Kancelária

Canon PIXMA G2420 MegaTank

Multifunkcia s tankovým systémom do domácnosti

Tesne pred Vianocami stihol výrobca Canon zaradiť do ponuky pár noviniek. Jednou z nich je farebná atramentová multifunkcia s integrovaným tankovým zásobníkom, ktorá patrí do modelovej rady MegaTank. Je určená pre domácich používateľov a ponúka kvalitnú tlač s nízkymi nákladmi. Čo všetko môžete očakávať od modelu s moderným dizajnom za cenu približne 170 €? Obstojí v konkurencii medzi ostatnými farebnými multifunkčnými tlačiarňami iných výrobcov? Zhrnuli sme pre vás základne fakty o tejto tlačiarni.

 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť: domácnosť, menšia kancelária, home office 
Rozhranie tlačiarne: USB
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: manuálne
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 445 mm
Hĺbka: 330 mm
Výška: 167 mm
Hmotnosť: 6,4 kg


Moderný dizajn

Multifunkcia Canon PIXMA G2420 MegaTank sa dostala do ponuky Canon spolu s modelom Canon PIXMA G2460 a mali by zaujať miesto po staršom modeli rady G24xx, presnejšie po multifunkcii Canon PIXMA G2411. Hneď na prvý pohľad je viditeľná zmena v dizajne. Tlačiareň pôsobí moderne a štýlovo. Hlavne predná časť, ktorá zjemnila v hranách a dostala jemnú textúru v spodnej časti. Horná časť čelnej strany je zase v matnom prevedení čiernych hladkých plastov. Po stranách sú integrované nádržky tankového zásobníka. Na ľavej strane väčšia nádržka pre čierny atrament a na pravej tri samostatné oddelené nádržky pre farebné atramenty. Stred čelnej strany patrí vysúvacej lište pre výstup papiera. Horná časť zariadenia sa delí o menší ovládací panel s malým 2-riadkovým displejom, niekoľkými ovládacími tlačidlami a krytom pod ktorým sa nachádza plochý skener. V zadnej časti je klasický vstup papiera s nastavovacou lištou. Zadaná časť ukrýva port pre pripojenie USB kábla a pre zapojenie kábla do elektrickej siete. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a plasty sú dostatočne pevné. Čo sa týka kvality spracovania a dizajnu tlačiarni niet, čo vytknúť.

 


Funkcie bez podpory Wi-Fi 

Hlavným lákadlom tohto modelu je úsporná tlač vďaka tankovému systému dopĺňania atramentu. Zariadenie ukrýva v kompaktnom tele 3 plnohodnotné funkcie: farebnú tlač, kopírovanie a skenovanie. Nechýba podpora bezokrajovej tlače fotografií a manuálna obojstranná tlač (s podporou ovládača). Multifunkcia podporuje skenovanie podľa automatického zistenia typu a rozmeru predlohy. Okrem bežných úprav nastavenia tlače žiadne funkcie navyše nehľadajte. Prioritou tohto modelu je jednoduché ovládanie, kvalitná tlač, pohodlné dopĺňanie atramentu, ktoré skracuje prestoje a ekonomická tlač. Tá zahŕňa v sebe efektivitu a nízke náklady. Zariadenie podporuje funkciu Eco, ktorá v rámci ekologického nastavenia umožňuje automatické zapínanie/ vypínanie a úsporný režim. Tlačiareň umožňuje tlač z pripojeného počítača a pomocou ovládacieho panela priamo na zariadení. Pri tlači v nočných hodinách je možné nastaviť funkciu tichého režimu. Asi najväčším sklamaním môže byť pre niekoho konektivita. Model nepodporuje bezdrôtové pripojenie a ani tlač z mobilných zariadení. Ak by pre vás práve bezdrôtová konektivita bola dôležitá, nájdete ju v modeli s rovnakým dizajnom vyššej rady s označením Canon PIXMA G34xx, ktorá obsahuje podporu Wi-Fi.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

Model Canon PIXMA G2420 MegaTank tlačí farebne atramentovou technológiou v rozlíšení 4800 x 1200 Dpi. Za minútu vytlačí 9,1 strán v monochromatickom režime alebo 6 strán vo farebnom režime. Vstupný zásobník má kapacitu 100 hárkov papiera. Maximálny formát papiera tlače je A4. Kvalita tlače je výborná a vďaka pigmentovému čiernemu atramentu dokáže tlačiareň tlačiť nielen ostrý text, ale aj farebné fotografie v dobrej kvalite. Atramenty vo fľaštičkách majú označenie Canon GI-41 (PGBK) pre pigmentový čierny atrament, Canon GI-41 (C) pre azúrový atrament Canon GI-41 (M) pre purpurový atrament a Canon GI-41 (Y) pre žltý atrament. 
 


Plusy tlačiarne

- kvalitne továrenské spracovanie
- prijemný ergonomický dizajn
- jednoduché ovládanie
- pohodlné dopĺňanie atramentu
- tankový systém pre vysokú vyťaženosť
- multifunkčnosť (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- skenovanie podľa automatického zistenia typu a rozmeru dokumentu
- nízke náklady na tlač
- kvalita tlače
- funkcia Eco (ekologické nastavenie s automatickým zapnutím/ vypnutím zariadenia)

 

Mínusy tlačiarne

- konektivita (absencia Wi-Fi)
- malý iba informačný displej
- obojstranná tlač iba manuálne
- cena zariadenia


Náplne do tlačiarne

Multifunkcia tlačí pomocou samostatných atramentov, ktoré sa dopĺňajú do nádržiek tankového systému. Dopĺňanie je veľmi rýchle a jednoduché. Vďaka tankovému systému sú náklady na tlač nízke. Plusom je čierny pigmentový atrament, ktorý prispieva ku kvalite tlače. Atramentové zásobníky majú vysokú vyťaženosť. Hladinu atramentu môžete kontrolovať vizuálne stavom v nádržkách alebo priamo v PC.

Zhodnotenie

Multifunkcia Canon G2420 MegaTank je novinkou pre domácich používateľov alebo do malej kancelárie. Využitie nájde aj pre pracovný Home Office. Je to zariadenie typu All-in-One, v ktorom nájdete funkcie tlače, kopírovania aj skenovania v základnom prevedení. Dizajn, ovládanie a údržba jednoduché. Dopĺňanie atramentu pohodlné. Kvalita a rýchlosť tlače sú na veľmi dobrej úrovni. Jediné, čo môžeme modelu G2420 vytknúť je absencia bezdrôtovej konektivity. Ak sa bez tejto funkcie zaobídete dostanete multifunkciu s moderným dizajnom a nízkymi nákladmi tlače.