Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Ako si vytlačiť fotografie štýl Polaroid na klasickej farebnej tlačiarni

Čas dovoleniek je aj časom zachytávania zážitkov na fotografie. Aby ostala trvalejšie spomienka zvyknú si ľudia fotografie vytlačiť a neuspokoja sa iba s digitálnym formátom. Najobľúbenejšou dovolenkovou formou sú instantné fotografie, ktoré si pekne prilepíte niekam v kancelárii alebo domácej pracovni. Keďže instantné fotografie sa vyznačujú menším rozmerom a hlavne samolepiacou stranou, tak sa takých dovolenkových záberov zmestí na spoločnú nástenku veľa. Čo robiť v prípade, že nemáte zariadenie Polaroid alebo iné pre okamžitú tlač? Je nám jasné, že rýchla momentka z Polaroidu má svoje čaro, ale ak ju chcete pre kolegov do práce na nástenku nemusia vôbec tušiť, ako ste ju vytvorili.

 

 

 

Potrebujete k tomu smartfón na ktorom dovolenkové zábery urobíte, farebnú tlačiareň a fotopapier. My sme objavili skvelý fotopapier spoločnosti HP, ktorý nájdete v
obchodoch pod názvom HP Sociál Media Snapshots. Tento fotopapier s rozmermi 10 x 13 cm v lesklej alebo pololesklej verzii nie je na prvý pohľad odlišný od bežných kvalitných fotopapierov. Vlastne sa líši iba jednou vlastnosťou a tou je samolepiace zadná strana. A to je zároveň aj neväčší benefit tohto produktu. Môžete vytlačenú fotografiu najlepit kamkoľvek. Presne tak, ako je to pri Polaroid alebo iných instantných fotografiách. Z niektorých povrchov sa dokonca dá odlepiť a znovu nalepiť na iné miesto. Samozrejme toto neplatí, ak fotografiu nalepíte na papier alebo vynilový povrch.

 

 

Na balení fotopapieru je odporúčanie používať spolu s aplikáciou HP Social Media Snapshots. Stiahnete si ju zadarmo v Google Play alebo App Store. Tú sme si museli stiahnuť pre iOS z americkej verzie AppStore. Po stiahnutí zvolíte odkiaľ sa majú fotografie vytlačiť. Okrem galérie fotografií priamo v smartfóne sú na výber: Facebook, Instagram a Flickr. Po prihlásení do účtu máte prístup k fotografiám. Teraz už stačí iba snímky z dovolenky alebo iné momentky upraviť podľa vlastných predstáv. V aplikácii máte možnosť pridať popisky, vybrať rôzne šablóny a podobne. Upravenú fotografiu môžete uložiť, zdieľať a samozrejme tlačiť. Následne sa stačí pripojiť k tlačiarni a vytlačiť fotografiu. Potom už len nalepiť na to správne miesto.

 

 

Balenie fotopapiera HP Social Media Snapshots obsahuje 25 ks samolepiacich fotopapierov vo formáte 10 x 13 cm s gramážou 256 g/ m2, typ lesklý alebo jemný lesk. Fotopapiereiere sú kompatibilné s atramentovými tlačiarňami. Cena sa pohybuje okoli 10€. Ak vlastníte akúkoľvek inú farebnú atramentovú tlačiareň (canon, epson, lexmark, brother...) môžete si vytlačiť dovolenkové samolepiace momentky "ala Polaroid" s použitím vysokolesklého samolepiaceho fotopapiera v klasickom formáte A4. Rozvrhnete si viac fotografií menších rozmerov a po vytlačení si ich jednoducho nastriháte. Takže toto je náš tip pre vaše “Polaroid dovolenkové fotografie” bez Polaroid zariadenia.