Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson EcoTank L4266

Ak dnes hovoríme o hospodárenej tlači, čoraz viac je to v súvislosti s tankovým systémom v atramentových tlačiarňach. Spoločnosť Epson má modelovú radu EcoTank, ktorá ponúka tlačiarne s integrovaným systémom atramentových nádržiek. Ich najväčším plusom sú práve nízke náklady na tlač. Odvíja sa to od ceny samotných náplní, teda náhradných fľaštičiek, ktoré sú cenovo dostupnejšie, než klasické cartridge. Ďalším plusom je jednoduché dopĺňanie atramentu. 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 375 mm
Hĺbka: 347 mm
Výška: 187 mm
Hmotnosť: 5,4 kg

Dizajn v sviežom bielom prevedení

V krásnej bielej farbe vyzerá tlačiareň naozaj veľmi pekne, aspoň nová po vybalení. Kombinácia hladkých a textúrovaných častí plastového tela je príjemná. Horná časť patrí plochému skeneru s tenkým horným krytom. Vzadu je vstupný podávač papiera. Predná časť je vyhradená pre vyklápací ovládací panel s niekoľkými dotykovými tlačidlami a malým 3,7 cm LCD displejom. Pod ním sa nachádza výstup papiera s vysúvacou lištou. Pravá strana obsahuje integrovaný tankový systém so štyrmi samostatnými nádržkami atramentu (čierna, azúrová, purpurová, žltá). Hladinu atramentu môže používateľ kontrolovať vizuálne pomocou prehľadných okienok nádržiek. Vzadu nájdete porty pre pripojenie do elektrickej siete a prepojenie tlačiarne s PC alebo notebookom. Továrenské spracovanie je vo veľmi dobrej kvalite, plasty sú dostatočne pevné. Tlačiareň má prijemné zaoblené hrany a vďaka kompaktnej veľkosti ju umiestnite aj na pracovnom stole v menšom priestore.

 

 

Funkcie 3 v 1

Model Epson EcoTank L4266 je univerzálnou tlačiarňou s plnohodnotnými funkciami tlače, kopírovania a skenovania. Vďaka tomu zvládne pohodlne všetky tlačové úlohy v domácnosti alebo menšej kancelárii. Navyše vďaka podpore bezdrôtovej konektivity pomocou Wi-Fi môžete tlačiť pohodlne aj z mobilných zariadení. Mobilná tlač podporuje tlač z cloudových služieb, Apple AirPrint a Epson Connect (iPrint App, Creative Print App, e-mail Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud). Nechýba automatická obojstranná tlač a bezokrajová tlač fotografií. Pomocou ovládacieho panela a farebného displeja je nastavenie, ovládanie jednoduché. To platí aj o ovládaní pomocou aplikácie Epson Smart v mobilnom zariadení. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení tlače 5 760 x 1 440 Dpi. Za minútu vytlačí 10,5 strany v monochromatickom režime alebo 5 strán vo farebnom režime v nastavení najvyššej kvality podľa ISO/ IEC 24734. V štandardnom nastavení dokáže tlačiareň vytlačí až 33 strán čiernobiele alebo 15 strán farebne. Tlač fotografie 10 x 15 cm trvá od 30 -  60 sekúnd od nastavenej kvality. Skenovanie v čiernobielom režime trvá 11 sekúnd a farebne približne 28 sekúnd. Rozlíšenie skenovanie je 1 200 x 2 400 (horizontálne x vertikálne). Multifunkcia podporuje širokú škálu formátov papiera, až do veľkosti A4. Epson EcoTank L4266 používa tlačovú hlavu využívajúcu technológiu Micro Piezo, vďaka ktorej tlačí vo vysokej kvalite. Veľkosť kvapôčky je pri tomto modeli 3 pl, s technológiou premenlivej veľkosti kvapôčok atramentu (konfigurácia trysiek 180 trysky čierna, 59 trysky na farbu). Tlač si zachováva jasnosť, presnosť, ostrosť a veľmi dobrú sýtosť farieb.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie (pevné plasty)
- príjemný dizajn s dobrou ergonómiou
- kompaktná veľkosť
- tankový systém dopĺňania atramentu (oddelené nádržky)
- kvalita a rýchlosť tlače
- Wi-Fi, Wi-Fi Direct (podpora tlače z mobilných zariadení)
- funkcie 3 v 1 (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- nízke náklady na tlač (vysoká vyťaženosť atramentov)
- pomer výkon a cena

Mínusy tlačiarne

- pomerne malý LCD displej
- menšia kapacita papiera na vstupe aj výstupe
- neobsahuje slot SD kariet, USB host port
- vyššia cena zariadenia (v porovnaní modelov s kazetovým systémom)

Náplne do tlačiarne

Atramentová multifunkcia má integrované zásobníky umiestnené v prednej časti, ktoré sa starajú o to, aby bol atrament vždy dostupný. Tlačiareň má k dispozícii atramentovú technológiu: Pigment black and Dye Colour Inks. Umožňuje dolievanie atramentu do zásobníkov, vďaka čomu sa výdrž farby predĺži. Tento spôsob je ekologickejší a šetrnejší k životnému prostrediu, vďaka recyklovateľnosti. Pre tento model sa používajú 4 farby vo fľaštičkách so zaisťujúcim mechanizmom označenie: Epson 101 EcoTank Black - 127 ml, Magenta, Cyan, Yellow - 70 ml bottle. Vyťaženosť atramentu je približne 7 500 strán čierny a 6 000 strán farebné atramenty

 

 

Zhodnotenie na záver

Univerzálna multifunkcia splní požiadavky domácnosti a kancelárie s menšou pracovnou skupinou a to nielen, ako rýchla tlačiareň. Zastane aj bežnú prácu kopírky a kvalitného skeneru. Príjemným dizajnom a kompaktnou veľkosťou zapadane do akéhokoľvek pracovného priestoru. Najväčším benefitom tejto multifunkcie je hospodárna tlač, vďaka tankovému systému a náplniam vo fľaštičkách s vysokou vyťaženosťou. Navyše priamo v balení získate atrament na 3 roky tlače (bežný používateľ). Ovládanie je jednoduché a v prospech tejto tlačiarne hrá aj dobrý pomer výkonu, kvality a ceny za tlač.