Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Canon PIXMA G2420 MegaTank

Multifunkcia s tankovým systémom do domácnosti

Tesne pred Vianocami stihol výrobca Canon zaradiť do ponuky pár noviniek. Jednou z nich je farebná atramentová multifunkcia s integrovaným tankovým zásobníkom, ktorá patrí do modelovej rady MegaTank. Je určená pre domácich používateľov a ponúka kvalitnú tlač s nízkymi nákladmi. Čo všetko môžete očakávať od modelu s moderným dizajnom za cenu približne 170 €? Obstojí v konkurencii medzi ostatnými farebnými multifunkčnými tlačiarňami iných výrobcov? Zhrnuli sme pre vás základne fakty o tejto tlačiarni.

 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť: domácnosť, menšia kancelária, home office 
Rozhranie tlačiarne: USB
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: manuálne
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 445 mm
Hĺbka: 330 mm
Výška: 167 mm
Hmotnosť: 6,4 kg


Moderný dizajn

Multifunkcia Canon PIXMA G2420 MegaTank sa dostala do ponuky Canon spolu s modelom Canon PIXMA G2460 a mali by zaujať miesto po staršom modeli rady G24xx, presnejšie po multifunkcii Canon PIXMA G2411. Hneď na prvý pohľad je viditeľná zmena v dizajne. Tlačiareň pôsobí moderne a štýlovo. Hlavne predná časť, ktorá zjemnila v hranách a dostala jemnú textúru v spodnej časti. Horná časť čelnej strany je zase v matnom prevedení čiernych hladkých plastov. Po stranách sú integrované nádržky tankového zásobníka. Na ľavej strane väčšia nádržka pre čierny atrament a na pravej tri samostatné oddelené nádržky pre farebné atramenty. Stred čelnej strany patrí vysúvacej lište pre výstup papiera. Horná časť zariadenia sa delí o menší ovládací panel s malým 2-riadkovým displejom, niekoľkými ovládacími tlačidlami a krytom pod ktorým sa nachádza plochý skener. V zadnej časti je klasický vstup papiera s nastavovacou lištou. Zadaná časť ukrýva port pre pripojenie USB kábla a pre zapojenie kábla do elektrickej siete. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a plasty sú dostatočne pevné. Čo sa týka kvality spracovania a dizajnu tlačiarni niet, čo vytknúť.

 


Funkcie bez podpory Wi-Fi 

Hlavným lákadlom tohto modelu je úsporná tlač vďaka tankovému systému dopĺňania atramentu. Zariadenie ukrýva v kompaktnom tele 3 plnohodnotné funkcie: farebnú tlač, kopírovanie a skenovanie. Nechýba podpora bezokrajovej tlače fotografií a manuálna obojstranná tlač (s podporou ovládača). Multifunkcia podporuje skenovanie podľa automatického zistenia typu a rozmeru predlohy. Okrem bežných úprav nastavenia tlače žiadne funkcie navyše nehľadajte. Prioritou tohto modelu je jednoduché ovládanie, kvalitná tlač, pohodlné dopĺňanie atramentu, ktoré skracuje prestoje a ekonomická tlač. Tá zahŕňa v sebe efektivitu a nízke náklady. Zariadenie podporuje funkciu Eco, ktorá v rámci ekologického nastavenia umožňuje automatické zapínanie/ vypínanie a úsporný režim. Tlačiareň umožňuje tlač z pripojeného počítača a pomocou ovládacieho panela priamo na zariadení. Pri tlači v nočných hodinách je možné nastaviť funkciu tichého režimu. Asi najväčším sklamaním môže byť pre niekoho konektivita. Model nepodporuje bezdrôtové pripojenie a ani tlač z mobilných zariadení. Ak by pre vás práve bezdrôtová konektivita bola dôležitá, nájdete ju v modeli s rovnakým dizajnom vyššej rady s označením Canon PIXMA G34xx, ktorá obsahuje podporu Wi-Fi.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

Model Canon PIXMA G2420 MegaTank tlačí farebne atramentovou technológiou v rozlíšení 4800 x 1200 Dpi. Za minútu vytlačí 9,1 strán v monochromatickom režime alebo 6 strán vo farebnom režime. Vstupný zásobník má kapacitu 100 hárkov papiera. Maximálny formát papiera tlače je A4. Kvalita tlače je výborná a vďaka pigmentovému čiernemu atramentu dokáže tlačiareň tlačiť nielen ostrý text, ale aj farebné fotografie v dobrej kvalite. Atramenty vo fľaštičkách majú označenie Canon GI-41 (PGBK) pre pigmentový čierny atrament, Canon GI-41 (C) pre azúrový atrament Canon GI-41 (M) pre purpurový atrament a Canon GI-41 (Y) pre žltý atrament. 
 


Plusy tlačiarne

- kvalitne továrenské spracovanie
- prijemný ergonomický dizajn
- jednoduché ovládanie
- pohodlné dopĺňanie atramentu
- tankový systém pre vysokú vyťaženosť
- multifunkčnosť (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- skenovanie podľa automatického zistenia typu a rozmeru dokumentu
- nízke náklady na tlač
- kvalita tlače
- funkcia Eco (ekologické nastavenie s automatickým zapnutím/ vypnutím zariadenia)

 

Mínusy tlačiarne

- konektivita (absencia Wi-Fi)
- malý iba informačný displej
- obojstranná tlač iba manuálne
- cena zariadenia


Náplne do tlačiarne

Multifunkcia tlačí pomocou samostatných atramentov, ktoré sa dopĺňajú do nádržiek tankového systému. Dopĺňanie je veľmi rýchle a jednoduché. Vďaka tankovému systému sú náklady na tlač nízke. Plusom je čierny pigmentový atrament, ktorý prispieva ku kvalite tlače. Atramentové zásobníky majú vysokú vyťaženosť. Hladinu atramentu môžete kontrolovať vizuálne stavom v nádržkách alebo priamo v PC.

Zhodnotenie

Multifunkcia Canon G2420 MegaTank je novinkou pre domácich používateľov alebo do malej kancelárie. Využitie nájde aj pre pracovný Home Office. Je to zariadenie typu All-in-One, v ktorom nájdete funkcie tlače, kopírovania aj skenovania v základnom prevedení. Dizajn, ovládanie a údržba jednoduché. Dopĺňanie atramentu pohodlné. Kvalita a rýchlosť tlače sú na veľmi dobrej úrovni. Jediné, čo môžeme modelu G2420 vytknúť je absencia bezdrôtovej konektivity. Ak sa bez tejto funkcie zaobídete dostanete multifunkciu s moderným dizajnom a nízkymi nákladmi tlače.