Kancelária

Epson EcoTank L14150

Multifunkcia pre Home Office

Ak vás situácia posledných mesiacov prinútila viac pracovať z domu alebo pracujete štýlom Home Office, nezaobíde sa to bez stabilného pripojenia k internetu a spoľahlivého PC spolu s príslušenstvom. K perifériám pripojiteľným k počítaču patrí aj dobrá tlačiareň. Aké zariadenie by ste si mali vybrať pre svoj Home Office? Podľa vašich požiadaviek môžete zvoliť jedno-funkčnú monochromatickú tlačiareň alebo multifunkciu. Nám padla do oka farebná multifunkcia s tankovým systémom dopĺňania atramentu. Ponúka všetky plnohodnotné funkcie, ktoré k práci z domu potrebujeme. Okrem farebnej tlače obsahuje zariadenie aj kopírovanie, skenovanie a fax. Nechýba rýchle bezdrôtové pripojenie a podpora pre tlač formátu A3. A to stále nie je všetko. Výpočet užitočných funkcií je oveľa väčší a možnosti tlačových úloh zariadenia sú bohaté. Tento model dokáže pokryť potreby Home Office niekoľkých užívateľov, ale aj menšej až stredne veľkej pracovnej skupiny vo firme.

 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : Home Office, malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud), AirPrint
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A3/ A3+
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 498 mm
Hĺbka: 358 mm
Výška: 245 mm
Hmotnosť: 9,7 kg


Moderný dizajn v kompaktnej veľkosti


 
Multifunkcia Epson EcoTank L14150 má príjemný dizajn a rozmery, vďaka ktorým sa zmestí aj do menšieho priestoru alebo domácej kancelárie. Hrany zariadenia sú jemne zaoblené a celková ergonómia je veľmi dobrá. Kladné hodnotenie si zaslúži ovládací panel s dostatočne veľkým displejom a pohodlným dotykovým ovládaním. Panel je vyklápací a nachádza sa na čelnej strane tlačiarne, kde je k nemu bezproblémový prístup. Rovnako rýchlo sa užívateľ dostane k tankovému zásobníku so 4 samostatnými nádržkami, ktorý je umiestený vpredu na pravej strane. Pod ovládacím panelom je výstup papiera a hneď pod ním šuplíkový vstupný zásobník. Horná časť už tradične patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov. Na zadnej strane nájdete už iba konektory pre zapojenie zariadenia do elektrickej a do LAN siete. Továrenské spracovanie je kvalitné a plasty sú dostatočne pevné. Multifunkcia je počas prevádzky stabilná. Tento model výborne zapadne do modernej kancelárie, či už tej doma alebo vo firme. Kompaktná veľkosť je plusom pri tomto modeli s podporou tlače až do formátu A3.


Funkcie na výbornú

V jednom univerzálnom zariadení získa užívateľ 4-plnohodnotné funkcie, pre rýchle vykonávanie pracovných úloh. Pohodlné nastavenie tlače a ovládanie zvládne každý pomocou dotykového displeja s uhlopriečkou 6,8 cm. Okrem kvalitnej farebnej tlače až do veľkého formátu A3/ A3+ podporuje zariadenie automatickú obojstrannú tlač. Pre rýchle skenovanie zase môžete využiť automatický podávač dokumentov s kapacitou 35 listov. Množstvo úloh môžete vykonávať bez potreby zapínať počítač priamo na displeji tlačiarne. Počítať pripojíte k zariadeniu pomocou USB kábla alebo v prípade notebooku aj bezdrôtovo. Bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi môžete využívať aj pre rýchlu tlač z mobilných zariadení. Tlač vo formáte A3 je výhodou pre rôzne prezentácie, k tomuto účelu slúži zadný podávač papiera na voliteľné média a formát A3. 


Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia Epson EcoTank L14150 tlačí atramentovou technológiou. Pre tlač využíva kvalitnú tlačovú hlavu PrecisionCore s technológiou Heat-Free, ktorá je garanciou rýchlosti, spoľahlivosti a dlhej životnosti. Za minútu vytlačí tlačiareň 17 strán v monochromatickom režime alebo 9 strán farebne podľa normy ISO/IEC 24734 v najvyššom rozlíšení. V nižšom rozlíšení dokáže vytlačiť  štandardne 38 strán čiernobiele alebo 24 strán farebne. Rozlíšenie tlače je 4 800 x 1200 Dpi. Vstupný zásobník má kapacitu 250 hárkov papiera, plus zadný podávač voliteľných médií a formátu A3. Na výstupe je kapacita nižšia, iba 30 listov. Kvalita tlače je na vysokej úrovni a vďaka čiernemu pigmentu je čierna ostrá a dostatočne sýta. Čiernobiele dokumenty, ale aj farebné prezentácie vynikajú výbornou ostrosťou.


 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- ergonomický moderný dizajn
- kompaktné rozmery
- farebný dotykový displej
- tankový systém dopĺňania atramentu
- kvalita a rýchlosť tlače
- podpora tlače formát A3
- automatická obojstranná tlač (Duplex) 
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- multifunkčnosť 4 v 1 
- Wi-Fi konektivita
- podpora tlače z mobilných zariadení
- nízke náklady na tlač
- pigmentový atrament (iba čierny)
- kvalitná tlačová hlava PrecisionCore (Heat-Free)

 

Mínusy tlačiarne

- vyššia cena
- nízka kapacita papiera na výstupe (30 listov)


Náplne do tlačiarne

Ako už samotný názov zariadenia napovedá ide o model s integrovaným tankovým zásobníkom. Ten obsahuje 4 samostatné nádržky pre čierny pigmentový a farebné atramenty (purpurový, azúrový, žltý) na báze farbív. Čierny atrament s označením Epson 101 (EcoTank Black Ink Bottle) má vyťaženosť 7 500 strán pri 5 % pokrytí. Farebné atramenty Epson 101 (EcoTank  Cyan/ Magenta/ Yellow Ink Bottle) majú vyťaženosť 6 000 strán. 

 


Zhodnotenie

Ak hľadáte tlačiareň pre Home Office alebo do menšej firmy, ktorá má všetky potrebné funkcie v kompaktom zariadení, s týmto modelom neurobíte chybu. Je to štýlová multifunkcia, ktorá sa pohodlne ovláda a spĺňa všetky požiadavky na tlač pre modernú kanceláriu. Veľkým plusom je tankový systém dopĺňania atramentu z fľaštičiek a s tým spojené nízke náklady na tlač. Ako mínus naopak vidíme vyššiu vstupnú investíciu za zariadenie.