Kancelária a škola

Brother DCP-1622WE

Ak hľadáte monochromatickú laserovú tlačiareň pre domácnosť alebo malú firmu, môže vám výborne poslúžiť aj multifunkcia Brother DCP-1622WE. Ide o zariadenie pre čiernobielu tlač, ktoré má čo ponúknuť. Cena je priaznivá a okrem tlače môžete využiť aj kopírovanie a skenovanie. Hneď na úvod treba povedať, že ide o jednoduchší model a preto nedisponuje všetkými funkciami , ako modely z vyššej modelovej rady. Napriek, tomu si aj táto multifunkcia zaslúži pozornosť. Ide o cenovo dostupné riešenie pre rýchlu čiernobielu tlač.

 

Stručná charakteristika

Laserová multifunkcia/ monochromatická čiernobiela tlač/ A4/ USB 2.0/ Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n/ iPrint&Scan

Rozmery a hmotnosť 

Hĺbka 340 mm/ šírka 385 mm/ výška 255 mm/ hmotnosť 7,2 kg

Minimalistický dizajn

Zahrnúť priveľkou kritikou dizajn tlačiarní a multifunkcií nemá význam. Sú to zariadenia, ktoré majú slúžiť pri plnení pracovných úloh. Očakáva sa od nich výkon, kvalita výslednej tlače a pohodlné ovládanie. Preto pri dizajne málokedy natrafíte na štýlový model tlačiarne. Skôr je potrebné sa zamerať na rozmery a celkovú ergonómiu dizajnu. Tento model tieto podmienky spĺňa. Kompaktné rozmery a minimalistický dizajn zariadenia v čiernom prevedení dopĺňajú príjemne zaoblené hrany. Ovládací panel je trochu biedny. Nachádza sa ňom malý LCD displej spolu s niekoľkými tlačidlami. Displej je 16-znakový, 2-riadkový a bohužiaľ chýba mu aj podsvietenie. Oceniť však treba menšie rozmery, vďaka ktorým sa táto multifunkcia zmestí aj na pracovný stôl. Plasty z ktorého je zariadenie vyrobené nás síce nepresvedčili o tej najvyššej kvalite, no napriek tomu je multifunkcia pevná a továrenské spracovanie výborne.

3 v 1 ale čiernobiele 

Keďže ide o multifunkciu, tá vám ponúkne tri funkcie v jednom zariadení. Okrem čiernobielej tlače laserovou technológiou, môžete dokumenty jednoducho kopírovať a skenovať plochým skenerom (farebne).Skenovanie  je možné do emailu, grafiky alebo súboru. Pripojenie je vyriešené dvomi spôsobmi: klasickým spôsobom cez USB kábel priamo do počítača, prípadne notebooku alebo bezdrôtovo, pomocou Wi-Fi. Škoda, že tento model nepodporuje automatickú obojstrannú tlač.

Rýchlosť a kvalita tlače nesklamú 

Multifunkcia tlačí vo vysokom rozlíšení 2 400 x 600 Dpi a výsledná tlač má výbornú ostrosť. Čas za aký dosiahnete prvý výtlačok sa pohybuje pod hranicou 10 sekúnd. Za minútu dokáže Brother DCP-1622WE vytlačiť 20 čiernobielych strán vo formáte A4. Rozlíšenie skenera je 600 x 1200 Dpi (Interpolované 19 200 x 19 200 Dpi). Zariadenie obsahuje vstupný zásobník s kapacitou 150 listov a výstupný zásobník má kapacitu 50 listov, lícom nadol. Odporúčaný mesačný objem je 250 až 1 800 strán. Ideálne pracovné zaťaženie je zhruba 800 strán. 

 

Plusy 

- minimalistický dizajn
- kompaktné rozmery 
- podpora Wi-Fi 
- kvalita čiernobielej tlače
- multifunkcia 3 v 1
- jednoduché ovládanie
- nízke prevádzkové náklady
- cena a kapacita toneru (1 500 strán)

Mínusy 

- iba čiernobiela tlač
- malý displej bez podsvietenia 
- absencia duplexu
- vložené papiera v zásobníku vyčnievajú 
- vyššia hlučnosť počas tlače (pohotovostný režim nepočuteľný)

Cenovo výhodný toner

Do tejto multifunkcie ide čierny laserový toner s označením Toner Brother TN-1090. Kapacita toneru je 1 500 strán. 
Podporovaný je typ papiera štandardný, recyklovaný vo formáte A4, Letter, Legal, Folio. Gramáž papiera 60 - 150 g/m2.

Záverečný verdikt 

Táto multifunkcia má šancu zaujať dostupnou cenou, nízkymi prevádzkovými nákladmi, dobrou cenou originálnych tonerov a kompaktnými rozmermi. Ak využívate primárne čiernobielu tlač je to vhodné zariadenie, ktoré vám ponúkne okrem tlače aj kopírku a skener. Plusom je podpora Wi-Fi a jednoduché ovládanie. Ak odhliadneme od malého, nie príliš atraktívneho displeja, tak sklamaním sú dve veci. Jednou je chýbajúca automatická obojstranná tlač a zásobník na papier. Ten nie je uzavretý a tak sú papiera vystavené zašpineniu alebo prachu. Kvalita tlače je veľmi dobrá a celková práca so zariadením je rýchla.Skener je  na tom trochu horšie, čo sa týka kvality, ale na skenovanie dokumentov dostačujúci. Multifunkcia Brother DCP-1622WE dokáže tlačiť čiernobiele dokumenty vo vysokej kvalite s veľkým dôrazom na ekonomickú stránku tlače. Ak potrebujete tlačiť dokumenty rýchlo, kvalitne a za najnižšiu cenu je tento model vhodným adeptom aj pre vás.