Kancelária a škola

HP Sprocket Studio (4 x 6)

Malé prenosné fototlačiarne sa stali doslova hitom. Instantná tlač sa teší veľkej obľube hlavne medzi mladými. Rýchle a jednoduché zvečnenie zážitku v podobe okamžitej momentky je proste cool. Medzi množstvom vreckových tlačiarní si držia dobrú pozíciu na trhu fototlačiarne HP Sprocket. Aktuálne je v ponuke verzia HP Sprocket Select, ktorá dostala výnimočne luxusný dizajn v zlato-sivom prevedení. Ak patríte k používateľom, ktorý chcú instantnú fototlač povýšiť na vyššiu úroveň, možno vás zaujme model HP Sprocket Studio (4 x 6). Oproti klasickej verzii HP Sprocket má niekoľko plusov a môžeme ju prirovnať ku konkurenčnej tlačiarni Canon Selphy CP1300.

 

Špecifikácia HP Sprocket Studio

Technológia tlače: termosublimačná farebná

Použitie firma/ domácnosť : osobné použitie

Rozhranie tlačiarne: Bluetooth 5.0

Mobilná konektivita: aplikácia Sprocket

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač

Maximálny formát tlače: 4 x 6“ (10 x 15 cm)

Rozlíšenie tlače: 300 dpi

Displej: nie (indikácia LED pásik)

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka:  169 mm

Hĺbka: 273 mm

Výška: 68 mm

Hmotnosť: 0,92 kg

 

 

Minimalistický moderný dizajn

Napriek stále kompaktnej veľkosti nabrala tlačiareň na objeme a s pripojeným zásobníkom papiera formátu 10 x 15 cm zaberie trochu viac miesta. Ani to vám však nebude brániť, aby ste ju po odpojení zásobníka vložili do batohu, tašky alebo kabelky a vzali so sebou. Týmto sme naznačili, že zariadenie pozostáva zo samotnej mini tlačiarne a ľahko pripojiteľného zásobníka papiera. Stačí zacvaknúť zásobník k tlačiarni. Po otvorení krytu zásobníka môžete vložiť papier do priestoru. Tlačiareň má jemne zaoblené hrany. Plasty sú pevné a kvalitne spracované. Horná časť má pekný jemne textúrovaný povrch. Na tele zariadenia, ktoré obsahuje tlačový mechanizmu a valčeky na posuv papiera nájdete jedno tlačilo pre zapnutie, LED pásik pre indikáciu stavu, bočný otvárací kryt pre vloženie kazety (vyťaženosť 40 fotografií) a konektor napájania. LED indikátor farebne odlišuje rôzne udalosti.

 

 

      

 

Pripojiť a tlačiť

Konektivita je minimálna a to cez Bluetooth, rovnako ako v prípade iných tlačiarní Sprocket alebo Canon IVY Mini Photo Printer a Polaroid Zip. Tlačiareň HP Sprocket Studio je kompatibilná k smartfónu alebo tabletu so systémom iOS alebo Android. Tlač prebieha pomocou aplikácie HP Sprocket, ktorú si môžete zadarmo stiahnuť z App Store alebo Google Play. Naproti tomu konkurenčný Canon Selphy CP1300 vie tlačiť z počítača cez USB kábel, mobilného zariadenia cez Wi-Fi, priamo pomocou bezdrôtového pripojenia, z SD karty alebo z USB kľúča. Má oveľa širšie možnosti konektivity.

 

Pripojenie k HP Sprocket Studio prebieha spárovaním mobilného zariadenia cez Bluetooth. Po spustení aplikácie HP Sprocket si prejdete prvým nastavením. Následne môžete editovať a tlačiť fotografie z fotogalérie vášho zariadenia alebo z vašich sociálnych účtov Facebook, Instagram a Fotky Google. Pri prvom prístupe k sociálnym sieťam prostredníctvom aplikácie musíte zadať svoje prihlasovacie údaje a potom sa automaticky uložia. Bez ohľadu na to, z ktorého fotostreamu pracujete, môžete prepínať medzi zobrazením obrázkov v mriežke podobnej Instagramu alebo po jednom v stĺpci.

 

 

Plusy

- tlač fotografií 4 x 6“ (10 x 15 cm)

- kompatibilná s aplikáciou a ekosystémom HP Sprocket

- bohatá ponuka editačných funkcií

- možnosť pridávať na fotografie koláže, text, nálepky, rámy

- primerane nízke náklady na tlač jednej fotografie

- dizajn a ovládanie

 

Mínusy

- väčšia veľkosť oproti ostatným prenosným fototlačiarňam

- slabšia rýchlosť a obmedzená konektivita

 

HP Sprocket Studio tlačí pomocou sublimácie farbiva, technológiou, ktorá sa nachádza v mnohých maloformátových fotografických tlačiarňach. HP Sprocket Studio pracuje pomocou štyroch prechodov, jeden pre každú farbu (azúrová, purpurová, žltá a priehľadná vrstva). Papier sa posúva a tam a späť. Tlačiareň používa fotopapiere s rozmermi 10 x 15 cm (4 x 6“). Rýchlosť akou HP Sprocket Studio tlačí je približne 1 minúta a 25 sekúnd pri bezokrajovej fotografii formát 4 x 6“. Nejde síce o najrýchlejšiu tlačiareň, ale kvalita tlače je veľmi dobrá. Fotografie sú ostré a farby živé. Výtlačky sú odolné voči rozmazaniu a okamžite schnú, čo je super. Fotografia tlačí bezokrajovo, ale aj tak sú dve strany papiera zabezpečené bielymi prúžkami pre uchytenie. Tým pádom je papier o niečo väčší, ako je 10 x 15 cm a tento rozmer je daný priamo pre snímok. Prúžok môžete následne po tlači ľahko odlomiť, ako je naznačené. Tak získate bezokrajovú čistú fotografiu. V balení nájdete okrem zariadenia, kábla, kazety aj dve balenia originálneho fotopapiera HP Sprocket 4 x 6“s kapacitou 80 ks.