Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Lexmark B2865dw

Model Lexmark B2865dw svojím robustným dizajnom dáva najavo, že ide o výkonného bojovníka pre monochromatickú tlač. Dokáže pokryť potreby stredne veľkej až veľkej pracovnej skupiny, ktorá vyžaduje rýchly štart, spoľahlivý výkon pre veľký objem tlače a čo najefektívnejšie spracovanie tlačových úloh. S výstupom tlače 65 strán za minútu si môžete byť vysokou produktivitou istý. Pripravili sme pre vás prehľad toho, čo táto monochromatická laserová tlačiareň ponúka pre váš pracovný team.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : stredne veľká až veľká pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB, USB-Host/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Lexmark Mobile Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 428 mm
Hĺbka: 510 mm
Výška: 445 mm
Hmotnosť: 29,9 kg

Dizajn v robustnom prevedení

Lexmark B2865dw je štýlová, kompaktná monochromatická tlačiareň s profesionálnym tlačovým výstupom pre stredne veľké kancelárie. Vďaka príjemnému  modernému dizajnu sa hodí do každého pracovného prostredia a obzvlášť do moderných kancelárií. Zariadenie je v kombinácii svetlosivej a tmavosivej farby. Hrany sú jemne zaoblené. Všetky časti tlačiarne sú logicky rozmiestnené pre čo najlepšie ovládanie a manipuláciu so spotrebným materiálom. Má to výhodu, že akonáhle je zariadenie zapojené do siete a pc, už nepotrebujete prístup k zadnej časti. Pokojne môžete tlačiareň umiestniť do skrinky alebo na policu, akúkoľvek súčasť kancelárskeho nábytku. Horná časť patrí výstupu papiera s kapacitou 550 hárkov štandardne. Vpredu je mierne skosená. Je na nej umiestený ovládací panel na ktorom je 2,4“ farebný LCD displej, tlačidlo pre zapnutie, ovládacie tlačidlá a numerická klávesnica. Na pravej strane je port pre priamu tlač z USB. Predná časť je predelená otváracími krytmi za ktorými sa nachádza v hornej časti priestor pre tonerovú kazetu. Pod tým je integrovaný vstupný zásobník papiera s objemom 550 hárkov a voliteľný podávač papiera na 100 hárkov papiera. Kapacita na vstupe aj výstupe je rozšíriteľná prídavným príslušenstvom. Vďaka tomu môžete získať na vstupe kapacitu až 4 400 hárkov papiera a na výstupe maximálne 2 550 listov. Továrenské spracovanie tlačiarne je na vysokej úrovni s  kovovými súčiastkami pre dlhú životnosť. Použité plasty sú mimoriadne pevné. Zariadenie je stabilné a spoľahlivo pracuje aj pri vysokej záťaži a dlhej prevádzke.

 

 

 

