Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Canon PIXMA TS5350/ TS5351/ TS5352/ TS5353

Novinka v minimalistickom dizajne stvorená pre kreatívcov

Koncom leta predstavila spoločnosť Canon nové tlačiarne pre európsky trh rady Canon PIXMA TS. Modely Canon PIXMA TS3350, Canon PIXMA TS5350, Canon PIXMA TS6350 a Canon PIXMA TS8350 sú určené pre kreatívnych užívateľov do domácností, študentom, ale aj do menších grafických štúdií. Využitie by našli aj u živnostníka pre marketingovú tlač. Tieto nové modely sú pripravené podporiť množstvo kreativity celej domácnosti pri tlači, správe fotografií a rôznych umeleckých projektoch. Pomocou aplikácií priamo od výrobcu a podpory pre širokú škálu médií sa možnosti tlače rozšíria od bežného a fotografického papiera na tlač samolepiek, magnetiek, nálepiek na nechty a nažehľovacích médií. Nielen moderný dizajn, ale hlavne nové, svieže farebné prevedenia doslova prilákajú oči zákazníkov.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : menšie grafické štúdio, domácnosť 
Rozhranie tlačiarne: USB/ WLAN PictBridge/ Wi-Fi/ Bluetooth
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ PIXMA Cloud Link/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 403 mm
Hĺbka: 315 mm
Výška: 148 mm
Hmotnosť: 6,3 kg
 
 
Dizajn v sviežich farbách 
 
Multifunkcia Canon PIXMA z modelovej rady TS5300 je  v ponuke v 4 farebných prevedeniach. Klasickú bielu a čiernu matnú dopĺňajú verzie v  rúžovej a zelenej farbe. Napriek tomu, že ide parametrovo o totožný model výrobca označil každé farebné prevedenia vlastným označením. Preto sa stretnete s označením modelov: Canon PIXMA TS5350 – čierna, Canon PIXMA TS5351 – biela, Canon PIXMA TS 5352 – rúžová a Canon PIXMA TS5353 – zelená. Povrch pevných plastov je v matnom prevedení. Zariadenie kombinuje 2-tonovú farebnú schému, predelenú v strede zaujímavou lištou s LED indikátormi stavu. Dizajn je moderný a multifunkcia pôsobí sviežo a štýlovo. Hrany zariadenia sú jemne zaoblené a celková ergonómia je veľmi dobrá. Ovládacie prvky na prednom vyklápacom paneli sú logicky rozmiestnené a prístup je pohodlný. Horná časť zariadenia patrí otváraciemu plastovému krytu, pod ktorým je plochý skener CIS. Vzadu je vstup pre podávanie papiera. Na ovládacom paneli na čelnej strane sa nachádza vľavo logo výrobcu a v pravej časti nízkoprofilové ovládacie tlačidlá a 1,44“ OLED displej. Pre rýchle pripojenie nájdete tlačidlo QR a Wireless Connect. V spodnej časti vpredu je vstupný zásobník papiera a nad ním výstup papiera s vysúvacou lištou. Tento model podporuje 2-smerné podávanie papiera. V zadnej časti sa nachádzajú už iba konektory pre zapojenie do siete a pripojenie usb káblom k počítaču. Dizajn si zaslúži kladné hodnotenie. Multifunkcia Canon PIXMA TS5350/ 51/ 52/ 53 pôsobí hneď na prvý pohľad štýlovým, moderným dojmom. Minimalistický dizajn, kompaktné rozmery a svieže farebné prevedenia ju predurčujú do modernej domácnosti alebo malej kancelárie. V balení okrem zariadenia nájdete atramentové kazety FINE s čiernou a farebnou-tricolor náplňou, napájací kábel, inštalačný disk a manuály. Priamo z krabice balenia si môžete pomocou QR kódov stiahnuť aplikácie Canon PRINT Inkjet/ Selphy, Easy-PhotoPrint Editor a Creative Park pre iOS a Android. 
 
