Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Ricoh Ri 1000 (DTG)

Digitálna tlačiareň pre priamu tlač na textil

Spoločnosť Ricoh prekvapila začiatkom roka na veľtrhu v Mníchove, svojou digitálnou tlačiarňou Ricoh Ri 1000, typu Direct to Garment (DTG). Ide o zaujímavé riešenie pre priamu tlač na textil. Spoločnosť týmto novým modelom nahradí staršiu tlačiareň Ricoh Ri 3000 a obohatí tak dvojicu tlačiarní Ricoh Ri 100 a Ricoh Ri 6000. Novinka samozrejme prináša niekoľko vylepšení, rýchlejšiu tlač, kvalitnejšie rozlíšenie a podporu CMYK + W (biela farba). 
 
Nový model Ricoh Ri 1000 získal ocenenie CES 2019 Innovation Awards Honoree, čím nadviazal na minuloročný úspech, keď spoločnosť AnaJet získala ocenenie za produkt univerzálna tlačiareň Ricoh Ri 100 DTG. Pre úplnosť spoločnosť Ricoh odkúpila spoločnosť AnaJet, lídra technológii priamej tlači na odevy v roku 2016. AnaJet sa tak stala dcérskou spoločnosťou so 100 % vlastníctvom spoločnosti Ricoh a možnosťou naďalej pôsobiť pod vlastným menom. Táto akvizícia sa spoločnosti Ricoh vyplatila a s tlačiarňami (DTG) pre priamu tlač na textil žne úspechy.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: piezoelektrický atramentový systém
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
CPU/ Pamäť/ HDD: 2 GHz/ 2 GB/ 2GB
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlačiareň - priama tlač na textil (DTG)
Maximálny formát/ oblasť tlače: 406,4 x 508 mm
Typ atramentu: pigmentový atrament, ekologické atramenty na vodnej báze
Displej: áno
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 862 mm
Hĺbka: 1 325 mm
Výška: 480 mm
Hmotnosť: 3,42 kg
 
 
Unikátna tlač na textil pre kohoľvek, kdekoľvek
 
Tlačiareň patrí do série DTG (digitálna tlač priamo na odev). Svojimi rozmermi a zameraním je určená pre malé, až stredné veľké firmy. Týmto zariadením si dokážete rozšíriť svoje podnikanie v rámci reklamy a marketingu. Využitie nájde aj v prípade, že sa chcete zamerať na vlastný merch, propagovať svoj doplnkový produkt alebo službu. Tlačiareň tlačí na textil z bavlny, 100 % polyesteru a zmesi bavlny a polyesteru. Vie pokryť potreby tlače rôznych odevov, ako sú tričká, mikiny, tašky, ale aj textilné výrobky pre športovcov. Zariadenie nájde široké uplatnenie tlače v reklamnom biznise.
 
Model Ricoh Ri 1000 je zostavený na veľmi pevnej oceľovej konštrukcii a vybavený spoľahlivými súčiastkami, ktoré vydržia  náročnú prevádzku. Nielen väčšie rozmery, ale aj robustný dizajn z tlačiarne robia stabilné zariadenie. Predná časť obsahuje výsuvný vozík, podkladový nástavec na upnutie textilu s výmenným magnetickým mechanizmom nadstavcov v rôznych veľkostiach. Maximálna plocha tlače je 406,4 X 508 mm. Na pravej strane nájdete prehľadný dotykový LCD displej a bočná strana zariadenia je vyhradená pre samostatné atramentové náplne, vrátane špeciálnej bielej farby. K tlači sa využívajú ekologické atramenty na báze vody (CMYK) purpurová, azúrová, žltá a čierna. Na tmavý a čierny textil ich dopĺňa špeciálny pigmentový biely atrament.
 
