Kancelária a škola

Lexmark MB2236adwe

Jedným z ocenených modelov Buyers Lab, BLI 2019 je aj univerzálna tlačiareň výrobcu Lexmark. Monochromatická multifunkcia MB2236adwe je kompaktným zariadením, ktoré sa zmestí do akéhokoľvek priestoru aj na pracovný stôl a poskytuje kvalitnú tlač, kopírovanie, skenovanie a fax. Plnohodnotné funkcie do malej až stredne veľkej kancelárie výrobca ukryl v príjemnom dizajne a kompaktnej veľkosti. Dostatočne veľký vstupný zásobník a výborná konektivita prispievajú k výhodám tohto modelu. A to nie je zďaleka všetko, čím sa môže táto multifunkcia pochváliť. Výkon napriek tichej prevádzke a výborné ovládanie ju radia medzi pracovné kone za dostupnú cenu, ktoré netreba prehliadať.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 415 mm
Hĺbka: 360 mm
Výška: 352 mm
Hmotnosť: 10 kg

Elegantný dizajn

Multifunkcia Lexmark MB2236adwe má kompaktné rozmery a príjemný dizajn s jemne zaoblenými hranami. Horná časť patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov na 50 hárkov papiera. Táto časť mierne presahuje šírku tela zariadenia. V strede, ktorý je o pár cm užší je výstup papiera. Na prednej strane vľavo sa nachádza prehľadný 7,2 cm LDC displej s dotykovým ovládaním. Tesne pod ním je hostiteľský USB port. Jediné hardvérové tlačidlo ON/ OFF je vpravo.  Spodná časť zariadenia je vyhradená hlavnému vstupnému zásobníku papiera s kapacitou 250 listov a voliteľnému zásobníku na 1 list papiera. V zadnej časti multifunkcie nájdete konektory pre zapojenie do elektrickej siete, pre pripojenie USB a ethernet kábla. Továrenské spracovanie je kvalitné a zariadenie má stabilnú konštrukciu. Po stránke dizajnu a kvality materiálov nemáme čo multifunkcii vytknúť.

Funkcie chválime

Model Lexmark MB2236adwe ponúka svoju multifunkčnosť nielen v kvalitnej tlači, kopírovaní a skenovaní, ale aj vo funkcii faxu a automatickom podávači dokumentov. Okrem toho sa tlačiareň vyznačuje rôznymi funkciami úspory energie - dôkazom je certifikát ENERGY STAR, ktorý deklaruje šetrnosť k zdrojom. Multifunkcia tak dokáže aj napriek nízkej spotrebe pracovať s vysokým výkonom. Vďaka funkcii automatickej obojstrannej tlače dokážete efektívne spracovať tlačové úlohy. Na veľmi dobrej úrovni je ak konektivita. Tej prakticky nechýba žiadna z možností. Zariadenie môžete pripojiť pomocou USB kábla k pc alebo využiť bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi. Ďalšou možnosťou je pripojenie do LAN siete pomocou eternetového kábla. Nechýba USB port pre zapojenie externého USB zariadenia a priamu tlač. Tlačiť môžete pohodlne aj z mobilných zariadení. O spoľahlivý chod sa stará 2-jadrový procesor 1 Ghz a 512 MB RAM. Ovládanie a nastavenie je intuitívne a to vďaka prehľadenému dotykovému displeju e-Task . Veľkým plusom je funkcia integrovaného pracovného postupu, ktorá zahŕňa skenovanie do siete, skenovanie do e-mailu a vlastný cloudový konektor spoločnosti Lexmark. Ten vám pomôže integrovať tlač a skenovanie do štandardných cloudových služieb.

Rýchlosť a kvalita tlače

Laserová tlačiareň MB2236adwe vytlačí max. 30 000 strán mesačne, bez toho, aby sa zhoršila kvalita alebo rýchlosť. Odporúčaný mesačný objem tlače je 2 500 strán. Multifunkcia tlačí v rozlíšení 2 400 Dpi a spracuje 34 strán za minútu. Potrebuje menej, ako 8 sekúnd na prvú stranu vo formáte A4. Okrem toho je zariadenie MB2236adwe vybavené duplexnou jednotkou. Ak chcete tlačiť dokumenty na obidve strany, dokáže ich za minútu vytlačiť 17 a tým ušetríte papier a znížiť si tak náklady. Kvalita čiernobielej tlače je vysoká a dokumenty majú vynikajúcu ostrosť.


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- stabilná konštrukcia
- príjemný dizajn a ergonómia
- kompaktná veľkosť
- kvalita monochromatickej tlače
- pohodlné ovládanie
- prehľadný LCD displej
- bohatá konektivita
- funkcia zabezpečenia tlače
- automatická obojstranná tlač (duplex)
-  automatický podávač dokumentov (ADF)
- nízke náklady tlače
- tichá prevádzka

Mínusy tlačiarne

- iba monochromatická tlač

 

Náplne do tlačiarne

Do tejto multifunkcie ide samostatná kazeta s čiernym tonerom. Môžete si ju vybrať podľa kapacity. Toner Lexmark B222000 je štandardná náplň s vyťaženosťou 1 200 strán pri  5 % pokrytí tlače. Toner s vyššou kapacitou má označenie Lexmark B222H00 a vyťaženosť má 3 000 strán. Veľkokapacitný toner Lexmark B222X00 dokáže vytlačiť pri 5 % pokrytí až 6 000 strán tlače. Originálny toner Unison™ má kvalitné zloženie, ktoré je nevyhnutný pre výkon tlačového systému Lexmark. Jeho najväčším benefitom je, že nepretržite poskytne vysokú kvalitu obrazu, zabezpečí dlhodobú spoľahlivosť tlačového systému a podporuje prvotriednu udržateľnosť.

Zhodnotenie

Spoločnosť Lexmark má v portfóliu niekoľko vynikajúcich zariadení vhodných do malej a stredne veľkej pracovnej skupiny, ktoré spĺňajú všetky štandardné požiadavky na vysoko kvalitnú a produktívnu tlač. Model Lexmark MB2236adwe má na trhu niekoľko silných konkurentov iných výrobcov, ale jeho silnou stránkou je dostupná cena, nízka spotreba energie, náklady na tlač a mimoriadne tichá prevádzka.