Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Brother HL-L8360CDW

Ak potrebujete výkonnú tlačiareň s podporou automatickej obojstrannej tlače a dobrou konektivitou je tu model Brother HL-L8360CDW, ktorý spĺňa tieto požiadavky. Ponúka nielen spoľahlivý výkon, ale aj kvalitný tlačový výstup s ostrým textom a živými farbami. Táto laserová tlačiareň je vhodná všade tam, kde sa vyžaduje rýchlosť, spoľahlivosť a tlačí sa väčší objem tlače. Ide v podstate o nástupcu modelu Brother HL-L8260CDW s lepšou možnosťou rozšírenia, dvojnásobnou pamäťou a vyššou vyťaženosťou tonerov.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma, domácnosť, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint&Scan/ Mopria/ Wi-Fi Direct
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 441 mm
Hĺbka: 486 mm
Výška: 313 mm
Hmotnosť: 21,9 kg
 
 

Dizajn v kompaktnom prevedení

Napriek robustnej konštrukcii ide o kompaktné stolové zariadenie so štvorcovým pôdorysom. Jemne zaoblené hrany prispievajú k dobrej ergonómii. Horná časť zariadenia patri výstupu papiera. V ľavej časti je vyklápací dotykový LCD displej s uhlopriečkou 2,7“ (6,8 cm) s tromi základnými ovládacími tlačidlami. Pod displejom je hlavné tlačidlo zapínania. Na prednej strane hore je umiestnený port hostiteľského USB pre priamu tlač z USB kľúča. Otvárací kryt na prednej strane ukrýva štyri samostatné tonerové kazety. V spodnej časti sa zase nachádza vstupný kombinovaný zásobník papiera s kapacitou 300 hárkov (250 + 50 viacúčelový zásobník). Zariadenie je možné rozšíriť o dva prídavné zásobníky s kapacitou 2 x 500 hárkov papiera. Spolu môžete využívať kapacitu papiera na vstupe, až 1 300 hárkov papiera. Konektory pre zapojenie do elektrickej a LAN siete sú v zadnej časti tlačiarne. Továrenské spracovanie je veľmi kvalitné a plasty sú pevné. Konštrukcia je vďaka kvalitným materiálom stabilná a zariadenie pracuje spoľahlivo aj počas náročnej prevádzky. Plusom je pohodlný prístup k ovládaniu, manipulácia s papierom a aj samotný prístup k tonerovým kazetám. Model je v ponuke v klasickom sivo-čiernom prevedení.
 
           
 
 

Funkcie

Farebná laserová tlačiareň Brother HL-L8360CDW sa môže pochváliť veľmi bohatou konektivitou. Okrem klasického pripojenia pomocou USB k jednému počítaču obsahuje pripojenie k LAN sieti ethernetovým káblom, Wi-Fi pripojenie s podporou Wi-Fi Direct, technológiu NFC a samozrejme aj podporu tlače z mobilných zariadení. Okrem toho nechýba podpora pre cloudovú aplikáciu Brother Office Print na tlač z programov Microsoft Word, PowerPoint, Excel a OneDrive. Používateľ môže tlačiť z USB kľúčov vďaka hostiteľskému USB portu. Nastavenie tlačiarne a ovládanie tlače je komfortné pomocou dotykového LCD displeja. Pomocou neho sa jednoducho dokážete pripojiť aj k obľúbeným cloudovým službám. Ako plus hodnotíme bezpečnostné funkcie to vrátane Secure Function Lock na obmedzenie určitých funkcií a zabezpečená tlač pre prístup k citlivým dokumentov po zadaní PIN kódu. Model Brother HL-L8360CDW samozrejme podporuje automatickú obojstrannú tlač. Na grafickom displeji si používateľ vie skontrolovať hladinu tonerových kaziet.
 
 
 

Rýchlosť a kvalita tlače

Pri tomto modeli sa nemusíte obávať, že vaša tlač v pracovnej skupine nebude dosť efektívna a rýchla. Za minútu získate 31 až 33 strán tlače v oboch režimoch (monochromatický a farebne). O stabilný výkon a svižný chod sa stará vyladený hardvér (procesor 800 Mhz, 512 Mb pamäť). Tlačiareň tlačí v maximálnom formáte A4 na širokú škálu médií. Vstup papiera je možné rozšíriť zo štandardných 300 listov až na maximum 1 300 listov. Výstup papiera má kapacitu 150 listov. Rozlíšenie tlače je 2 400 x 600 Dpi. Odporúčaný mesačný objem ja 4 000 strán tlače. Kvalita tlače je veľmi dobrá a to hlavne pri textových dokumentoch a grafike. O poznanie horšie je to s tlačou fotografií, kde sa už môžu mierne strácať niektoré detaily. Predsa len nejde o fotografickú tlačiareň, ale o zariadenie do kancelárie. A pre tento druh tlače ide o veľmi výkonnú tlačiareň s vysokou kvalitou tlače.
 
 
Plusy tlačiarne
 
- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktná veľkosť
- stabilná konštrukcia
- kvalita a rýchlosť tlače
- prehľadný dotykový LCD displej
- kapacita papiera na vstupe
- automatická obojstranná tlač
- bohatá konektivita
- bezpečnostné funkcie
- nízke náklady na tlač
 
Mínusy tlačiarne
 
- kvalita fotografií
 
 
 

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň používa k tlači štyri samostatné tonerové kazety systém CMYK. Vďaka tonerom s vyššou vyťaženosťou sa dostanete na nižšie prevádzkové náklady. Kazety majú označenie čierny TN-421BK a TN-421C/M/Y a vyťaženosť 3 000 strán tlače čierny toner a 1 800 farebné tonery. Veľkokapacitné tonery TN-423BK/C/M/Y majú vyťaženosť  6 500 strán čierny a 4 000 strán farebné tonery. Extra vysoko-veľkokapacitnými tonermi TN-426BK/C/M/Y dokážete vytlačiť Až 9 000 strán v monochromatickom režime a 6 500 strán farebne.
 
 
 

Zhodnotenie

Farebná laserová tlačiareň Brother HL-L8360CDW má veľmi dobrý výkon a tlačí vo vysokej kvalite. Nielen rýchlosť, kvalita, ale aj bohatá konektivita a bezpečnostné funkcie tlače ju predurčujú do pracovných skupín, kde sa vyžaduje efektivita tlačových úloh, nízke náklady na tlač a spoľahlivosť aj pri väčšom objeme tlače. Plusom je rozšíriteľnosť prídavným príslušenstvom.