Kancelária a škola

Canon i-SENSYS X 1238P II

Ak potrebujete doplniť svoje kancelárske tlačové riešenie o monochromatickú tlač formátu A4, tak je model Canon i-Sensys X11238P II jedným z odporúčaných zariadení. Ide o menšiu, ale výkonnú tlačiareň, ktorá je vhodná na bezproblémovú integráciu do malej kancelárie. Všade tam, kde potrebujete vysokú produktivitu za dostupné náklady na tlač.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová

Použitie firma/ domácnosť : domácnosť/ malá, stredne veľká pracovná skupina

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 438 mm

Hĺbka: 373 mm

Výška: 312 mm

Hmotnosť: 9,2 kg

Minimalistický dizajn

Tento model sa vyznačuje v prvom rade jednoduchým dizajnom a veľmi pohodlným ovládacím LCD displejom. Kompaktná veľkosť je plusom pre bezproblémové začlenenie do kancelária alebo domácnosti rôznych veľkostí. Okrem veľkého 12,7 cm (5“) LCD displeja s dotykovým ovládaním obsahuje tlačiareň jedno hardvérové tlačidlo pre zapnutie a vypnutie. V spodnej časti sa nachádza vstupný šuplíkový zásobník papiera a nad ním otvárací kryt pre výmenu tonerovej kazety. Výstup papiera je na hornej strane zariadenia. Zariadenie má stabilnú konštrukciu s dostatočne pevnými plastmi. Jemne zaoblené hrany prispievajú k dobrej ergonómii zariadenia. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a v bielo-čiernom farebnom prevedení vyzerá tlačiareň štýlovo. Minimalisticky dizajn a kompaktné rozmery sú tým pravým do moderného pracovného priestoru.

Funkcie

Jednoúčelová tlačiareň ponúka funkciu tlače v monochromatickom režime a vysokej kvalite. Bohatá konektivita ju predurčuje k tlačovým úlohám odkiaľkoľvek. Okrem klasického pripojenia pomocou USB kábla môžete využívať aj bezdrôtové pripojenie a pripojenie k sieti LAN. Týmto sa otvárajú ďalšie možnosti tlače z mobilných zariadení a cloudových služieb. Okrem týchto funkcií získate jednoduché úložné riešenia prostredníctvom softvéru uniFLOW Online od spoločnosti Canon. Zariadenie má chránený prístup prostredníctva overovania používateľov a zabezpečenú tlač, ktorá bráni neoprávnenému prezeraniu tlačených dokumentov. Okrem toho overí systém pri spustení a zlepšuje integritu zariadenia. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Monochromatická tlačiareň tlačí rýchlosťou 38 strán A4 za minútu v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi. Okrem jednostrannej tlače podporuje aj automatickú obojstrannú tlač. Tá dokáže tlačiť rýchlosťou 31,9 strán vo formáte A4 za minútu. Prvá strana sa vytlačí približne za 5,5 sekundy. Odporúčaný mesačný cyklus tlače je 750 - 4 000 strán. Maximálny objem tlače je 80 000 strán tlače. Kvalita tlače textových dokumentov a marketingových materiálov dosahuje vynikajúcich výsledkov.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktná veľkosť a minimalistický dizajn

- vysoká kvalita čiernobielej tlače

- rýchlosť tlače

- jednoduché ovládanie pomocou 12,7 cm dotykového displeja

- bohatá konektivita

- maximálna vstupná kapacita papiera až 900 hárkov (prídavný zásobník)

- podpora tlače z mobilných zariadení a Cloudu

 

Mínusy tlačiarne

- iba jednoúčelové zariadenie

- iba monochromatická tlač

Náplne do tlačiarne

Do tlačiarne sa používa jedna laserová kazeta s čiernym tonerom. Toner s označením Canon T08 má kapacitu 11 000 strán. Zariadenie podporuje aj alternatívny toner za dostupnú cenu vďaka ktorému si môžete znížiť náklady na tlač.

Zhodnotenie

Monochromatická laserová tlačiareň Canon i-Sensys X1238P II je ideálnym zariadením pre väčší objem tlače do domácnosti alebo malej kancelárie. Tlač dokumentov je rýchla vo vysokej kvalite. Plusom je bohatá konektivita a veľký dotykový displej pre jednoduché a pohodlné ovládanie. Vstupná kapacita papiera v základnej verzii je 200 + 150 hárkov papiera. Po rozšírení prídavným zásobníkom papiera si môžete vstup papiera navýšiť o 550 hárkov. S celkovou kapacitou 900 hárkov papiera môžete tlačiť bez častého doplnenia papiera. Náklady si môžete pri tomto modeli znížiť použitím alternatívnej tonerovej kazety.