Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Canon imagePROGRAF PRO-300

Fotografická tlačiareň Canon s 10-timi atramentmi

Profesionálnych tlačiarní pre fotografov a grafické štúdia na trhu veľa nie je. Preto nás potešilo uvedenie novinky spoločnosti Canon, model imagePROGRAF PRO-300. Fototlačiareň s podporou formátu A3+ dostala do vienka výborný výkon a množstvo vylepšení, oproti predošlej tlačiarni série imagePROGRAF. Má kompaktnejšie rozmery so zmenšením 15 %. Cena nebude pre bežného užívateľa, ktorý si potrebuje vytlačiť rodinné fotografie. Canon imagePROGRAF PRO-300 by mohol zaujať profesionálnych fotografov, grafikov a menšie firmy, ktoré doteraz využívali pre tlač vo vysokej kvalite alebo veľkoformátovú tlač externé firmy.
 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma, profesionálny fotograf
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ PIXMA Cloud Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia – tlač
Maximálny formát tlače: A3+
Automatická obojstranná tlač: nie
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 639 mm
Hĺbka: 379 mm
Výška: 200 mm
Hmotnosť: 14,4 kg

Čoraz kompaktnejší dizajn pre sériu PRO

Nový model dizajnom pripomína staršiu fototlačiareň Canon imagePROGRAF PRO 1000. Napriek zjednotenému vzhľadu sa novinka už na prvý pohľad líši veľkosťou, ktorá je o 15 % menšia. Viditeľné je to už pri balení. Krabica je oproti staršiemu modelu o veľa menšia. V portfóliu spoločnosti Canon sa aktuálne nachádzajú fotografické tlačiarne Canon PIXMA PRO a Canon imagePROGRAF PRO. Okrem imagePROGRAF PRO-300 sa objavil aj nový model PIXMA PRO-200, ktorý spoločnosť predstavila v Austrálii. Má rovnaký dizajn, ako modelová rada imagePROGRAF PRO, ale ešte menšie rozmery a pre tlač používa 8 samostatných atramentov. Nás však zaujíma aktuálny model Canon imagePROGRAF PRO-300, ktorý sa predáva v čiernej farebnej verzii. Vyhotovený je z kvalitných pevných plastov. Má výbornú ergonómiu, vďaka jemnému zaobleniu hrán a skoseniu prednej strany v hornej časti. Vrchná časť je mierne textúrovaná. Po jej otvorení sa dostanete k hlavnému podávaču papiera a k atramentových kazetám. Ďalší voliteľný podávač je zo zadnej strany. Na prednej strane so skosením sa nachádza vpravo grafický farebný 3“ (7,5 cm) displej a ovládacie tlačidlá. Po otvorení predného krytu získate podpornú lištu pre výstup tlače a nad ňou slot pre adaptér pre tlač na CD/ DVD média, ktorý môže poslúžiť aj pre tlač nálepiek na nechty. Vpravo na čelnej strane sú ešte dve tlačidlá pre zapnutie a stop. Fototlačiareň je kvalitne továrensky spracovaná a má príjemný dizajn v kompaktn

          

zdroj foto:canon.com

Funkcie pre profesionálov 

Nový model priniesol hneď niekoľko vylepšení oproti staršiemu modelu. Podporuje bezokrajovú tlač aj pre formát A3+. Dokáže tlačiť aj panoramatické fotografie na rolovaný papier. Pre zaistenie konzistencie atramentu obsahuje funkciu automatického pretrasenia a detekciu natočenia vloženého papiera. Konektivita je zastúpená štandardným prepojením USB káblom k PC, pripojením do LAN siete a možnosťou bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi. Nechýba ani podpora tlače z mobilných zariadení a z cloudových úložísk (Google Cloud, Pixma Cloud, AirPrint, Mopria). Keďže ide o fotografickú tlačiareň, nesmieme zabudnúť ani na podporu Wi-Fi PictBridge a priamu tlač z fotoaparátu. K zariadeniu ponúka výrobca kvalitný softvér Canon Professional Print & Layout, ktorý môže pracovať sám o sebe alebo ako plugin pre Canon DPP, Adobe Photoshop alebo Lightroom. Fototlačiareň Canon imagePROGRAF PRO-300 podporuje navyše tlač na textúrovaný fotopapier Premium Fine Art Rough. Zariadenie navyše dostalo nový matný čierny atrament ponúkajúci väčšiu hustotu čiernej, hladké prechody a detaily v tmavších oblastiach. Ovládanie je vďaka grafickému displeju a štvorsmerovému tlačidlu s potvrdzovaním pohodlné a k celkovému komfortu prispieva aj podpora menu v 33 jazykoch, vrátane slovenského a českého.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí vo farebnom režime s rozlíšením 4 800 x 2 400 Dpi. Údaj o rýchlosti sa odvíja od počtu tlače na výstupe za čas k tomu potrebný, kde je potrebné brať do úvahy, že: rýchlosť tlače fotografií je založená na predvolenom nastavení pomocou normy ISO/JIS-SCID N2 na lesklom fotografickom papieri Plus II a do úvahy neberie čas spracovania údajov v hostiteľskom počítači. Rýchlosť tlače sa môže odlišovať v závislosti od konfigurácie systému, rozhrania, softvéru, komplexnosti dokumentu, režimu tlače, pokrytia strany a typu použitého papiera. Každopádne môžeme očakávať, že tlač farebných a čiernobielych fotografií vo formáte A3+ bude trvať približne 4 minúty 15 sekúnd (podľa údajov výrobcu). O kvalite tlače sa nemusíme baviť. Tá je na vysokej profesionálnej úrovni.

