Kancelária a škola

Pracant pre tlač vo vysokej kvalite

HP Color LaserJet Pro M281fdw

Spoločnosť HP má v svojom portfóliu niekoľko výkonných tlačiarní do kancelárie, kde sa vyžaduje rýchlosť, zvýšená efektivita a vysoká kvalita. Aj model HP Color LaserJet Pro M281fdw patrí do tejto kategórie. Hoci sme na trhu našli niekoľko výborných tlačiarní iných výrobcov v rovnakej výkonnostnej triede, tento model nás pozitívne prekvapil.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/fax /AirPrint/ HP ePrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 420 mm
Hĺbka: 420 mm
Výška: 340 mm
Hmotnosť: 16 kg

Dizajn v štýlovej bielej

Spoločnosť HP sa posledné roky pridala do svojej ponuky dosť tlačiarní v bielom prevedení. Či už išlo o tlačiarne alebo multifunkcie, k čiernemu a sivému prevedeniu pridala bielu. Biela sa dostala aj do kancelárií a firiem. Nás osobne biele prevedenie potešilo. Ak ide o matný plast rozdiel medzi bielym a čiernym prevedením vnímame kladne v prípade prachu. Mikroprach, ktorý sa nachádza všade je viac viditeľný na čiernej farbe. Biela zase trpí efektom ušmudľania v mieste častého dotyku. Každopádne tento model v bielom prevedení v kombinácii sivej pôsobí veľmi štýlovo. Kompaktnými rozmermi sa hodí nielen do malej a stredne veľkej kancelárie, ale aj do domácnosti s viac užívateľmi a pre živnostníka. Čo vždy oceňujeme na tlačiarňach je displej a ovládanie. Ak máte dostatočne veľký, prehľadný displej a pohodlné ovládanie, je to vždy plus. A HP LaserJet Pro M281fdw je príkladom toho, ako sa ľahko zorientujete pomocou displeja v menu a ovládanie je intuitívne. V spodnej časti sa nachádza vstupný zásobník s kapacitou 250 listov papiera. Pre výstup slúži kapacita 100 listov. Oceňujeme pohodlný prístup k hostiteľskému USB na čelnej strane zariadenia. Farebný grafický displej s uhlopriečkou 6,85 cm (2,7“) je možné naklápať v istom uhle. Horná časť zariadenia patrí plochému skeneru s podporou automatického podávača pre 50 strán. Celé zariadenie má ergonomický dizajn s miernym zaoblením hrán a kompaktné rozmery. Celkové hodnotenie dizajnu je kladné. Ide o modernú tlačiareň v príjemnom bielom prevedení. 

Funkcie nesklamú

Viac, ako dizajn sú pre každého užívateľa dôležité funkcie. Model HP LaserJet Pro M281fdw má v tomto smere dosť toho, čo ponúka. Ide o multifunkciu, ktorá okrem tlače dokáže kopírovať, skenovať a faxovať. Vďaka dobrej konektivite môžete zariadenie zapojiť, nielen k počítaču USB káblom, ale aj ethernetom do LAN siete alebo bezdrôtovo pomocou Wi-Fi. Multifunkcia je pripravená na tlač z mobilných zariadeni a má podporu aj tlače z Cloudu. Skenovať môžete priamo do e-mailu. Jediné, čo nám chýbalo je obojstranne skenovanie pomocou automatického podávača. Využiť môžete aj tlač priamo z pripojeného USB kľúča.

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia zvláda tlačové úlohy rýchlo vďaka 800 MHz procesoru a 256 MB pamäti. Za minútu dokáže vytlačiť 21 strán formát A4 v čiernobielom alebo farebnom režime. Na tlač prvej strany jej stačí 12,3 sekundy pri farebnej tlači a 10,6 sekúnd pri čiernobielej tlači. Výrobcom odporúčaný objem tlače je 150 až 2 500 strán, ale maximum, ktoré dokážete z tejto tlačiarne dostať je až 40 000 strán, formát A4. Rozlíšenie tlače 600 x 600 Dpi stačí na veľmi kvalitné výtlačky vo farebnej aj čiernobielej verzii. Kvalita tlače hlavne farebných dokumentov je výborná. Na výstupe  vás čaká ostrý text, sýta čierna a obrázky s kvalitným rozlíšením  odtieňov.

 

Plusy tlačiarne

- moderný štýlový dizajn
- kvalitné spracovanie
- kvalita a rýchlosť tlače
- konektivita
- funkcie
- ovládanie
- dostupná cena

Mínusy tlačiarne

- obojstranné skenovanie pomocou podávača


Náplne do tlačiarne

Tento model používa pre tlač laserovou technológiou 4 tonerové kazety. Okrem štandardnej verzie s kapacitou 1 400 strán čierna aj farebné tonery (azúrová, purpurová, žltá) s kapacitou 1 300 strán aj  veľkokapictné tonerové kazety, ktorých vyťaženosť je 3 200 strán. Znížiť náklady si môžete pri tomto modeli aj nákupom alternatívnych tonerových kaziet alebo prémiových tonerov značky TonerDepot so zárukou vysokej kvality tlače. 

Zhodnotenie

Táto multifunkcia si poradí aj s vysokým nasadením v kancelárií, kde je potrebná nielen mimoriadna kvalita tlače, ale aj vysoká efektívnosť a rýchlosť. Spolu s veľmi dobrou konektivitou získate multifunkčnú tlačiareň, ktorá sa ľahko vysporiada s vysokým objemom tlače pri zachovaní výbornej kvality. V pomere výkon, kvalita a cena, dosahuje veľmi dobré skóre a dostáva sa pred zariadenia vo vyššej cene.