Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Tlačiarne s možnosťou potlače CD/ DVD/ BD

Okrem monochromatických a farebných tlačiarní a multifunkcií, či už s technológiou atramentovej alebo laserovej tlače sa v ponuke nachádzajú aj tlačiarne s možnosťou potlače na disky. Pri archivácií si veľakrát potrebujete hudobný CD disk, alebo disk s fotografiami a videom označiť názvom, informáciami alebo grafikou. Pre tlač na média, ako sú CD disky, DVD disky alebo Blu-Ray disky ponúkajú niektorí výrobcovia, buď samostatné tlačiarne na potlač alebo kombináciu tlače na papier a média.

Spoločnosť  Epson má na trhu niekoľko modelov z rady Epson Discproducer. Ide o zariadenia, ktoré v sebe ukrývajú napaľovaciu mechaniku a šesť samostatných atramentových náplní. V závislosti od modelu sa líšia parametre: akými sú rýchlosť vypálenia a tlače, počet diskov za hodinu, rozlíšenie tlače, podpora médií (priemer) a  typ podporovaných médií pre napaľovanie (CD-R, DVD-R, DVD+R, DVD-R DL, DVD). Pre užívateľa v domácnosti alebo v menšej firme, kde tlač na disk nie je prioritou, ale skôr doplnkovou funkciou je takéto zariadenie predsa len zbytočným luxusom. Výhodnejším nákupom je tlačiareň s možnosťou potlače na disky. 
Medzi najobľúbenejšie tlačiarne s možnosťou potlače patria modely výrobcov Epson a Canon. Cenovo začínajú od 60 €, čo je dostupná cena aj pre nenáročného užívateľa. 

Canon Pixma iP7250

Najlacnejšia tlačiareň, ktorá spĺňa okrem tlače na papier aj možnosť potlače na disky je model Canon Pixma iP7250. Ide o cenovo dostupnú tlačiareň s nízkym profilom a kompaktnými rozmermi, ktorá je dostatočne výkonná pre domáce použitie. Tento model je vhodný pre fotografov, ako lacná fotografická tlačiareň s 5 samostatnými atramentmi, rozhraním Wi-Fi a možnosťou tlače z mobilného zariadenia. Nízkoprofilový moderný dizajn s dvomi plne integrovanými zásobníkmi papiera, funkciou automatickej obojstrannej tlače a Direct Disc Print (tlač na disky)spolu s možnosťou bezdrôtovej tlače sú hlavné plusy. Tlačiareň tlačí atramentovou technológiou čiernobielo aj farebne. Maximálny formát papiera je A4 a rozlíšenie tlače je až  9 600 x 2 400 Dpi. Za minútu vytlačíte 15 strán čiernobiele alebo 10 strán farebne. Nechýba možnosť používania veľkokapacitných náplní XL a pre tento model si môžete znížiť náklady aj nákupom alternatívnych náplní. Táto tlačiareň zaujme širokou podporou rôznych typov papiera, fotopapiera, dokonca aj nažehľovacích fólií a možnosťou potlače na disky za nízku cenu. Dobrý pomer výkon, kvalita a cena robia z tohto modelu zaujímavý tip pre nenáročného užívateľa. Okrem kvalitnej tlače a jednoduchého ovládania všetkých funkcií má tlačiareň pekný dizajn a rozmery, ktorými zapadne do každého priestoru. Najviac oceníte nízky profil vďaka ktorému môžete umiestniť tlačiareň kamkoľvek. Aby sa len nechválilo, musíme spomenúť vyššiu hlučnosť, trochu pomalší štart zariadenia a čas prvého výtlačku.

Epson L805

Model Epson L805 je obľúbenou tlačiarňou vhodnou pre fotografov, menšie reklamné agentúry a užívateľov, ktorí vyžadujú riešenie pre rýchlu bezdrôtovú tlač grafiky a fotografií, ako aj potlač CD a DVD/BD diskov s nízkymi nákladmi a vo veľmi dobrej kvalite. Ide o atramentovú farebnú tlačiareň, ktorá má praktický a veľmi výhodný zásobník zabudovaný na strane zariadenia. Dopĺňanie atramentu je pohodlné a výdrž náplní vo veľkokapacitnom zásobníku vynikajúca. Táto tlačiareň dokáže tlačiť bezokrajové fotografie až do formátu A4 šiestimi samostatnými atramentmi (Bk, Cy, LCy, Ye, Ma, LMA), ktoré sú štandardne v 70 ml fľaštičkách (kapacita 4 000 strán),  pre použitie do zásobníku. To vám vystačí na 1 800 fotografií s rozmerom 10 x 15 cm. Čiernobielu tlač zvládne tlačiareň priemerne  15 strán za minútu a pri farebnej tlači je to 12,2 strán za minútu. Ak by ste však chceli vytlačiť bezokrajovú fotografiu vo formáte A4 v tej najvyššej kvalite počkali by ste si približne 4 minúty. Okrem štandardnej tlače dokumentov a fotografií nechýba ani funkcia potlač diskov a plusom je aj bezdrôtová tlač pomocou Wi-fi pripojenia. Rozlíšenie tlače je  5 760 x 1 440 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť Epson L805 37 strán. Zásobník s predným plnením s kapacitou 150 listov papiera je dostatočný pre domácnosť alebo menšiu pracovnú skupinu. Samozrejmosťou je automatická obojstranná tlač. Kvalita výtlačkov dosahuje vysokú úroveň a zariadenie vám vytlačí trvanlivé fotografie bez okrajov v sýtych, realistických farbách. Náklady na tlač sú nízke a jediné, čo vás môže odradiť je cena tlačiarne, ktorá je oproti  klasickým tlačiarňam o niečo vyššia. 

Canon Pixma PRO-100 S

Ďalším modelom tlačiarne, ktorá obsahuje možnosť  potlače CD/DVD/BD diskov je Canon Pixma PRO-100 S. Patrí do vyššej cenovej kategórie a zaujme už na prvý pohľad štýlovým dizajnom. Táto atramentová farebná tlačiareň využíva k tlači 8 samostatných atramentov a systém ChromaLife100+ s veľkosťou kvapôčky 3 pl a tlačovou hlavou FINE. Rozlíšenie tlače je 4 800 x 2 400 Dpi a maximálny formát papiera je A3+. Tlač fotografie v maximálnom formáte A3 v tej najvyššej kvalite na úrovni fotoštúdia trvá asi 1 minútu 30 sekúnd. Konektivita je bohatá a okrem klasického pripojenia USB portom môžete využiť aj pripojenie pomocou Ethernetu do LAN siete. Pre pohodlné bezdrôtové pripojenie môžete využívať Wi-fi a tlačiť z mobilného zariadenia. K samotnej tlačiarni dostanete aj množstvo pribaleného softvéru. Tento model ocenia profesionálny fotografi a náročnejší užívatelia. Výkon, vynikajúca kvalita tlače fotografií a potlače diskov, bohatá konektivita, maximálny formát A3 a to všetko vo veľmi peknom dizajne.  Najväčším mínusom je vyššia cena, ktorá je tesne pod  hranicou 500 €.