Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Tlačiareň vhodná na prenášanie

HP OfficeJet 202 Mobile

Potrebujete tlačiareň, ktorú môžete sebou vziať aj na cesty alebo máte v domácej kancelárii málo miesta na objemnejšie zariadenie? V takom prípade je dobrou voľbou, prenosná tlačiareň s kompaktnými rozmermi, ktorá napriek malej veľkosti dokáže tlačiť vo vysokej kvalite v max. formáte A4. My sme pri hľadaní tlačiarne, ktorá by vyhovovala potrebám užívateľa, pre tlač v teréne našli modely výrobcov Epson, Canon a Hewlett Packard. Bližšie sa pozrieme na tlačiareň HP OfficeJet 202 Mobile. Je vhodná do malej kancelárie, kde sú stiesnené podmienky alebo pre obchodných zástupcov, ktorý potrebujú tlačiť rôzne zmluvy a dokumenty na cestách.

 

Rozmery tlačiarne HP OfficeJet 202 Mobile

Šírka: 364 mm
Hĺbka: 186 mm
Výška: 69 mm
Hmotnosť: 2,2 kg (s batériou)


Stručná charakteristika 

 Model: HP OfficeJet 202 Mobile Parametre
 Technológia tlače  atramentová
 Rozhranie  USB, Wi-Fi
 Maximálne rozlíšenie tlače  4 800 x 1 200 Dpi
 Rýchlosť čiernobielej tlače  20 str./ min. 
 Rýchlosť farebnej tlače  19 str./ min.
 Doba tlače prvej strany  12 sek. čb/ 14 sek. farebne 
 Maximálny formát papiera  A4
 Funkcie  tlač, fax
 Duplex (obojstranná tlač)  manuálne
 Vstupný zásobník papiera   50 ks
 Výstupný zásobník papiera   -
 Náplne  2 x atramentové kazety (čierna, farebná)
 LED displej  áno (čiernobiely 5,8 cm)

 

Minimalistický dizajn

Tlačiareň má kompaktné rozmery a zmestí sa vám do malého kufríka alebo batohu. Na pracovnom stole vám nezaberie veľa miesta. Štíhly dizajn a minimalistické prevedenie sú jej hlavné črty. Hrany sú jemne zaoblené, čo je dobré pri prenášaní. Konektor pre pripojenie do siete sa nachádza na zadnej strane. Pre nabíjanie batérie tam nájdete USB konektor. Tenká, vyberateľná batéria sa nachádza pod krytkou. Vďaka technológii HP Fast Charge sa nabije za 90 minút. Na bočnej strane je USB konektor pre pripojenie k notebooku alebo počítaču. Pripojenie je možné aj bezdrôtovo pomocou Wi-Fi. Po otvorení vrchného krytu nájdete vyklápací ovládací panel s čiernobielym  displejom. Vľavo sa nachádza jediné tlačidlo na zapnutie a stavové LED diódy. Na prednej strane je otvárací kryt pre prístup k atramentovým kazetám. Tlačiareň má prijemný dizajn a kvalitné továrenské spracovanie. 

Plnohodnotné funkcie

S touto tlačiarňou urobíte všetko, ako s oveľa väčším modelom. Vytlačíte dokumenty vo formáte A4, môžete tlačiť čiernobiele aj farebné obrázky alebo fotografie. Pripojíte sa bezdrôtovo pomocou Wi-Fi a zaslať dokumenty na tlač môžete z akéhokoľvek mobilného zariadenia, ktorým sa k tlačiarni spárujete. S batériou máte tlač dostupnú aj bez zapojenia do elektrickej siete. Výrobcom odporúčaný objem tlače je 100 až 300 strán, ale maximálne vyťaženie je až 500 strán tlače.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň HP OfficeJet 202 Mobile tlačí atramentovou technológiou v čiernobielom aj farebnom režime v maximálnom rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi. Kvalita tlače dokumentov je ostrá a farby sú sýte. Hodnotiť tlač fotografií by bolo zbytočné, keďže je tento model určený prioritne pre tlač dokumentov. Pre tlač fotografií sú vhodné fotografické tlačiarne a nájdete medzi nimi aj malé prenosné modely, ako je HP Sprocket. Model HP OfficeJet 202 Mobile vytlačí v najlepšej kvalite 10 strán za minútu, ak je pripojená k sieti a 9 strán zvládne priamo z batérie. Maximum, ktoré je schopná vytlačiť pri znížení kvality je až 20 strán v čiernobielom režime a 19 strán farebne. 

 

Plusy tlačiarne

- kompaktné rozmery vhodné na prenášanie
- príjemný minimalistický dizajn 
- jednoduché ovládanie pomocou ovládacieho panelu a displeja
- kvalita a rýchlosť tlače
- možnosť čiernobielej a farebnej tlače
- konektivita pomocou Wi-Fi
- dlhá výdrž batérie
- rýchle nabíjanie HP Fast Charge
- nízka hlučnosť


Mínusy tlačiarne

- vyššia cena 
- spoločná kazeta pre farebný atrament (tricolor) 

Náplne do tlačiarne

Do tlačiarne HP OfficeJet 202 Mobile idú dve atramentové kazety. Jedna čierna s označením HP 651 (black) a spoločná farebná HP 651 (tricolor). Výmena atramentových kaziet je jednoduchá a vykonáte ju za pár sekúnd. Vyťaženosť čiernej atramentovej kazety je 600 strán a s farebnou zvládnete 300 strán. Cena originálnych náplní sa pohybuje okolo 16 - 18 €.

 

Zhodnotenie

Atramentová prenosná tlačiareň HP OfficeJet 202 Mobile je výborná voľba pre obchodných zástupcov, ktorí veľa cestujú a potrebujú tlačiť aj v teréne. Je dobrou alternatívou, ak potrebujete menšiu tlačiareň k notebooku na častejšie prenášanie alebo riešite nedostatok  miesta na pracovnom stole. S týmto modelom získate malé, prenosné zariadenie, ktoré sa vám zmestí do batoha. Na jedno nabitie má batéria veľmi dobrú výdrž a plusom je rýchlo-nabíjanie. Ako mínus vidíme vyššiu cenu oproti štandardným tlačiarňam.

Tip pre vás

Ak chcete, čo najrýchlejšie nabiť batériu tlačiarne, s technológiou HP Fast Change sa vám to padarí za necelých 90 minút. Aby ste dosiahli takýto čas, tlačiareň nechajte pri nabíjaní vypnutú.