Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson SureColor SC-F100

Prvá termosublimačná farebná tlačiareň Epson formátu A4

Spoločnosť Epson predstavila svoju prvú farebnú tlačiareň s termosublimačnou technológiou formátu A4 v kompaktnej veľkosti. Hlavnými lákadlami je jednoduché ovládanie a nízke prevádzkové náklady. Týmto modelom sa spoločnosť Epson zameriava na menšie a začínajúce firmy, ktoré potrebujú naštartovať alebo rozšíriť ponuku svojich produktov do reklamného sektoru. Vďaka kompaktným rozmerom stolovej tlačiarne je tlačiareň vhodná pre rýchly štart v priestore menšej firmy, ktorá ňou dokáže pokryť svoje potreby v rámci rôznych propagačných a reklamných predmetov, napríklad aj s vlastným logom. Tento model dostal podporu novej platformy Epson Cloud Solutions PORT na sledovanie nákladov tlačových úloh a ich priebežnú kontrolu.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: termosublimačná farebná
Použitie firma/ domácnosť : začínajúca firma so zameraním na reklamný sektor, menšie grafické alebo reklamné štúdio
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 375 mm
Hĺbka: 475 mm
Výška: 187 mm
Hmotnosť: 4,6 kg


Kompaktný dizajn v štýlovom prevedení

Veľkosť a dizajn tohto modelu je milým prekvapením pre každého, kto hľadá tlačiareň so sublimačnou technológiou tlače. Donedávna sa ponuka zužovala na veľkoformátové tlačiarne alebo malé vreckové fototlačiarne. Výnimkou boli modely Canon Selphy, ktoré však stále nedosahovali na tlač vo formáte A4 a nepodporovali takú škálu podporovaných médií. Tlačiareň Epson SureColor SC-F100 má štýlový dizajn v kombinácii bielo sivej farby, jemné zaoblené hrany a delené jednotlivé časti. Horná časť sa skladá z otváracieho veka (to je zo spodnej strany tvarované, ako medový plast) pod ktorým nájdete mechanizmus tlačiarne. Pravá strana je vyhradená pre tankový zásobník so 4 samostatnými nádržkami na atrament. Priehľadné okienka dovoľujú vizuálne kontrolovať stav hladiny. Po otvorení hornej časti sa dostanete k doplňovaciemu systému. Vzadu na pravej strane je krytka prichytená skrutkou, za ktorou je odpadová nádobka. Prednej časti dominuje ovládací panel s intuitívnym farebným 2, 4“ LCD displejom a dotykovými ovládacími tlačidlami. Hlavné tlačidlo zapnutia je podsvietené. Panel sa dá v miernom uhle naklopiť. Pod panelom sa nachádza výstupná lišta pre výtlačky a pod ňou je šuplíkový vstupný zásobník papiera. Konektory pre zapojenie do elektrickej siete pre USB a ethernet káble sa nachádzajú vpravo vzadu. Továrenské spracovanie tlačiarne je veľmi kvalitné, plasty sú pevné a neprehýbajú sa. Celkový dizajn je veľmi príjemný a zariadenie pôsobí moderne a štýlovo. Vďaka tomu zapadne hravo do akéhokoľvek pracovného prostredia modernej kancelárie.

 

             

zdroj: epson.com

Funkcie 

Sublimačná tlačiareň Epson SureColor SC-F100 je zariadenie pre menšie firmy a start-upy, ktoré zužitkujú jej vlastnosti tlače na reklamné predmety, propagačné materiály, ale aj malých výrobcov textilu. To čo je potrebné pre tento účel tlačiareň spĺňa. Ide o jednoúčelovú tlačiareň zameranú v plnej miere na kvalitnú tlač. Bohatá konektivita prispieva k tomu, že svoje návrhy na tlač môžete preniesť do tlačiarne odkiaľkoľvek. Pripojiť sa môžete do LAN siete alebo bezdrôtovo pomocou Wi-Fi. Ďalšia možnosť je tlač z mobilných zariadení a prístup ku cloudovým službám. Ak si svoje predlohy k tlači potrebujete upraviť v grafickom programe môžete využívať prepojenie pomocou USB kábla k počítaču.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Model Epson SureColor SC-F100 tlačí v rozlíšení 600 x 1 200 Dpi v maximálnom formáte A4. kvalita tlače je vďaka technológii a použitiu tlačovej hlavy PrecisionCore na vysokej úrovni. Ostrosť aj farebné podanie je veľmi dobré a výtlačky dosahujú mimoriadnej kvality. Výrobca nikde neuvádza rýchlosť tlače, čo sa pri sublimačnej tlači ani neočakáva, keďže nejde o zariadenie pre veľký objem tlače s vysokou produktivitou. Pri prvých testoch to však vychádza približne 65 sekúnd na 1 stranu tlače formátu A4.  Najväčším plusom tohto modelu je vysoká kvalita tlače a podpora tlače na širokú škálu papierov, rôzne typy fotopapiere, textúrovaný, magmatický papier a špeciálne fólie.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktná veľkosť a prijemný dizajn
- vysokokvalitný výstup tlače 
- tlačová hlava Epson PrecisionCore MicroTFP
- konektivita pripojenie Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet, USB 2.0
- farebný 2,4 „LCD displej
- 140 ml fľaše s atramentom
- rozšírená záruka spoločnosti Epson
- nízke prevádzkové náklady


Mínusy tlačiarne

- iba tlač
- vstupný zásobník s menšou kapacitou papiera


Náplne do tlačiarne

Tlačiareň využíva k tlači 4 samostatné atramenty čierny, azúrový, purpurový a žltý. Sú dodávané v balení v 140 ml fľaštičkách. Pomocou nich sa doplňuje atrament do oddelených nádržiek tankového zásobníka tlačiarne. Výhodou je, že doplnenie je možné aj počas tlače. Tento jednoduchý systém doplnenia a nízka cena atramentov sú veľkým plusom zariadenia.

 

zdroj: epson.com

Zhodnotenie

Tlačiareň Epson SureColor SC-F100 zapĺňa medzeru na trhu so sublimačnou tlačou. Pre malé firmy je to veľmi dobrá voľba hneď z niekoľkých dôvodov. Nízka vstupná investícia (oproti profesionálnej sublimačnej tlači), kompaktná veľkosť zariadenia vhodná aj do menších priestorov, vysoká kvalita tlače, podpora širokej škály médií a nízke náklady na tlač, vďaka cenovo dostupným náplniam. Ďalším plusom je jednoduché ovládanie a minimálna údržba. Ak si potrebujete v malej firme potlačiť radovo v desiatkach alebo stovkách ks svoje produkty je to dobrá voľba.