 

Plusy tlačiarne

- vysoká kvalita tlače
- bezokrajová tlač
- formát A3+
- rozlíšenie tlače 
- podpora tlače na textúrovaný papier
- špeciálny čierny matný atrament pre lepšie prechody
- štýlový dizajn a kompaktné rozmery
- softvérová výbava (Canon Professional Print & Layout)
- ovládateľnosť pomocou 3“ grafického displeja
- kvalitné továrenské spracovanie
- dobrá konektivita 
- inovácie (detekcia natočenia papiera, automatické pretrasenie atramentu pre konzistenciu)
- možnosť tlače panoramatických fotografií na rolovaný papier


Mínusy tlačiarne

- pre niekoho vyššia cena
- absencia hostiteľský port USB

 

Náplne do tlačiarne

Fototlačiareň tlačí pomocou 9-tich farebných samostatných atramentov spolu s priehľadným optimizérom. K vysokej kvalite na výstupe značne prispieva typ trvácnych pigmentových atramentov Lucia PRO Ink. Do zásobníka atramentov vojde 10 kaziet systém (Y/M/C/R/PC/PM/Gy/PBk/MBk) + CO. Plusom je špeciálny matný čierny atrament, ktorý prispieva k väčšej hustote čiernej, hladším prechodom a vykresleniu detailov v tmavších oblastiach. Čierny matný atrament dopĺňa fotografická čierna náplň

 

 

 

Čo sa týka vyťaženosti z údajov výrobcu môžeme predpokladať, že odhadovaná vyťaženosť pre podporovaný formát A3+ je:
 
Počet fotografií vo formáte A3+ 8
Matná čierna (MBK): 270 fotografií
Fotografická čierna (PBK): 33 fotografií
Sivá (GY): 44 fotografií
Azúrová (CY): 82 fotografií
Fotografická azúrová (PC): 116 fotografií
Purpurová (M): 87 fotografií
Fotografická purpurová (PM): 73 fotografií
Žltá (Y): 87 fotografií
Červená (R): 129 fotografií
Optimalizátor farebnosti (CO): 97 fotografií

Pre štandardný fotografický formát 10 x 15 cm je:

Počet fotografií formátu 10 x 15 cm 7
Matná čierna (MBK): 1 750 fotografií
Fotografická čierna (PBK): 303 fotografií
Sivá (GY): 236 fotografií
Azúrová (CY): 735 fotografií
Fotografická azúrová (PC): 625 fotografií
Purpurová (M): 785 fotografií
Fotografická purpurová (PM): 530 fotografií
Žltá (Y): 530 fotografií
Červená (R): 920 fotografií
Optimalizátor farebnosti (CO): 272 fotografií

Zhodnotenie

Fotografická tlačiareň Canon imagePROGRAF PRO-300 je novinka, ktorá prináša niekoľko inovácií pre profesionálnu tlač fotografií. Vďaka kompaktnejším rozmerom a cene je dostupná aj pre náročnych domácich užívateľov, ktorí sa venujú fotografii. Veľkým prínosom môže byť aj pre malú firmu, ktorá potrebuje vysokokvalitnú fotografickú tlač. Najväčšou skupinou užívateľov budú profesionálny fotografi, ktorí potrebujú spoľahlivé zariadenie s vysokou úrovňou kvality na výstupe.