tá je kompatibilná s mobilnými zariadeniami Android a iOS. Nás najviac oslovil svieži moderný dizajn a príjemné farebné prevedenie. Navyše sa výrobca môže pochváliť, že pri výrobe zariadenia bolo použitých 20 %  z recyklovaného materiálu.