 

Funkcie (All-on One)

 
Model Canon PIXMA TS5350/ 51/ 52/ 53 je multifunkciou typu All-on-One. Obsahuje okrem funkcie tlače aj funkciu kopírovania a skenovania. Všetko v jednom kompaktnom zariadení. Pochvalu si zaslúži výborná konektivita, ktorú ocenia hlavne priaznivci fotografovania. Okrem podpory bezdrôtového pripojenia pomocou Wi-Fi, Bluetooth, Apple AirPrint, Google Cloud Print a Mopria, podporuje tlačiareň aj PictBridge (WLAN). Nechýba ani podpora tlače pre cloudové úložiská a sociálne siete. Používatelia sociálnych sietí môžu svoje fotografie tlačiť pomocou aplikácie Canon Print v typickom štvorcovom formáte s rozmermi 9 x 9 cm alebo 13 x 13 cm. Ovládanie je pohodlné vďaka prehľadným informáciám na displeji. Zariadenie ľahko nastavíte. Na výber máte jazykové menu na displeji v 33 jazykov, vrátane slovenského a českého. Množstvo funkcií dopĺňa automatická obojstranná tlač pre úsporu papiera a automatická detekcia šírky papiera.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Multifunkcia tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení tlače 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 13 strán v monochromatickom režime alebo 6,8 strán vo farebnom režime. Rýchlosť skenovania je 14 strán za minútu. Bezokrajovú tlač fotografií formát 10 x 15 cm vytlačí zariadenia približne za 36 sekúnd. Manipulácia s papierom je pohodlná. Papier môžete uložiť do predného vstupného zásobníka s kapacitou 100 hárkov papiera alebo do zadného zásobníka s kapacitou s kapacitou 100 hárkov pre bežný papier alebo 20 listov fotografický papier. Maximálny formát papiera je A4. Zariadenia podporuje širokú škálu médií. Tlačiť môžete okrem klasického kancelárskeho papiera a rôznych typov fotografického papiera aj na samolepiace fotografické nálepky, magnetický papier na magnetky a nažehľovacie fólie pre svetlé aj tmavé tkaniny. Kvalita tlače čiernobielych dokumentov je vďaka pigmentovému atramentu výborná. Dokumenty sú ostré a čierna sýta. Kvalitu farebných fotografií na veľmi vysokej úrovni získate použitím originálnych papierov. 
 
 
Plusy tlačiarne
 
- moderný svieži dizajn 
- 4 farebné prevedenia
- kvalitné továrenské spracovanie 
- ergonómia 
- funkcie (All on One) 
- farebná tlač na širokú škálu médií
- kvalita tlače
- duplex 
- automatická detekcia šírky papiera
- bezokrajová tlač fotografií
- konektivita
- podpora mobilnej tlače
- podporné aplikácie výrobcu 
- jednoduché ovládanie
- cena  
 
Mínusy tlačiarne
 
- čiernobiely displej
- spoločná farebná kazeta tricolor 
 

Náplne do tlačiarne

 
Multifunkcia Canon PIXMA TS5350/ 51/ 52/ 53 používa hybridný atramentový systém s dvomi kazetami FINE s atramentom ChromaLife 100, pre uchovanie kvality vytlačenej (dlhotrvajúcej) fotografie na originálne média, až po dobu 100 rokov. Štandardná kazeta PG-560 s čiernym pigmentovým atramentom má vyťaženosť 180 strán. Farebná kazeta tricolor CL-561, má kapacitu 180 strán . Tlačiareň podporuje aj používanie veľkokapacitných náplní XL. S čiernou náplňou PG-560XL vytlačíte 400 strán a s farebnou PG-561XL náplňou 300 strán (A4/ 5 % pokrytie).
 

Zhodnotenie

 
Z tejto multifunkcie vyťažíte maximum pre tlač a personalizáciu fotografií aj pre kreatívne projekty. Ponúka všetko, čo moderný užívateľ potrebuje. Funkcie tlače, kopírovania a skenovania vo výbornej kvalite. Výbornú konektivitu a rozšírené možnosti editácie fotografií a dokumentov pomocou aplikácií priamo od výrobcu, ktoré sú k stiahnutiu zadarmo. Ovládanie a prehľadný displej vám zabezpečia komfortné používanie tohto modelu. Náklady na tlač si môžete znížiť používaním automatickej obojstrannej tlače a vhodným nastavením parametrov tlače. Jediné, čo hodnotíme ako mínus je používanie jednej kazety tricolor pre farebnú tlač. Naopak veľké plus si zaslúži štýlový, moderný dizajn a svieže farebné verzie, v ktorých je multifunkcia v ponuke. V pastelovej zelenej farbe vyzerá veľmi zaujímavo.