 
 
 
Tlačiareň Ricoh Ri 1000 tlačí na textil vo vysokom rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi. Pre tlač používa 4 kvalitné tlačové hlavy Ricoh. O rýchly chod sa stará 2 Ghz procesor a 2 GB pamäť. Súčasťou zariadenie je aj 2 GB hardisk. Konektivita je možná pripojením usb káblom a zapojením pomocou ethernetu do LAN siete. Veľmi dobré sú riešené vymeniteľné magnetizované dosky, ktoré stačí rýchlo zacvaknúť alebo odobrať podľa potreby. Nie sú potrebné žiadne ďalšie nástroje. Zariadenie podporuje dosky v niekoľkých veľkostiach až do veľkosti 406,4 x 508 mm (max. plocha tlače). Tento systém rýchlej výmeny je prínosom všade, kde je potrebné zmeniť bez straty času veľkosť pre tlač. V menšej firme, kde sa bude potláčať menšie množstvo ks pre jednu veľkosť. Plnohodnotná farebná tlač na 1 biele alebo svetlé tričko trvá približne 28 sekúnd. Pri prevádzke je snímačmi kontrolovaná vlhkosť 45 - 80 % a prevádzková teplota sa pohybuje od 15 - 32° C.
 
Jednoduchá obsluha je doplnená inteligentným automatickým samočistiacim systémom. Používateľ tak získava tlačiareň, ktorú bude pohodlne používať a ľahko udržiavať vo forme. Stav hladiny a presné dávkovanie atramentu je nepretržite monitorovaný. Všetky informácie o zariadení sú prístupní na 7“ dotykovom farebnom displeji. Údržba tlačiarne je do istej miery automatizovaná, týka sa to miešania bieleho atramentu, samočistiacich funkcií a nepretržitého monitorovania dávkovania atramentu a hladiny vzduchu. V prípade tých funkcií údržby, ktoré nie sú automatizované, informuje používateľa inteligentný interaktívny návod na obsluhu tlačiarne a zobrazuje upozornenia na vykonanie potrebných úloh priamo na displeji. Ricoh Ri 1000 je zariadenie, ktoré vyžaduje minimálnu údržbu a je udržiavané v aktívnom stave, pripravené na tlač kedykoľvek. Pomocou inteligentného užívateľského prostredia pre rýchle nastavenie tlačiarne aj predvoľby tlače je obsluha komfortná.
 
Oficiálne sa na našom trhu tlačiareň Ricoh Ri 1000 nepredáva a dostupné informácie sú strohé. Na dostupnosť a cenu sa samozrejme môžete opýtať priamo na stránkach výrobcu. Tá by sa mala pohybovať niekde tesne pod hranicou 15 000 €. Zariadenie má však veľký potenciál z ktorého by mohli vyťažiť hlavne firmy, pre ktoré je plusom menšia počiatočná investícia, profesionálna tlač na rôzne druhy textilu, komplexné riešenie, ľahko ovládateľný softvér od výrobcu, jednoduchá obsluha a výmena častí (dosiek), bez potreby servisného technika, personalizovaná tlač priamo na mieste. Medzi plusy môžeme zaradiť aj stále kompaktné rozmery pre takýto typ tlačiarne a rýchlu návratnosť investície.
 

Zhodnotenie

 
Tlač priamo na textil nebola nikdy tak dostupná doslova pre kohokoľvek. Aj menšia firma si môže dovoliť rozšíriť svoj biznis o nový produkt v portfóliu. S tlačiarňou Ricoh Ri 1000 jednoducho od prvého kroku, tvorby návrhu s intuitívnym softvérom, cez výber veľkosti dosky, vloženie textilu, vyrovnanie, tlač a fixáciu prejde pohodlne každý používateľ. Obsluhovať tento typ zariadenia zvládne každý. Obávať sa netreba ani údržby. O to sa z veľkej časti  stará automatický samočistiaci systém alebo poloautomatické riadenia na základe upozornenia o vykonaní krokov pre užívateľa. Ricoh Ri 1000 je zaujímavá digitálna tlačiareň DTG pre rýchlu, kvalitné a bezpečnú tlač na textil. Ocenenie CES 2019 Innovation Awards Honoree si právom zaslúži.