Kancelária

Brother HL-L8360CDW

Ak potrebujete výkonnú tlačiareň s podporou automatickej obojstrannej tlače a dobrou konektivitou je tu model Brother HL-L8360CDW, ktorý spĺňa tieto požiadavky. Ponúka nielen spoľahlivý výkon, ale aj kvalitný tlačový výstup s ostrým textom a živými farbami. Táto laserová tlačiareň je vhodná všade tam, kde sa vyžaduje rýchlosť, spoľahlivosť a tlačí sa väčší objem tlače. Ide v podstate o nástupcu modelu Brother HL-L8260CDW s lepšou možnosťou rozšírenia, dvojnásobnou pamäťou a vyššou vyťaženosťou tonerov.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma, domácnosť, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint&Scan/ Mopria/ Wi-Fi Direct
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 441 mm
Hĺbka: 486 mm
Výška: 313 mm
Hmotnosť: 21,9 kg
 
 

Dizajn v kompaktnom prevedení

Napriek robustnej konštrukcii ide o kompaktné stolové zariadenie so štvorcovým pôdorysom. Jemne zaoblené hrany prispievajú k dobrej ergonómii. Horná časť zariadenia patri výstupu papiera. V ľavej časti je vyklápací dotykový LCD displej s uhlopriečkou 2,7“ (6,8 cm) s tromi základnými ovládacími tlačidlami. Pod displejom je hlavné tlačidlo zapínania. Na prednej strane hore je umiestnený port hostiteľského USB pre priamu tlač z USB kľúča. Otvárací kryt na prednej strane ukrýva štyri samostatné tonerové kazety. V spodnej časti sa zase nachádza vstupný kombinovaný zásobník papiera s kapacitou 300 hárkov (250 + 50 viacúčelový zásobník). Zariadenie je možné rozšíriť o dva prídavné zásobníky s kapacitou 2 x 500 hárkov papiera. Spolu môžete využívať kapacitu papiera na vstupe, až 1 300 hárkov papiera. Konektory pre zapojenie do elektrickej a LAN siete sú v zadnej časti tlačiarne. Továrenské spracovanie je veľmi kvalitné a plasty sú pevné. Konštrukcia je vďaka kvalitným materiálom stabilná a zariadenie pracuje spoľahlivo aj počas náročnej prevádzky. Plusom je pohodlný prístup k ovládaniu, manipulácia s papierom a aj samotný prístup k tonerovým kazetám. Model je v ponuke v klasickom sivo-čiernom prevedení.
 
           
 
 

Funkcie

Farebná laserová tlačiareň Brother HL-L8360CDW sa môže pochváliť veľmi bohatou konektivitou. Okrem klasického pripojenia pomocou USB k jednému počítaču obsahuje pripojenie k LAN sieti ethernetovým káblom, Wi-Fi pripojenie s podporou Wi-Fi Direct, technológiu NFC a samozrejme aj podporu tlače z mobilných zariadení. Okrem toho nechýba podpora pre cloudovú aplikáciu Brother Office Print na tlač z programov Microsoft Word, PowerPoint, Excel a OneDrive. Používateľ môže tlačiť z USB kľúčov vďaka hostiteľskému USB portu. Nastavenie tlačiarne a ovládanie tlače je komfortné pomocou dotykového LCD displeja. Pomocou neho sa jednoducho dokážete pripojiť aj k obľúbeným cloudovým službám. Ako plus hodnotíme bezpečnostné funkcie to vrátane Secure Function Lock na obmedzenie určitých funkcií a zabezpečená tlač pre prístup k citlivým dokumentov po zadaní PIN kódu. Model Brother HL-L8360CDW samozrejme podporuje automatickú obojstrannú tlač. Na grafickom displeji si používateľ vie skontrolovať hladinu tonerových kaziet.
 
 
 

Rýchlosť a kvalita tlače

Pri tomto modeli sa nemusíte obávať, že vaša tlač v pracovnej skupine nebude dosť efektívna a rýchla. Za minútu získate 31 až 33 strán tlače v oboch režimoch (monochromatický a farebne). O stabilný výkon a svižný chod sa stará vyladený hardvér (procesor 800 Mhz, 512 Mb pamäť). Tlačiareň tlačí v maximálnom formáte A4 na širokú škálu médií. Vstup papiera je možné rozšíriť zo štandardných 300 listov až na maximum 1 300 listov. Výstup papiera má kapacitu 150 listov. Rozlíšenie tlače je 2 400 x 600 Dpi. Odporúčaný mesačný objem ja 4 000 strán tlače. Kvalita tlače je veľmi dobrá a to hlavne pri textových dokumentoch a grafike. O poznanie horšie je to s tlačou fotografií, kde sa už môžu mierne strácať niektoré detaily. Predsa len nejde o fotografickú tlačiareň, ale o zariadenie do kancelárie. A pre tento druh tlače ide o veľmi výkonnú tlačiareň s vysokou kvalitou tlače.
 
 
Plusy tlačiarne
 
- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktná veľkosť
- stabilná konštrukcia
- kvalita a rýchlosť tlače
- prehľadný dotykový LCD displej
- kapacita papiera na vstupe
- automatická obojstranná tlač
- bohatá konektivita
- bezpečnostné funkcie
- nízke náklady na tlač
 
Mínusy tlačiarne
 
- kvalita fotografií
 
 
 

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň používa k tlači štyri samostatné tonerové kazety systém CMYK. Vďaka tonerom s vyššou vyťaženosťou sa dostanete na nižšie prevádzkové náklady. Kazety majú označenie čierny TN-421BK a TN-421C/M/Y a vyťaženosť 3 000 strán tlače čierny toner a 1 800 farebné tonery. Veľkokapacitné tonery TN-423BK/C/M/Y majú vyťaženosť  6 500 strán čierny a 4 000 strán farebné tonery. Extra vysoko-veľkokapacitnými tonermi TN-426BK/C/M/Y dokážete vytlačiť Až 9 000 strán v monochromatickom režime a 6 500 strán farebne.
 
 
 

Zhodnotenie

Farebná laserová tlačiareň Brother HL-L8360CDW má veľmi dobrý výkon a tlačí vo vysokej kvalite. Nielen rýchlosť, kvalita, ale aj bohatá konektivita a bezpečnostné funkcie tlače ju predurčujú do pracovných skupín, kde sa vyžaduje efektivita tlačových úloh, nízke náklady na tlač a spoľahlivosť aj pri väčšom objeme tlače. Plusom je rozšíriteľnosť prídavným príslušenstvom.