Kancelária a škola

Výkonná multifunkcia do kancelárie s veľkým dotykovým displejom

OKI MB562dnw

Vo firme kde potrebujete tlačiť rýchlo a vo veľkom množstve, Vám určite príde vhod výkonná tlačiareň alebo multifunkcia. Pri čiernobielej tlači si vystačíte s monochromatickou tlačiarňou, ktorá dokáže pracovať s vysokým nasadením. Práve takým zariadením je aj multifunkcia OKI MB562dnw. Okrem rýchlej tlače vo vysokej kvalite ponúka aj kopírovanie, skenovanie a stále využiteľný fax.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická LED 
Použitie firma/ domácnosť : firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax/AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 427 mm
Hĺbka: 425 mm
Výška: 493 mm
Hmotnosť: 20 kg

 

Dizajn

Ide o robustnejšie zariadenie, ktorému dominuje veľkorysý ovládací panel. Okrem ovládacích tlačidiel obsahuje panel aj numerickú klávesnicu a 17,5 cm veľký dotykový,  farebný LED displej. Vďaka nemu je ovládanie komfortné. Zariadenie nepatrí k tým najmenším, ale dobrá ergonómia s jemne zaoblenými hranami a pohodlný prístup k ovládaniu a zásobníkom sú veľkým plusom.

 

Funkcie

Výkonná multifunkcia ponúka 4 funkcie v jednom zariadení. Kvalitnú tlač pomocou digitálnej LED technológie dopĺňa farebný skener CIS, kopírka a fax. Tlačiareň tlačí iba v čiernobielom režime, ale nechýba funkcia automatickej obojstrannej tlače a reverzný automatický podávač dokumentov na 50 listov. Konektivita je zastúpená klasickým USB portom pre prepojenie zariadenia s počítačom, sieťovým rozhraním LAN a podporou bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi. Využiť môžete aj tlač z mobilného zariadenia. Pre sieťové pripojenia môžete využiť pokročilé bezpečnostné nastavenia, filtrovanie IP a MAC  adries, SSL/TLS, EAP(IEEE802.1X), IPSec. Pomocou softvérových nástrojov získate ďalšie výborne funkcie pre správu a nastavenie dokumentov.

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia OKI MB562dnw tlačí v čiernobielom režime rýchlosťou 45 strán za minútu. Maximálny formát papiera je A4. Doba prvého výtlačku sa pohybuje okolo 5 sekúnd. Rozlíšenie tlače je 1 200 x 1 200 Dpi. Zariadenie disponuje pamäťou 512 MB, čo je veľmi dobrý výkon pre svižný chod a vykonávanie všetkých úloh. Vstupná kapacita zásobníka je 530 hárkov papiera s možnosťou rozšírenia prídavným voliteľným zásobníkom o kapacite ďalších 530 listov. To už je veľké množstvo pre neprerušovanú tlač dokumentov. Výstup má kapacitu 150 listov smerom nadol alebo 100 listov smerom nahor. Skenovanie aj farebné v rozlíšení 600 x 600 Dpi je vo vysokej kvalite. Za minútu zoskenujete 10 farebných alebo 30 čiernobielych dokumentov. Samozrejmosťou je obojstranné skenovanie a automatický podávač dokumentov. Kvalita tlače, kopírovania a skenovania je na vysokej úrovni. Výtlačky sú ostré a v širokej škále čiernosivých odtieňov.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- rýchlosť tlače
- kvalita tlače
- 4 funkcie v jednom zariadení (tlač, kopírovanie. Skenovanie a fax)
- bohatá konektivita (USB, LAN, Wi-Fi)
- nastavenia bezpečnosti tlače
- možnosť rozšírenia (voliteľný zásobník papiera)
- veľký dotykový displej 
- komfortné ovládanie
- podpora tlače z mobilných zariadení

Mínusy tlačiarne

- trochu robustnejší dizajn
- iba čb tlač
- max formát A4

Náplne do tlačiarne

Model OKI MB562dnw využíva k tlači čierny toner s označením Toner OKI 45807102 s kapacitou 3 000 strán A4 s 5 % pokrytím alebo toner s označením OKI 45807106 s kapacitou až 7 000 strán. V ponuke pre túto multifunkciu nájdete aj alternatívne a značkové tonery TonerDepot, ktorými znížite svoje náklady na tlač.

Zhodnotenie

OKI MB562dnw je výkonná multifunkcia s veľmi dobrými funkciami a konektivitou vhodná pre pracovnú skupinu 1 - 25 užívateľov.  Kvalita tlače je výborná a výkonom dokáže pokryť aj potreby pracovnej skupiny s vysokým pracovným nasadením. Nechýba jej nič dôležité. Za nás, model vhodný do malej alebo stredne veľkej firmy, ale aj pre živnostníka, ktorý potrebuje tlačiť veľký objem tlače vo vysokej kvalite a s nízkymi nákladmi.

Tip pre vás

Tento model stojí za to pokiaľ sa uspokojíte s čiernobielou tlačou, ak potrebujete tlačiť aj farebne možno oceníte model  Lexmark CX517de.