Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson SureColor SC-P700

Profesionálny fotografi si znova prídu na svoje. Spoločnosť Epson má v ponuke dva veľmi zaujímavé modely navrhnuté práve pre nich. Ak pracujete, ako profesionál alebo poloprofesionál a nadšenec kvalitnej fotografie, dvojica modelov Epson SureColor SC-P700 a Epson SureColor SC-P900 by vás mohla zaujať. Modely spĺňajú všetky požiadavky pre tlač v tej najvyššej kvalite až do formátu (A3, A2) a k tlači používajú nové atramenty rady UltraChrome Pro 10. Práve vďaka nim dosahuje výsledná tlač oveľa lepší farebný gamut, plynulejšie prechody tónov čiernej a minimalizáciu zrnitosti. Čo všetko ponúka model Epson SC-P700 sme pre vás zhrnuli do niekoľkých viet.


 
Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : profesionálny fotografi, malé fotografické a grafické štúdia
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi-Direct
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: fotografická tlačiareň - tlač
Maximálny formát tlače: A3+
Automatická obojstranná tlač: nie (manuálne)
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 515 mm
Hĺbka: 368 mm
Výška: 185 mm
Hmotnosť: 12.6 kg


Minimalistický dizajn

Už prvé dojmy z modelu Epson SC-P700 sú veľmi príjemné. Zariadenie sa odkláňa od jemne zaoblených hrán, typických pre dnešné tlačiarne a ide si svojou cestou. Dizajn je minimalistický s geometricky ostrými hranami. Výrobca upravil dizajn tak, že neuvidíte okrem čistých línii nič rušivé. Mimoriadne štýlový dizajn v čiernom prevedení pôsobí luxusne a tlačiareň bude vyzerať krásne v akomkoľvek priestore. Predná čelná strana je predelená na dve časti. Horný panel obsahuje strieborné logo výrobcu. Spodná časť je otváracia a ukrýva výstupný podvozok pre výtlačky. Na vrchnej strane nájdete ovládací panel v lesklom prevedení, ktorý zaberá polovicu hornej strany. Je na ňom umiestnený farebný inteligentný LCD displej s uhlopriečkou 10,9 cm s dotykovým ovládaním. Druhá polovica patrí matnej časti, ktorá slúži po otvorení, ako vstupný podávač papiera. Predelené časti sú podsvietené jemnými bielymi LED diódami, čo dodáva tlačiarni ešte väčší šmrnc. Model Epson SC-P700 má kompaktné rozmery a je o niečo menší, než model SC-P900. Určite netreba zdôrazňovať, že továrenské spracovanie je na mimoriadne vysokej úrovni a použité plasty sú pevné a kvalitné. Na zariadení nenájdete jedinú chybičku a dizajn, ako celok je exkluzívny. K atraktivite prispeli aj malé nožičky. Musíme povedať, že ide o jednu z najkrajších tlačiarní, aké sme videli a pripomína skôr Hi-Fi zariadenie, ako tlačiareň. 

 

  