Funkcie zamerané na vysokú produktivitu

Tento model je pripravený pre väčší objem tlače a niekoľkohodinovo prevádzku. Stabilná konštrukcia a výkonný procesor sú zárukou spoľahlivého chodu. Práve kombinácia dvojjadrového procesora s frekvenciou 1 GHz a pamäti 512 Mb (možnosť rozšírenia až na 4,5 Gb) umožňujú vykonávať aj náročné tlačové úlohy. Tlačiareň podporuje automatickú obojstrannú tlač. Pomocou displeja a ovládacích tlačidiel je zabezpečená jednoduchá interakcia pre nastavenia tlače. Bohatá konektivita obsahuje okrem pevného pripojenia tlačiarne USB káblom k PC alebo notebooku aj zapojenie do LAN siete. Plusom je podpora bezdrôtového pripojenia a rýchla tlač z mobilných zariadení. Spoločnosť Lexmark ponúka pre svoje zariadenia komplexné možnosti zabezpečenia. To platí aj pre Lexmark B2865dw. Tlačiareň dostala podporu zabezpečenia tlače pomocou funkcií, ktoré pomáhajú zabezpečiť informácie v dokumentoch, samotnom zariadení a na úrovní sieťového pripojenia.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi v monochromatickom režime. Za minútu vytlačí 65 strán vo formáte A4 pri 5 % pokrytí tlače. Pri obojstranných dokumentoch je to 37 hárkov za minútu. Na vytlačenie prvej strany potrebuje zariadenie iba 4,2 sekundy. Tlač je ostrá a vo vysokej kvalite. Podpora širokej škály médií na ktorej je možné tlačiť je veľkým plusom. Okrem bežných kancelárskych formátov papiera môžete tlačiť aj na integrované štítky, papierové štítky, kartón, obyčajný papier, dvojité webové štítky, priehľadné fólie, obálky. Vstupná kapacita papiera je štandardne 650 hárkov. Dá sa rozšíriť ďalšími zásobníkom papiera až na celkový počet 6, kedy dosiahnete na vstupe kapacitu 4 400 hárkov. Rozšíriť môžete aj výstupnú kapacitu z 550 hárkov na maximálne 2 550 hárkov papiera. Ak k tomu pripočítame vysokú vyťaženosť tonerovej kazety, ktorá je 15 000 strán (XL) a zapekacej jednotky s dlhou životnosťou získate výbornú produktivitu tlače bez zbytočných prestojov.  Odporúčaná mesačná záťaž sa pohybuje medzi 5 000 - 75 000 strán tlače. Maximálna mesačná záťaž je 300 000 strán.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie (kovové súčiastky s dlhou životnosťou, pevné plasty)
- ergonomický kompaktný dizajn
- vysoká kvalita laserovej tlače v monochromatickom režime
- kompatibilita pre rôzne média
- automatická obojstranná tlač
- vstupná a výstupná kapacita papiera
- možnosť rozšírenia kapacity na vstupe aj výstupe (prídavné príslušenstvo)
- 6 cm LCD displej pre jednoduchú navigáciu vo funkciách
- výkonný dvojjadrový procesor 1GHz a 512 Mb pamäť (možnosť rozšírenia RAM)
 - bohatá konektivita (vrátane bezdrôtovej)
- podpora tlače z mobilných zariadení 
- bezpečnostné funkcie 
- podpora operačných systémov
- bohatá ponuka prídavného príslušenstva
- certifikácia Energy Star 

 
Mínusy tlačiarne

- jednoúčelové zariadenie (tlač)
- iba čiernobiela tlač

Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne sa k tlači používa čierny laserový toner. Je v ponuke v štandardnej verzii pod označením Lexmark B282000 s vyťaženosťou 7 500 vytlačených strán. Pre vyššiu vyťaženosť môže používateľ siahnuť po XL tonerovej kazete Lexmark B282H00, ktorá ma vyťaženosť 15 000 strán tlače alebo po toneri XXL Lexmark B282X00, ktorý má veľmi vysokú kapacitu až 30 000 výtlačkov.

Zhodnotenie

Laserová tlačiareň Lexmark B2865dw svojím výkonom , kvalitou tlače a vysokou produktivitou dokáže efektívne tlačiť v stredne veľkej až veľkej pracovnej skupine. Všade tam, kde sa tlačí veľký objem tlače a vyžaduje sa rýchla tlač bez zbytočných prestojov. K tomu prispieva vyťaženosť veľkokapacitných náplní do tlačiarne a vysoká kapacita papiera na vstupe aj výstupe. Bohatá konektivita, funkcie zabezpečenia tlače a automatická obojstranná tlač to celé ešte podrhnú, aby bol používateľ spokojný. Mínusom môže byť pre niekoho iba čiernobiely režim tlače a absencia multifunkčnosti. Tú čiastočne vykompenzuje podpora tlače z mobilných zariadení a skenovanie pomocou mobilu. Čo sa týka dizajnu, ten zapadá do novej modelovej rady Lexmark. Dizajn je kompaktný, ergonomický a štýlový , ktorým neurazí žiadnu modernú kanceláriu. Spoločnosť Lexmark ponúka prostredníctvom programu zberu kaziet Lexmark recykláciu kaziet zadarmo. Pre model Lexmark B2865dw platí 4-ročná záruka na základe registrácie.