Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP LaserJet Tank MFP 2604sdw

Nákup tlačiarne môže byť pomerne náročná úloha, pretože musíte mať na pamäti množstvo faktorov. Na začiatok sú tu počiatočné náklady na kúpu tlačiarne, či už by ste si mali kúpiť základnú tlačiareň, alebo zvoliť možnosť strednej triedy, alebo využiť možnosti vyššej kategórie. To, samozrejme, závisí od vašich potrieb, ale potom sú tu dodatočné náklady, bez ohľadu na to, ktorú z nich si kúpite. Tento model série LaserJet tento problém do značnej miery rieši, pretože obsahuje tankový systém pre toner.

 

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová monochromatická

Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/  Mopria

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 420 mm

Hĺbka: 350 mm

Výška: 320 mm

Hmotnosť: 9,5 kg

 

Dizajn

Jedným z kľúčových aspektov dizajnu tlačiarne je, koľko miesta zaberá. Tlačiareň HP 2604sdw LaserJet po rozbalení vyzerá trochu odstrašujúco vďaka svojej robustnosti. Nie je to však taká veľké a ľahko sa zmestí na pracovnú plochu, ale nezabudnite, že vedľa nej nebudete mať príliš veľa miesta na povedzme pracovnú plochu. Spoločnosť HP použila na tlačiareň matný povrch, ktorý jej dodáva pekný vzhľad. Na oboch stranách nájdete dve rukoväte pre prípad, že potrebujete zariadenie premiestniť.

Ovládací panel je v hornej časti zásobníka papiera a je to dosť zvláštne miesto, ale zvyknete si na to. K dispozícii je LED indikátor, ktorý vám oznámi zostatok tonera. Ovládanie sa vykonáva pomocou šiestich tlačidiel na vykonávanie rôznych funkcií tlačiarne. Zásobník papiera je pomerne veľký a má kapacitu 250 strán. Plusom je, že je úplne uzavretý, čo pomáha predchádzať zbytočnému zaseknutiu papiera.  Horná časť obsahuje plochý skener a masívnejší automatický podávač predlôh na 40 listov. Pod ním sa nachádza výstup papiera. Po zdvihnutí hornej časti sa dostanete k tankovému zásobníku tonera pre pohodlné a rýchle doplnenie. Celkovo je dizajn minimalistický a vyzerá celkom príjemne. Plasty sú pevne a továrenské spracovanie je kvalitné. Tlačiareň má stabilnú konštrukciu.

 

 Funkcie

Jednou z užitočných funkcií tejto multifunkcie typu 3 v 1 je automatická obojstranná tlač. Používatelia si ju majú možnosť zvoliť a naozaj rýchlo a efektívne tlačiť. Ako väčšina tlačiarní, aj toto je zariadenie typu všetko v jednom, čo znamená, že môžete skenovať a kopírovať aj svoje dokumenty. Všetky funkcie fungujú rýchlo a kvalitne. Pomocou aplikácie HP Smart App je nastavenie tlačiarne pohodlné a dokonca môžete vďaka tlačiť, skenovať alebo kopírovať dokumenty zo svojho smartfónu. Tlačiareň obsahuje automatický podávač dokumentov, ale bez funkcie obojstranného automatického skenovania. Konektivita je zastúpená klasickým USB pripojením pomocou kábla, zapojením do LAN siete  bezdrôtovým Wi-Fi pripojením. Nechýba podpora AirPrint a Mopria.

 

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Monochromatická multifunkcia  HP LaserJet Tank 2604sdw  tlači v čiernobielom režime v rozlíšení 600 x 600 Dpi. Za minútu vytlačí 22 strán vo formáte A4. Tlač prvej strany trvá približne 8 sekúnd. Skener naskenuje za minútu 19 strán v monochromatickom režime a 10 strán farebne. Kopírka pracuje rýchlosťou 14 strán za minútu. Zásobník má kapacitu 250 listov a na výstupe je to 100 listov. Odporúčané mesačné zaťaženie je 2 500 strán a maximálna vyťaženosť je 25 000 strán mesačne.

 

 

Plusy tlačiarne

- stabilná konštrukcia

- bohatá konektivita

- náklady na tlač jednej strany

- automatický podávač dokumentov

- obojstranná automatická tlač

- vysoká výťažnosť tlače z nizkonákladových tonerových kaziet

- rýchlosť tlače

- kvalita tlače

 

Mínusy tlačiarne

- len jeden vstupný zásobník papiera

 

Náplne do tlačiarne

Jednou z najväčších výziev v tlačiarňach je, keď kazeta vyschne, ale laserové tlačiarne týmto problémom netrpia. Je tu však toner, ktorý potrebuje výmenu. Tlačiareň sa dodáva s predinštalovaným tonerom, ktorý je schopný vytlačiť 5 000 strán. Takže ste zoradení aspoň na prvých 5 000 strán. Jednoduchý hrubý výpočet znamená, že ak vytlačíte aj 500 strán mesačne, môžete vydržať rok bez výmeny tonera. Pokiaľ denne netlačíte veľké množstvo dokumentov, kapacita tonera sa ukáže ako úplne dostatočná.

 

                

 

Na zlepšenie kapacity tonera spoločnosť HP tvrdí, že zlepšila zobrazovací valec. Ak chcete vymeniť toner potrvá vám to približne 15 sekúnd. Máte možnosť vybrať si z dvoch náplní tonerových kaziet a to: jedna na 2 500 strán a druhá na 5 000 strán. V závislosti od vašich potrieb sa môžete rozhodnúť, ktorá z nich by bola pre vás lepšia.

Zhodnotenie

Multifunkcia HP stojí približne 430 €, záleží na predajcovi. Ak ste malá alebo stredne veľká prevádzka a potrebujete tlačiareň, ktorá vám nebude robiť problémy, je to dobrá voľba, ktorá stojí za zváženie. Ušetrí veľa problémov a odvedie skvelú prácu pri tlači, skenovaní a kopírovaní dokumentov. Väčšia domácnosť alebo kancelária zameraná na čiernobielu tlač týmto zariadením získa tlač za nízke náklady.