Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP OfficeJet 7110 ePrinter (tlač väčších formátov v domácnosti)

Táto farebná atramentová tlačiareň nájde uplatnenie v malých a stredne veľkých firmách, kde je prioritou kvalitná, ale cenovo dostupná tlač vo väčšom rozsahu formátov, až po široko-formátovú tlač A3/A3+. Hodí sa na tlač propagačných materiálov, ale využitie nájde aj v domácnosti, kde potrebujete tlačiť fotografie v rôznych veľkostiach. Hlavnou výhodou je práve to, že si pomocou tejto tlačiarne môžete vytlačiť aj fotografie väčších rozmerov alebo reklamné plagáty pre svoju firmu.

 

Stručná charakteristika

Atramentová tlačiareň/ farebná tlač/ A3/A3+/ USB / Wi-Fi/ LAN/ Apple AirPrint/ HP ePrint

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 419 mm/ šírka 585 mm/ výška 189 mm/ hmotnosť  8,5 kg

Dizajn

Aj keď ide o tlačiareň, ktorá tlačí do formátu A3, zariadenie má stále veľmi kompaktnú veľkosť a s umiestnením nebudete mať problém. Nezaberie vám veľa miesta ani na pracovnom stole v kancelárií alebo študentskej izbe. Dizajn je príjemný a jediné, čo by si možno takáto tlačiareň zaslúžila je LCD displej. Ten výrobca do zariadenia neosadil a všetky tlačové úlohy, tak vykonávate pomocou niekoľkých tlačidiel. Ako indikátory zapnutia, vypnutia a stavu farieb slúžia LED diódy. V vzhľadom na to, že tých funkcií a možností nastavení tlačiareň veľa neponúka, takéto ovládanie priamo na zariadení je dostačujúce.

Funkcie

Model HP OfficeJet 7110 ePrinter toho, čo do počtu funkcií veľa neponúka. Ide o samostatnú atramentovú tlačiareň, ktorej hlavnou výhodou je veľkoformátová tlač, až do formátu A3/A3+ a bohatá konektivita. Okrem USB kábla a pripojenia k PC, môžete tlačiareň zapojiť aj do LAN siete a pomocou Wi-Fi môžete tlačiť aj z notebooku a mobilných zariadení. V podstate už ide štandard, ktorý dnes väčšina tlačiarní spĺňa. Čo tomuto zariadeniu chýba je automatická obojstranná tlač, tú dosiahnete iba manuálne. Tento model však môžete rozšíriť o podávač automatickej tlače, ktorý sa zapája k zadnej strane tlačiarne. Vstupný zásobník ma kapacitu 250 listov, čo je štandard pre dobrú produktivitu tlače a výstup je 75 listov, čo v domácnosti a malej firme postačí, ale 150 listov by určite každý užívateľ ocenil.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň je po zapnutí pripravená vytlačiť prvý výtlačok za 15 sekúnd v čiernobielej verzii a pre farebnú tlač je to len o pár sekúnd dlhší čas, zhruba 19 sekúnd. Sú to stále veľmi dobré hodnoty. Za minútu môžete s týmto zariadením vytlačiť až 32 čb dokumentov alebo 26 strán farebnej tlače, prípadne fotografií. Ak by ste však chceli tú najvyššiu možnú kvalitu, akou dokáže HP OfficeJet  7110 ePrinter tlačiť je to zhruba 15 strán čb, alebo 8 strán farebne podľa normy ISO. Skrátka ISO (International Organization for Standardization) sa vzťahuje na najväčšieho tvorcu a vydavateľa všetkých medzinárodných noriem na svete. Výrobcom odporúčaný mesačný objem tlače je 200 až 800 strán A4, ale celková vyťaženosť dosahuje kapacity tlače 12 000 strán. Čo sa týka tlače je vo veľmi dobrej kvalite už aj na štandardnom papieri. Kladné hodnotenie si zaslúži za dobrú stálosť farieb, aj za rýchlo schnúce vytlačené dokumenty a fotografie.

 

Plusy tlačiarne

- pohodlnéWPS nastavenie bezdrôtového pripojenia
- jednoduché ovládanie
- 4 samostatné farebné kazety CMYK
- rýchla a kvalitná tlač
- bezokrajová tlač

Mínusy tlačiarne

- chýba LCD displej
- kryt výstupného zásobníka prevyšuje rozmermi zásobník a pôsobí mierne nestabilne
- trochu vyššia hlučnosť

Typ médií

Papier (brožúra, pre atrament, kancelársky), fotopapier, obálky, karty (register)
Podporovaná hmotnosť médií 60 až 250 g/m2
Fotografický papier HP Premium Plus (300 g/m2) podporovaný

Náplne do tlačiarne

Širokoformátová atramentová tlačiareň HP OfficeJet 7110 ePrinter pre tlač využíva štyri samostnané veľkokapacitné XL  atramenty. Originálne farebné náplne HP 933 XL  majú kapacitu 825 strán a čierny atrament HP 932 (black) má kapacitu 400 strán. Zhruba 50 % - 70 % nákladov za atrament môžete ušetriť voľbou alternatívnych a značkových Premium náplní, ktoré sú vyrábané podľa noriem ISO, vo vysokej kvalite a spĺňajú všetky medzinárodné štandardy. Dosahujú rovnakú alebo aj vyššiu kapacitu tlače na jednu  výmenu.

Spotreba energie

30, 3 W (max.), 25,4 W (aktívny režim), 1,92 W (pohotovostný režim), 1,04 W (režim spánku), 0,31 W (stav vypnutá)
Tlačiareň HP OfficeJet 7110 ePrinter spĺňa normu Energy Star, pre úsporu energie bez obmedzenia výkonu.

Zhodnotenie

Hoci je atramentových tlačiarní na trhu veľa, tých ktoré dokážu tlačiť kvalitne formát A3/A3+ až zas tak veľa nie je. Model HP OfficeJet 7110 ePrinter je vhodný nielen do menšej a stredne veľkej firmy, kde potrebujete efektívne tlačiť väčšie propagačné materiály, ale určite poteší aj fotografov v domácnosti. Pomer výkonu, kvality tlače, rýchlosti a ceny je na veľmi dobrej úrovni. Továrenské spracovanie zariadenia je kvalitné a ovládanie veľmi jednoduché. Samotná tlačiareň bohužiaľ neobsahuje USB konektor alebo slot na SD kartu pre priamu tlač, to však výrobca vykompenzoval podporou bezdrôtového pripojenia. Miernym sklamaním je výstup na papier, ten sa prakticky vysúva, ako lišta na vstupný zásobník , takým tým klasickým starším spôsobom a presahuje mierne vstupný zásobník, čo pôsobí trochu nestabilne. Ak hľadáte atramentovú tlačiareň na tlač fotografií, alebo reklamných dokumentov vo formáte A3 je to dobrá voľba za dostupnú cenu.