Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

OKI C650 A4 farebná LED tlačiareň

LED tlačiareň OKI C650 uviedla spoločnosť OKI na Európsky trh, ako najmenšiu farebnú tlačiareň pre formát A4. Čo všetko dokázal výrobca integrovať do kompaktných rozmerov zariadenia? Má šancu priniesť výkon a kvalitu aj do malých priestorov a kancelárií, kde je potrebná vysoká efektivita? Táto stolová tlačiareň je ideálna všade tam, kde je obmedzený priestor hlavným problém pre veľké výkonné tlačiarne. Svoje uplatnenie môže nájsť v maloobchode, hotelierstve, reštauráciách a iných menších prevádzkach. 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: LED farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá firma, menšie prevádzky
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Print
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka:395 mm
Hĺbka: 430 mm
Výška: 290 mm
Hmotnosť: 28,2 kg


Kompaktný dizajn

Už na prvý pohľad si môžete všimnúť malé, kompaktné rozmery zariadenia. Napriek tomu hmotnosťou prekvapí. Tá je poctivá vďaka kvalitným súčiastkam. Výrobca sa vyhol tenkým plastom. Kovová konštrukcia je zárukou, že tlačiareň ponúka dlhú životnosť. Model OKI C650 má jemne zaoblené hrany a skoro štvorcový pôdorys. Na výšku má iba 290 mm, čím pôsobí veľmi kompaktne, ale robustne. Stabilita počas dlhodobej prevádzky je silnou stránkou zariadenia.  Na hornej časti zariadenia sa nachádza výstup papiera pre klasický hárok A4 aj rolovateľný papier až so 1,32m. Predná horná časť patrí ovládaciemu panelu na ktorom je menší vyklápací displej, ovládacie tlačidlá a numerická klávesnica. Predná časť je vyhradená pre štyri samostatné tonerové kazety a obrazové válce. Otváranie je pohodlné pomocou modrej páčky vpravo. V spodnej časti je vstupný zásobník papiera. Na pravej bočnej strane sa nachádza otvárací kryt, za ktorým je konektor pre zapojenie modulu bezdrôtovej LAN siete. Továrenské spracovanie je kvalitné a zariadeniu nie je, čo vytknúť.

Funkcie

Model OKI C650 je jednoúčelová LED tlačiareň, ktorá tlačí v čiernobielom aj farebnom režime. Napriek tomu, že neobsahuje integrovaný skener môžete pomocou mobilného zariadenia a aplikácie ABBYY FineScanner dokumenty naskenovať prvým inteligentným skenerom na báze umelej inteligencie. Týmto spôsobom môžete rýchlo a ľahko zdigitalizovať svoje dokumenty. V rámci konektivity môžete zariadenie pripojiť pevným USB káblom k PC alebo notebooku. Ďalšia možnosť je pripojenie k LAN sieti a voliteľný modul pre vytvorenie bezdrôtovej siete LAN, ako aj NFC pre niektoré predajné trhy.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí v rozlíšení 600 x 600 Dpi a (1 200 x 1 200 Dpi) s fyzickým rozostupom bodov 1 200 Dpi. Doba zahrievania je 20 sekúnd od zapnutia zariadenia alebo 11 sekúnd z úsporného režimu. Prvá strana sa vytlačí za 6,5 sekúnd v čiernobielom aj farebnom režime. Za minútu dokážete vytlačiť 35 strán vo formáte A4 a to v oboch režimoch. Vstupná kapacita zásobníka papiera je 250 listov. Viacúčelový zásobník má kapacitu 100  listov. Výstupná kapacita je 150 listov lícom nadol alebo 100 listov lícom nahor. Kvalita tlače je na vysokej úrovni. Tlačiareň zvládne všetky typy čiernobielych aj farebných materiálov pre marketingové účely. Okrem bežných typov papiera do maximálnej veľkosti A4 dokáže tlačiť aj na rolovaný papier šírky 55 -216 mm a dĺžky 91 - 1 321 mm.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné spracovanie
- kompaktný dizajn
- stabilná kovová konštrukcia
- ergonómia
- rýchlosť a kvalita tlače
- tlač v čiernobielom aj farebnom režime
- možnosti mobilného skenovania pomocou kvalitnej aplikácie
- možnosti rozšírenia pomocou prídavného príslušenstva
- tlač na rolovaný papier do dĺžky až 1,32 m


Mínusy tlačiarne

- neobsahuje integrovaný skener
- bez Wi-Fi

 

Náplne do tlačiarne

LED tlačiareň OKI C650 tlačí pomocou štyroch samostatných tonerových kaziet (CMYK). Kazety žltá, purpurová a azúrová majú kapacitu 6 000 strán. Čierna tonerová kazeta pre model OKI C650 má kapacitu 7 000 strán. Optické valce žltý, azúrový, purpurový a čierny majú životnosť 50 000 strán.

 

    

 zdroj foto: oki.com

 

Zhodnotenie

Farebná tlačiareň OKI C650 je prínosom pre kancelárie, kde je potrebný výkon pre veľký objem tlače a kompaktná veľkosť kvôli obmedzeniam priestoru. Stabilná kovová konštrukcia vydrží aj náročnú prevádzku. Rýchlosť aj kvalita tlače sú na veľmi dobrej úrovni. Plusom je inovatívna technológia Space Saving Technology, ktorá obsahuje úplný prístup spredu. To výrazne znižuje množstvo priestoru potrebného na prevádzku tlačiarne v porovnaní so zariadením s podobným pôdorysom, pretože výborným spôsobom zaisťuje, že všetky operácie sa vykonávajú z prednej strany zariadenia. Pokiaľ ide o údržbu tlačiarne aj v tomto prípade je potrebný iba priestor 2 cm po stranách. Takže môže byť zariadenia počas prevádzky aj v menšom priestore. Konektivita je dobrá a je tu aj možnosť jednoducho pripojiť modul bezdrôtovej siete LAN. Pokiaľ potrebujete vyššiu kapacitu papiera na vstupe môžete ju rozšíriť prídavným vstupným zásobníkom. Ako mínus môže niekto považovať absenciu Wi-Fi modulu a integrovaného skenera. Tento nedostatok rieši podpora pomocou mobilnej aplikácie ABBYY FineScanner.