Kancelária a škola

Ihličková tlačiareň Epson FX-890II

Ak ste si mysleli, že ihličkové tlačiarne sú dávno v zabudnutí, mýlili ste sa. Tam kde potrebujete tlačiť veľké množstvo textu, vám práve tieto zariadenia veľmi dobre poslúžia. Model Epson FX-890II je veľkoobjemová 80-stĺpcová ihličková tlačiareň s nízkymi celkovými nákladmi na vlastníctvo určená na rýchlu a spoľahlivú tlač. Moderný inovovaný dizajn a menšie rozmery spolu s množstvom nových funkcií sú zárukou pre  bezprecedentnú flexibilitu. Co môžete očakávať? V prvom rade vynikajúcu spoľahlivosť. Ihličková technológia Epson je už vyspelá a veľmi spoľahlivá a tieto nové tlačiarne zlepšujú čas medzi poruchami o 25 % až 25 000 hodín zapnutia, čo je ideálne pre náročné podmienky alebo tam, kde pravidelná údržba nie je praktická. Ďalšími plusmi sú rýchlosť tlače. Epson FX-890II ponúka vylepšenú rýchlosť USD (ultra speed draft) 735 znakov za sekundu pri 12 znakoch na palec, čo predstavuje skutočný rozdiel vo veľkých objemoch tlače, ako sú skladové správy a veľké dávky faktúr alebo prepravných dokumentov. Nesmieme zabudnúť na vynikajúca spoľahlivosť. Nový rad ihličkových tlačiarní Epson má vynovený dizajn s menším pôdorysom, keď sa hĺbka zmenšila na iba 320 mm, čo uľahčuje umiestnenie do podnikového prostredia. Moderný dizajn. Nový rad ihličkových tlačiarní Epson má osviežujúci moderný dizajn, ktorý zapadne do pracovného prostredia.

 

 Špecifikácia ihličkovej tlačiarne Epson LQ-890II

-  maticová bodová tlačiareň

- monochromatická

- 738 znakov/ s

- rozlíšenie 240 x 144 Dpi

- 9 ihličiek

- 18 ihiel (2 x 9)

 

Výstup tlačiarne

Maximálna rýchlosť : 115 znakov/s

Kvalita výstupu: List

Maximálna rýchlosť : 463 znakov/s

Kvalita výstupu: Návrh

Maximálna rýchlosť : 612 znakov/s

Kvalita výstupu: Vysokorýchlostný ťah

Maximálna rýchlosť : 615 znakov/s

Rozhodnutie : 10 cpi

Maximálna rýchlosť : 738 znakov/s

Kvalita výstupu: Ultra vysokorýchlostný ťah

Pripojenie k PC: Paralelný, USB 2.0

 

Plusy tlačiarne

- najvyššia rýchlosť tlače na trhu

- veľmi nízke náklady na vlastníctvo

- lacný a trvanlivý spotrebný materiál a nízka spotreba energie

- ešte vyššia spoľahlivosť  (zlepšenie o 25 % na 25 000 hodín bez poruchy)

- moderný dizajn

- zapadne do pracovného prostredia

- spĺňa požiadavky normy Energy Star

 

Tento model podporuje pre tlač čiernu pásku s onačením S015329. Ide o tkaninovú barviacu pásku, ktoré spĺňa  špecifické požiadavky. Papier pre tlač do ihličkových tlačiarní s rozmermi 25 x 30,5 cm a gramážou 54 g/m² má minimálnu trvanlivosť prepisu 10 rokov. Okrajová vodiaca perforácia sa stará o bezchybné vedenie papierového pásu.

- možnosť tlačiť dokumenty až s 2 kópiami

- mikroperforácia je používaná pri zložkovitosti 1+2

- minimálna trvanlivosť prepisu 10 rokov

- rozmery: 25 x 30,5 cm

- gramáž: 54 g/m²

- jednotka predaja: 1 kartón (750 listov) Epson FX-890II

 

Ihličková tlačiareň Epson FX-980II nevyprodukuje takú dokonalú tlač, ako atramentové alebo laserové tlačiarne. Nie je vhodná na tlač náročnejšej grafiky, ale vynahradí to nízkymi prevádzkovými nákladmi, ktoré si môžete ešte vylepšiť kompatibilnými farbiacimi páskami. Tlačiareň ponúka tiež tlač viacerých kópií. Na rozdiel od iných zariadení, tak môžete pri tomto ihličkovom modeli tlačiť  naraz cez niekoľko vrstiev papiera.

Princíp ihličkovej tlačiarne je podobný, ako to poznáme pri písacom stroji. Tlačiareň disponuje 9 alebo až 24 ihličkami, ktoré sú zoradené v matici. Ihličky po zadaní tlačovej úlohy začnú narážať cez farbiacu pásku do papiera, čím vzniká text alebo jednoduchá grafika.

Staršie modely typov tlačiarní s jednou či dvoma ihličkami, pri tlači niekoľkostranových dokumentov neboli žiadnymi rýchlikmi a trvalo im to dlho. Dnes si na výtlačky počkáte neporovnateľne kratšiu dobu. Pre porovnanie. Súčasné ihličkové tlačiarne bežne tlačia 360, 430 alebo aj 680 znakov za sekundu, čo v praxi znamená, že jednu normostranu formátu A4 s 1 800 znakmi vám zariadenie ponúkne za necelé tri sekundy. Ide teda o rozdiel.

  

Ihličková tlačiareň Epson ponúka pripojenie pomocou USB portu alebo ju môžete prostredníctvom integrovanej sieťovej karty, zapojiť priamo do firemnej siete a tlačiť z ktoréhokoľvek počítača. Napriek vyššej vstupnej cene dokáže tlačiť nízkonákladovú tlač.