zdroj: epson.com

Funkcie navrhnuté pre fotografov

Napriek tomu, že ide o jednoúčelové zariadenie určené pre fotografickú tlač, sú možnosti v tejto oblasti štedré pre dosiahnutie, čo najlepšieho výsledku. Model Epson P700 má bohatú konektivitu a okrem rýchleho pripojenia pomocou USB 3.0 ponúka aj rozhranie pre pripojenie ethernetovým káblom a vytvorenie Wi-Fi Direct  v pásme 2,4 a 5 GHz. Podporu má aj tlač z mobilných zariadení a tlač z clouvých služieb. Okrem Epson Connect (iPrint) a Google Cloud Print je veľmi dobre riešená aj kompatibilita so zariadeniami s iOS. Pripojenie je možné pomocou Apple AirPrint. Pre iOS je k dispozícii aplikácia Epson Print Layout. Tá podporuje kompletnú správu farieb na úrovni, ako pri desktopovom PC a výber farebných profilov. Množstvo detailných nastavení je možné vykonávať priamo na dotykovom displeji, ktorý zobrazuje detailne informácie a je farebne nakalibrovaný. Vďaka tomu môže používateľ preskočiť niektoré kroky, ktoré by inak musel vykonať pomocou softvéru Adobe Photoshop a podobných. Plusom je ovládanie na displeji v rukaviciach. Mnoho profesionálnych fotografov pri tlači používa ochranné rukavice, aby neznehodnotili fotografiu a možnosť mať rukavice aj pri ovládaní tlačiarne uvítajú. Na displeji je samozrejmosťou zobrazenie náhľadu fotografie pred tlačou. Tlačiareň umožňuje tlač na širokú škálu médií vhodných pre fotografickú tlač. Zadný vstupný zásobník papiera s podávačom má kapacitu 120 hárkov klasického papiera alebo 30 ks fotopapiera. K dispozícii je tiež predný vstup pre 1 hrubšie médium do 1,5 mm. V zadnej časti sa nachádza zásobník pre rolovaný papier pre tlač bannerov a panoramatických fotografií až do dĺžky 3 m. Ak ešte niekto využíva tlač štítkov na CD/ DVD nosiče, aj táto možnosť tu je.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň Epson SureColor SC-P700 je v porovnaní s veľkoformátovými profesionálnymi fototlačiarňami oveľa rýchlejšia. V ultra rozlíšení tlače 5 760 x 1 440 Dpi vytlačí podľa niektorých testov dokumenty textu s grafikou približne za 1 minútu 30 sekúnd. Tlač grafiky sa pohybuje už niekde na hranici 2 minút 30 sekúnd. Na farebnú fotografiu bez okrajov bude potrebovať niekoľko minút. Keďže ide o fotografickú tlačiareň, kde nie je priorita rýchlosť ale kvalita, údaj o rýchlosti výrobca ani neuvádza. K mimoriadnej kvalite tlače prispieva 10 kanálová tlačová hlava MicroPiezo AMC. Každá z trysiek tlačovej hlavy dokáže rozptýliť kvapôčky v troch veľkostiach až do 1,5 pl. Pre čierny fotografický atrament a čierny matný atrament sú vyhradené kanály. Znamená to, že si tlačiareň ušetrí čas na prepínanie medzi týmito dvomi atramentmi. K zabráneniu upchatia trysiek by mal zase pomôcť odpudivý povlak trysiek. Kvalita tlače na základe testov prvých používateľov je vynikajúca a medzi dostupnými fototlačiarňami je model Epson SureColor SC-P700 silným konkurentom.

 

Plusy tlačiarne

- mimoriadna kvalita továrenského spracovania
- luxusný minimalistický dizajn
- kompaktné rozmery 
- vysoká kvalita výstupnej tlače
- podpora tlače bannerov a panoramatických fotografií
- technológia Black Enhance Overcoat
- ovládanie pomocou 4,3“ LCD displeja (aj v rukaviciach)
- pohodlné spracovanie rôznych typov predlohy
- kvalitný pigmentový atrament UltraChrome Pro 10 (10 samostatných atramentov)
- konektivita 


Mínusy tlačiarne

- vyššia cena tlačiarne
- kapacita atramentových kaziet
- vyššie prevádzkové náklady
- nepodporuje SD karty, USB host

 

Náplne do tlačiarne

Fotografická tlačiareň Epson SureColor SC-P700 používa nové atramenty UltraChrome HD PRO10 Epson. Ide o 10 samostatných pigmentových atramentov týchto farieb: azúrová, svetlá azúrová, živá purpurová, živá svetlo purpurová, žltá, sivá, svetlosivá, fialová, fotografická čierna a matná čierna. Práve fialový atrament značne rozširuje farebnú škálu. Pridaním sa rozsah zvýši až o 6 %. K celkovému výsledku prispieva aj nový režim Carbon Black Driver, ktorý bol navrhnutý na zvýšenie Dmax a zvýšenie hustoty čiernej na lesklom fotopapieri. Pri používaní čierneho atramentu výrobca odporúča používať fotografický čierny atrament pre lesklé fotopapiere a matný čierny atrament pre matné (nereflexné) fotopapiere. Atramentové kazety majú objem 25 ml a ich vyťaženosť sa líši od konkrétnej farby atramentu.

Zhodnotenie na záver

Model Epson SureColor SC-P700 stojí určite za povšimnutie. Medzi ostatnými fototlačiarňami vyniká nielen krásnym dizajnom, ale aj vysokou kvalitou tlače a pohodlným ovládaním na grafickom dotykovom displeji (s možnosťou naklápania). Všetky plusy sme v článku spomenuli a aby to nebolo len o chvále máme tu pár nedostatkov. Napriek tomu, že je kapacita atramentových kaziet 25 ml, nie z každého atramentu dosiahnete vysokú vyťaženosť. Celkove by tlačiarni pomohli kazety s väčším objemom. Náklady na tlač a prevádzku sú vyššie. Na zariadení sa nenachádza žiaden slot pamäťových kariet alebo hostiteľský USB port, prípadne podpora rozhrania PictBridge. Tento menší nedostatok je vykompenzovaný možnosťou pripojenia do LAN siete a podporou bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi Direct. Plusom je určite dnes už preferovanejší prístup ku cloudovým službám. Vyššiu cenu tlačiarne neberieme ako nedostatok, pretože profesionálny fotograf si túto cenu v pomere vysokej kvality tlače určite obháji.