Kancelária a škola

HP DeskJet 2720 All-in-One

Nové modely série Deskjet HP (2020)

Spoločnosť HP zaradila do svojej ponuky 4 nové modely, ktoré sa dostanú na trh už tento mesiac (júl 2020). Zatiaľ sú v ponuke v stave predobjednávka - novinka. Musíme priznať, že vyzerajú sviežo a čo do dizajnu, určite sa budú užívateľom páčiť. Cenovo sa odrážajú od veľmi dostupnej ceny za každý model. Novinky by mohli nahradiť najlacnejšie atramentové multifunkcie, až po stredné modely pre náročnejších užívateľov do domácnosti. V krátkosti vám 4 nové modely predstavíme. Prvým je najlacenjšia multifunkčná tlačiareň HP DeskJet 2720.

 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, Home Office, študent Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ HP Smart Print
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (manuálne)
Displej: áno (segmentový, informačný)


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 425 mm
Hĺbka: 304 mm
Výška: 154 mm
Hmotnosť: 3,42 kg

 

HP DeskJet 2720 (3 v 1)

Cenovo najdostupnejší model má označenie Deskjet 2720 a mohol by nahradiť multifunkciu HP Deskjet 2630 alebo byť aspoň novšou alternatívou k tomuto modelu. Tento model by mohol nájsť uplatnenie v menšej domácnosti, kde sa netlačí veľa alebo v študentskej izbe, prípadne ako riešenie pre nenáročný Home Office. Výhodou je bezdrôtová konektivita, jednoduché ovládanie a multifunkčnosť troch funkcií v jednom kompaktnom zariadení.

 

Moderný svieži dizajn

Dizajn sa nesie v duchu celej novej ponuky v krásnej štýlovej bielej so sivými akcentmi. Zariadenie pôsobí moderne a dosť luxusne aj v tejto najnižšej rade. Minimalistický dizajn sa hodí k malým rozmerom zariadenia, pre ktoré nájdete miesto aj na menšom pracovnom stole. Hornú časť tlačiarne zaberá otvárací kryt pod ktorým sa nachádza plochý skener a jednoduchý ovládací panel. Ten ponúka niekoľko tlačidiel a malý, informačný segmentový displej. Vstup papiera je v zadnej časti zariadenia a výstup vpredu po otvorení krytu, ktorý slúži zároveň, ako lišta pre výtlačok. Ak ho porovnáte so starším modelom HP DeskJet 2630, tak ide o parametrovo totožné zariadenia, rovnakej veľkosti a jediný rozdiel je nové farebné prevedenie. Aj cena novej multifunkcie je rovnaká, takže pôjde o najdostupnejší model z ponuky HP medzi multifunkciami.

 

Základné funkcie, rýchlosť a kvalita tlače

Ide o farebnú multifunkciu, ktorá tlačí atramentovou termálnou technológiou. Za minútu dokáže vytlačiť 7,5 strán v monochromatickom režime alebo 5,5 strán farebne. Tlač prvej strany trvá približne 15 sekúnd. Maximálne rozlíšenie pre najlepšiu kvalitu je 1 200 x 1 200 Dpi. Zariadenie tlačí do formátu A4. Okrem funkcie tlače ponúka aj kopírovanie a skenovanie. Obojstranná tlač je možná, ale iba ručná s podporou vhodného ovládača. Vstupná kapacita papiera je 60 hárkov a na výstupe to je 25 hárkov. Multifunkcia HP DeskJet 2720 je vhodná do domácnosti a pre nenáročného študenta, ktorý tlačí mesačne približne 50 až 100 strán. Plusom je podpora bezdrôtového pripojenia  a tlač z mobilných zariadení. Nový model by sa mal dostať do predaja za cenu tesne nad 40 €, čo je veľmi dostupná cena za farebnú multifunkciu. Kvalita tlače je pre bežného užívateľa dostačujúca a pri cene zariadenia, by sme ani nehľadali nedostatky. 

 

Náplne do tlačiarne

Nás však zaujíma hlavne cena náplní, čo môže výhodnosť tejto tlačiarne podstatne znížiť. Tento model používa pre tlač 2 atramentové kazety. Náplň s čiernym atramentom s označením HP 305 (black) má vyťaženosť 120 strán vo verzii štandard. Vo verzii HP 305XL má kapacitu 240 strán. Farebná náplň Tricolor má v štandardnej verzii kapacitu 100 strán a vo veľkokapacitnej XL verzii 200 strán. Napriek nízkej cene zariadenia náklady na tlač až také nízke nebudú, ale do domácnosti, kde sa tlačí málo je to dobré zariadenie pre tlač, kopírovanie a skenovanie s podporou tlače z mobilu.

 

Plusy tlačiarne

- nízka cena zariadenia 
- moderný dizajn a kompaktné rozmery
- podpora bezdrôtového pripojenia a tlače z mobilu
- aplikácia HP Smart 
- jednoduché ovládanie
- farebná tlač
- multifunkčnosť (tlač, kopírovanie, skenovanie)
 

Mínusy tlačiarne

- náklady na tlač
 

 

Zhodnotenie

Multifunkcia HP DeskJet 2720 by sa mala objaviť v obchodoch už v týchto dňoch a pravdepodobne nové farebné prevedenie nahradí starší model. Okrem veľmi príjemnej bielo - sivej verzie by sa mala objaviť na trhu aj verzia  2721 v bielej s akcentmi v petrolejovej farbe. Na výkone a vyťaženosti to zákazník síce nepocíti oproti starším modelom, ale bude mať v tejto nízkej cenovej hladine na výber z nových farieb. Nám osobne sa model 2720 v sviežej bielej v kombinácii so sivou a strieborným logom veľmi páči. Aj napriek cene pôsobí dizajn štýlovo.